Ženy - zápasy 8. 4. 2024

I přes okleštěnou sestavu si Fretky vysloužily body

Čtvrté turnajové kolo nezastihlo Fretky v ideální situaci, sestavu totiž relativně výrazně zkrouhlo několik zranění a do Svítkova tak odcestovaly pouze dvě lajny. To je však nezastavilo na cestě za dalšími body do tabulky, které si vysloužily po výhře v nájezdech nad tabulkovými sousedkami z Litic. Ve zbylých dvou utkáních dokázaly částečně navázat na dobré a bojovné výkony z Palmovky, soupeřkám z nejlepší trojky ale nedokázaly v osekaném počtu fyzicky konkurovat více jak první polovinu a odešly tak dvakrát z vysokou prohrou.

číst více
Ženy - zápasy 12. 3. 2024

První tři body a dobré výsledky. Fretky se na Palmovce dobře naladily na zbytek sezony

Těžce nepovedený turnaj ve Svitavách v půlce listopadu je ta tam! Ženský celek totiž na Palmovce předvedl, že umí potrápit jakéhokoliv soupeře včetně týmů z top trojky. Vyrovnaný duel, v němž rozhodovaly drobnosti a i trocha štěstí, sehrály jak s druhým Svítkovem, kterému podlehly 0:1, tak vedoucími Prachaticemi. S nimi navíc dlouho držely naději na velecenné body, když po trefě Beckové kontrovala Holá po samostatné akci zpoza branky. Zmatek v obraně tři minuty před koncem ale znamenal výhru Horalek 2:1. Body si však nenechaly vzít v utkání s Třincem, v němž dominovaly a díky proměněné přesilovce nakonec zapsaly první letošní výhru v základní hrací době.

číst více
Ženy 8. 3. 2024

Velká část týmu má ve střelbě co zlepšovat, shodují se Jaroslav Smejkal a Michal Kadlčík

Trenérskou změnou prošla také kategorie žen, do nové sezony se k Michalovi Kadlčíkovi připojil Jaroslav Smejkal starší. Pod vedením této dvojice neměly Fretky k několika vítězstvím daleko, v důležitých momentech však hráčkám chyběla přesná koncovka, což stačilo soupeřkám k několika hubeným výhrám. Fretky se tak po podzimní části nachází v Lize žen na sedmém místě, které budou chtít na jaře vylepšit. Jak si na sebe trenéři v průběhu podzimu zvykli a na čem s týmem v zimní přípravě pracovali?

číst více
Ženy - zápasy 20. 11. 2023

Naději na body ztratily Fretky v druhých polovinách zápasů

Závěr podzimní části přidělal ženám vrásky na čele. Po úvodních dvou kolech, kdy se sice nedostavovala vítězství, ale už tak solidní herní projev se duel od duelu zlepšoval, přišlo ve Svitavách rychlé vystřízlivění. Fretkám opět chyběl důraz a stoprocentní nasazení, střelba byla četná, stále však těžce vázlo proměňování šancí. Z posledních zápasu letoška tak odjely s nepořízenou a mnoha podněty k zamyšlení.

číst více
Ženy - zápasy 22. 10. 2023

Bod navíc urvaly ženy až v sedmnácté sérii nájezdů

Po náročných utkáních prvního kola ligy žen v Kadani nečekalo na Fretky nic lehkého ani na hřišti v pardubických Polabinách. Hned na začátek je čekal souboj s prvním týmem tabulky, který navíc doposud v letošní sezoně ani jednou neinkasoval. V něm, zjednodušeně řečeno, rozhodla jedna velká chyba hned na úvodním vhazování a jedna nešťastná náhoda, z nichž vyplynuly dva inkasované góly. Ženám se ale nedala odepřít bojovnost, se kterou zápas absolvovaly. Tu si přenesly i do dalšího utkání se Sršni a zápas tak byl dlouho vyrovnaný. Osudnou se ale stala 17. minuta, v níž dvakrát neubránily soupeřky, které tak odskočily do pohodlného vedení. Na závěr turnaje pak vyzvaly domácí hokejbalistky, s nimiž, i přes velkou dominanci Fretek, došlo na nájezdy. Ty se však zvrhly v nečekaně dlouhou podívanou, kterou ukončila až po celkově 34. nájezdu Nikola Šlemarová.

číst více
Ženy - zápasy 25. 9. 2023

Krátké herní výpadky stály ženy cenné body

Premiéru nové sezony za sebou má i celek žen, který se v sobotu představil poprvé v historii na hrací ploše v Kadani, kde ho čekala trojice nelehkých soupeřů. Turnajové kolo zahájily duelem s papírově nejtěžším protivníkem, a to úřadujícími mistryněmi z Prachatic. K překvapení snad všech se ale na hřišti odehrával víc než vyrovnaný souboj, ve kterém rozhodla jedna individuální chyba, když si Fretky nedokázaly v předbrankovém prostoru pohlídat Krásovou. Dravost a bojovnost z úvodního zápasu však chyběla v začátku toho druhého, což vyústilo v dvě rychle inkasované branky. Ty tým nastartovaly a po poločase bylo srovnáno, avšak v závěrečných minutách došlo k dalšímu hernímu propadu, z něhož se prosadila Šmausová a tři body tak připadly Plzni. Poslední nadějí na body tak bylo utkání s domácími hokejbalistkami a nutno podotknout, že k cenným třem bodům neměly Fretky daleko! V první dvanáctiminutovce dominovaly a obdobně na tom byly i v polovině druhé, což vyústilo v kýženou branku. Kvůli taktickým chybám v 21. a 22. minutě však o vydřené vedení přišly a při závěrečné power-play jejich porážku do prázdné branky zpečetila Manhartová.