„Áčko“ z víkendu jen se třemi body. Na Karvinou Kelti nestačili, Tygry smetli.

Kelti zahájili dohrávku základní části 1. ligy zostra. V sobotu přijela do Berouna Karviná, v neděli Mladá Boleslav. Dva solidní výkony přinesly týmu trenéra Davídka pouze tři body. Karviná byla totiž v sobotu odpoledne střelecky lepší a zvítězila 4:5. V neděli zápas chvílemi připomínal hru kočky s myší, mladoboleslavští měli k nebezpečným kočkovitým šelmám hodně daleko. Důležitá výhra 6:1 Kelty definitivně odřízla od zóny přímého sestupu ze soutěže a posílila naději na play-off! Chleba se bude lámat hned následující víkend s Kladnem a Novým Strašecím.

Úvod patřil Keltům

Kelti jarní honbu za play-off zahájili těžkým duelem s Karvinou, která se dlouhodobě drží na špici celé soutěže. A jelikož druhý celek tabulky přijel do Berouna pro body, začalo se pěkně od podlahy. Karviná několikrát nebezpečně zahrozila, pozorný Lašek ale byl vždy na svém místě. Kelti se osmělovali postupně, a hned při první přesilové hře dokázali výhodu zužitkovat. Při zavážení útočného pásma napřáhl za červenou Kubr a hostující brankář Smolka propustil k překvapení všech míček za svá záda. Vstřelená branka srovnala obraz hry, který se ale měnil při častých oslabeních obou týmů. Jak Kelti, tak Karviná měli možnost si nerovnovážné situace vyzkoušet v dostatečném počtu. Měřítko rozhodčích bylo sice přísné, ale k oběma stranám spravedlivé.

Karviná otočila zápas

Kelti měli po první části jednobrankový náskok, jenže ten vzal rychle za své. Karviná nejprve využila zmatků při bránění Keltů po přestátém oslabení a Pacas střelou z kruhů srovnal. Vzápětí putoval na trestnou za podražení Novák a přesilovku hosté snadno využili. Tentokrát se musel červenat Lašek, který propustil střelu z půlky hřiště z hole Pilcha.

Kelti si ve druhé třetině vypracovali několik vynikajících příležitostí ke vstřelení branky, jenže v zakončení selhávali všechny útočné formace. Když brankář Smolka robinzonádou zmařil i největší šanci Gottharda, který míček směroval z ideální pozice na odkrytou branku, na střídačkách i za mantinelem to jenom zahučelo.

A tak trestala Karviná, která si na závěr prostřední části schovala třetí gól. Od mantinelu prudce vystřelil Pacas a přesouvající se Lašek nestačil adekvátně zasáhnout.

Divoký závěr body nepřinesl

Ve vyrovnaném zápase prohrávat 1:3? Kolikrát již Kelti podobnou situaci v letošní sezoně zažili? Závěrečnou část zahájili Kelti snahou o zvrat v utkání. Snahy domácího celku o snížení v první polovině třetiny navíc nahlodávala další vyloučení, která stála hráče mnoho sil. Překonat obranný val soupeře, který se soustředil na zadní vrátka a Kelty pouštěl do šancí pouze ojediněle se podařilo ve 33. minutě. Nabídnutou přesilovou hru zužitkoval Kohout, kterého před brankou našel střílející Dvořák. Jenže jednobrankový rozdíl si hosté vzali rychle zpět, když využili chyb při bránění a na Pilchovu střelu byl Lašek krátký. Karviná si v závěru počínala laxně, a Kelti si mohli vyzkoušet další dvě početní výhody. A jednu z nich se podařilo využít.  Střela Beneše skončila po zásahu Smolky na holi Nováka, který dorážkou snížil na 3:4. Minutu před koncem nezbývalo Keltům nic jiného než zkusit power-play. Výhoda jednoho muže v poli ale rychle skončila brankou v opuštěné Laškově svatyni, když tým z Berouna nebyl schopen kvalitní kombinace, kterou vystihl Lumír Rosůlek.

Gólový účet uzavřeli brankou na 4:5 čtyři vteřiny před koncem Kelti brankou Dvořáka, který tím podtrhl slušný útočný potenciál nově sestaveného druhého útoku.

Trenér Martin Davídek hodnotil utkání: „I když postavení v tabulce v sobotu papírově favorizovalo Karvinou, vůbec jsem nepřipouštěl, že bychom neměli bodovat. Soupeř přijel se třemi vyrovnanými pětkami a od začátku byl aktivní. Průběh zápasu byl dle mého soudu vyrovnaný, měli jsme několik vyložených gólových šancí, snad 4x jsme běželi sami na bránu. Bohužel neproměňování šancí, hodně zbytečných útočných faulů a chyby v rozehrávce nás stály body. A to je v boji o play-off ztráta.“

SK Kelti 2008 vs. HbK Karviná 4:5 (1:0, 0:3, 3:2)

