Mladší žáci 2009 - zápasy 17. 11. 2021

Výběr mladších žáků veze z prvního kvalifikačního turnaje ˝bramboru˝

17. listopadu, v den boje za svobodu a demokracii, vyrazili mladší žáci na první kvalifikační turnaji této sezony, který se odehrál v Praze na Palmovce. Do Prahy dorazilo dalších 5 týmů a hrálo se systémem na dvě skupiny, každý s každým s následným play-off.

První zápas odstartoval už v 9:00. Rozdali si to Kelti proti známému týmu HBC Hostivař. Keltům se do utkání nepovedlo vstoupit podle představ. Dokonce nabídli soupeři přesilovku, ale i přesto udrželi po první půli nerozhodný stav 0:0. Tento stav už po dvanácti sekundách druhé půle neplatil, protože Hostivař proměnila svůj tlak v gól. Keltům se už pak nedařilo dostat pořádně za půlku hřiště a tak podlehli v prvním utkání 0:2.

Ve druhém a posledním zápase ve skupině čekal Kelty doposud neznámí soupeř z jihu Čech HC ŠD Písek. Kelti už se probrali, zjednodušili hru a zvýšili počet střel, díky čemuž po první polovině vedli už 3:0. Ve druhé půli soupeř nedokázal ničím zdramatizovat utkání. Kelti vyhráli 5:1, postoupili do čtvrtfinále z druhého místa a tím si zařídili lehčího soupeře.

Tím jim byl tým z dalekého Kyjova, který prohrál oba zápasy ve skupině s konečným skórem 0:10! Kelti tudíž měli před sebou povinnou výhru. Naši kluci vedli po první polovině 3:0, a protože Kyjovské hráče už v dalším průběhu utkání k ničemu nepustili a dokázali přidat dalších 5 branek, pohodlné vítězství dostalo Kelty do semifinále.

V semifinále na ně čekali zatím bezchybné Pardubice, které postoupili do semifinále rovnou z prvního místa skupiny B. Tento zápas byl velmi vyrovnaný, ale bohužel jsme nedokázali proměnit žádnou z našich šancí. Trápila nás koncovka, a i když jsme přestříleli Pardubice 13:9 na střely, podlehli jsme 0:2.

Poslední zápas dlouhého dne na Palmovce jsme odehráli proti velmi nepříjemnému a neoblíbenému soupeři SK Rebel Praha. Bohužel naši Kelti ztratili v zápase s Pardubicemi hodně sil a otočit nepříznivý stav 0:1 se jim nepodařilo.

Kelti se tak umístil na 4.místě kvalifikačního turnaje a na vylepšení reputace budou mít šanci zřejmě již 11.12. v Mostě! Nejlepšími hráči týmu Keltů byli vyhlášeni kapitán Jiří Šlechta a jeho asistent Šimon Lhotka.

Komentář trenéra Romana Kajera: „Jak už je v této sezoně zvykem, na turnaj jsme odjeli se sestavou poskládanou na poslední chvíli a absence některých klíčových hráčů byla na herní pohodě hodně znát. Na druhou stranu byl pro nás trenéry velmi příjemným překvapením výkon některých hráčů, kteří v původní nominaci původně nebyli. Kluci si určitě zaslouží pochvalu za to, jak se s náročným a dlouhým programem popasovali, a i když bojovali, co jim síly stačily, v rozhodujících zápasech nám na lepší výsledek chybělo více klidu při zakončení a přesnější střelba. Určitě to byla ale pro všechny dobrá zkušenost, kterou jak věřím, se nám podaří zúročit v následujícím turnaji.“