Branky a nahrávky: 8:28  Kubr (PP)(Hrabar, Urban) – 1:0,  15:25  Pacas (J. Rosůlek, Pilch) – 1:1,  16:28  Pilch (PP) – 1:2,  29:50  Pacas (Farský) – 1:3,  32:22  Kohout (PP)(Dvořák, Novák) – 2:3,  35:43  Pilch (J. Rosůlek, Pacas) – 2:4,  43:59  Novák (PP)(Beneš, Dvořák) – 3:4,  44:18  L. Rosůlek – 3:5,  44:56  Dvořák (Novák) – 4:5

Vyloučení: 9:9, Přesilovky: 7:6, Využití: 3:1, V oslabení: 0:0

Střely na branku: 32:22 (8:7, 10:7, 14:8)

Sestava SK Kelti: Petr Lašek (Vítek Vozdecký) – David Kubr, Jiří Hrabar, Jakub Bureš, Marcel Nájemník, Miroslav Tlustý, Daniel Matys, Bohumil Gotthard, Ondřej Beneš, Václav Urban, Roman Novák, Jiří Dvořák, Marek Kohout, Jakub Kříž, Marek Krbec, Jan Krásl

Sestava HbK Karviná: Lukáš Smolka – Adam Pilch, Tomáš Mikeš, Jaroslav Růžička, Lukáš Zaremba, Martin Vašek, Jan Regec, Jan Rosůlek, Lukáš Pacas, Ondřej Farský, Lumír Rosůlek, Jan Diviš, Martin Mikeš, Martin Konečný, Tomáš Václavík

Kelti Tygry přehrávali

O třiadvacet hodin později nastoupili Kelti k důležitému souboji s Mladou Boleslaví a soupeřili o tři cenné body, které je měli udržet ve hře o play-off.  Do utkání tak vstoupili s vervou a byli neustále v tlaku. Nicméně střelba na branku Turczyna v začátku utkání trochu vázla. Až branka Davídka v páté minutě, kterého vybídl přesnou přihrávkou Hrabar, měla za následek probuzení střelců Keltů a častější pokusy. O tři minuty později byla na konci Hrabarova přesného pasu hokejka Beneše, a Kelti vedli 2:0. Tygři kousali především v prostřední části první třetiny, jednu z šancí spálil po skrumáži útočník hostí střelou do masky sedícího a bezmocného Laška, gól však nepadl až do závěru druhé patnáctiminutovky.

Ve druhé části se střelecky nedařilo

Na nedostatek šancí si Kelti rozhodně stěžovat nemohli, Turczyn ale držel svůj tým kvalitním výkonem neustále ve hře. Tygři vytěžili ve druhé třetině z minima maximum, když v čase 28:48 nepokryli Kelti Marušince a ten z bezprostřední blízkosti branky Laška skóroval. Naštěstí přišla kýžená odpověď v podobě branky ještě do konce třetiny, když Novák úspěšně dorazil Křížovu střelu a zvýšil na 3:1.

Závěr jasně v režii Keltů

Třetí část patřila zcela Keltům. Ve 34. minutě sehráli dobře vhazování v útočném pásmu Gotthard s Benešem a druhý jmenovaný pohotovou střelou Kelty definitivně uklidnil. Hru kočky s myší ve třetím dějství zakončili Kelti dalšími dvěma góly, když se trefili Davídek a Gotthard, a stanovili skóre na 6:1.

Trenér Martin Davídek k důležitému duelu řekl: „Proti Boleslavi jsme hráli téměř v plné síle. Utkání jsme měli v režii od samého počátku a v dobrém rozpoložení si zahráli solidní hokejbal. Zisk povinných tří bodůlvyšel, ačkoli bývají podobné „povinné body“ ošemetnou záležitostí. Jsem rád že jsme utkání zvládli, nepřeceňoval bych ho však. Těším se na nadcházející víkend na Nové Strašecí a Kladno. Utkání budou mít velký náboj a tady se ukáže jak silný tým Kelti mají.“

SK Kelti 2008 vs. HBC Tygři Mladá Boleslav 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 4:35  Davídek (Hrabar, Suchý) – 1:0,  7:14  Beneš (Hrabar) – 2:0,  28:48  Marušinec (Bydžovský) – 2:1,  29:45  Novák (Kříž, Suchý) – 3:1,  33:51  Beneš (Gotthard) – 4:1,  37:39  Davídek (Kubr, Hrabar) – 5:1,  41:57  Gotthard (Novák) – 6:1

Vyloučení: 1:0, Přesilovky: 0:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Střely na branku: 38:17  (11:4, 9:7, 18:6)

Sestava SK Kelti: Petr Lašek (Vítek Vozdecký) – David Kubr, Jiří Hrabar, Jakub Bureš, Marcel Nájemník, Roman Šmatlák, David Volf, Ondřej Suchý, Daniel Matys, Bohumil Gotthard, Ondřej Beneš, Václav Urban, Roman Novák, Marek Kohout, Jakub Kříž, Martin Davídek

Sestava HBC Tygři Mladá Boleslav: Michal Turczyn – Martin Bydžovský, Jakub Hnátek, Filip Jaroměřský, Jakub Zejbrlich, Martin Míšek, Daniel Číhala, Marcel Malina, Jakub Marušinec, Lukáš Lhota, Michal Mrhálek, Lukáš Norek, Daniel Langer, Marian Kměťo