Bojovné výkony a skalp Letohradu nakonec nestačily. Kelti hrají o 5. místo.

Medailové naděje starších žáků se v sobotu rozplynuly, ačkoli hráči s keltem na prsou bojovali do posledního dechu! V dopoledním utkání měli jasné zadání – porazit Karvinou. Jenže mdlý výkon ve 40. minutách byl příčinou náskoku na který nestačil ani závěrečný finiš. Odpoledne museli Kelti s Letohradem vyhrát, aby se dostali k utkání o medaile. Vyhráli, ale až na nájezdy. A to nestačilo. Výborný výkon na pokraji sil stačil „pouze“ na první porážku týmu Letohradu v celé sezoně.

Kelti i s Karvinou vstoupili do zápasu parádně. Patera poslal do úniku Krbce, který zakončil střelou mezi Halouzkovy betony. Jenže rychlé vedení se Keltům opět nevyplatilo. Z dalších dvou povedených akcí branku nevytěžili a Karviná trestala. V polovině čtvrté minuty si mezi kruhy seběhla Serioszková a prostřelila Günthera po zemi. Vzápětí Kelti chybovali v obranném pásmu v čase 3:55 obrátil skóre Lipták.  Kelti byli pasivnější, ale dokázali srovnat. Patera doběhl vyhozený míček a sklepl jej mezi betony brankáře Karviné. Ze srovnání se Kelti dlouho neradovali. Soupeř opět využil chyby při bránění a v čase 9:41 mířil přesně Králík. Jednobrankové vedení Karviné vydrželo až do výměny stran. A ihned se změnilo, když Králík využil chyb bránících hráčů, prokličkoval se před Günthera a vyhnal jej z brány.

Střídající Huml si připsal ve druhé třetině několik spolehlivých zákroků a zastavil příval míčků v síti Keltů. Hráči od Berouna působili na hřišti více než ospalým dojmem a burcování ze strany trenérů nebylo nic platné. Na úplné dno si Kelti sáhli po změně stran. Další dvě zbytečné chyby a laciné branky z holí Liptáka a Nováka znamenaly v čase 31:50 hrozivé vedení Karviné 2:6. Tým Keltů ale nehodil flintu do žita, možná mu pomohla i pasivita hostí, kteří chtěli utkání už jen v klidu dohrát. V posledních deseti minutách se hra odehrávala především na polovině moravského týmu, který se pod tlakem hroutil jak domeček z karet. A tak ve 41. minutě dorážel přesně Dvořák, v čase 42:06 snížil na 4:6 Horel a Kelti ucítili šanci. V power – play navíc snížil na jednobrankový rozdíl Patera, zázrak se však nekonal. Posledních dvacet minut už Karviná udržela Kelty na dostřel od své branky a uhájila těsné vedení.

SK Kelti vs. HbK Karviná 5:6 (2:3, 0:1, 3:2)

Sestava SK Kelti: Jakub Günther (od 16. minuty Lukáš Huml) – David Tušl, Michal Valach, Radek Suk, Vít Kolovrat, Martin Špeta, Vojtěch Dejdar – Antonín Patera,  Marek Krbec, Kryštof Preisler, Vojtěch Duda, Lukáš Horel, Jakub Dvořák, Václav Patzenhauer, Matěj Taufer, Martin Maršoun

Branky a nahrávky Keltů: 0:34 Krbec (Patera) – 1:0,  8:57  Patera (Suk) – 2:2,  40:29  Dvořák (Duda) – 3:6,  42:06  Horel (Dvořák, Taufer) – 4:6,  44:36  Patera (PP)

Vyloučení: 3:3, Přesilovky: 3:3, Využití: 1:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 26:23

Upozorňování na výjimečně nadaného hráče Letohradu, Michala Macháčka, před utkáním se ukázalo jako opodstatněné. Útočník Letohradu se nerozpakovala své umění předvedl ve třetí a sedmé minutě a získal svému celku pohodlné vedení. Kelti v prvním dějství k protihráči přistupovali s přílišným respektem a mohli děkovat jenom brankáři Humlovi, že brankový rozdíl nebyl větší. Když navíc z jediné velké šance skóroval z předbrankového prostoru po vybídnutí Patery Krbec, bylo utkání otevřené.

To se projevilo naplno ve druhém dějství. Kelti do něj vstoupili o poznání lépe a rychle srovnali, když se prosadil Patera.  Letohrad znervózněl a suverénní výkon byl ta tam. Když navíc Macháček uklouzl po holi Dvořáka, byl spoluhráči odnesen k ošetření a na deset minut vyřazen ze hry. Jenže Kelti dokázali psychickou výhodu využít pouze jedinou brankou. Na hraně brankoviště se nejlépe zorientoval Preisler a poslal Kelty dovední 3:2. Absence soupeřova forvarda pak zřejmě svazovala Keltům ruce i nohy. Nemastný neslaný výkon nepřinesl žádnou změnu stavu, občasná šance se objevovala na obou stranách a rozhodovalo se tak ve třetí části.

Kelti měli v poslední patnáctiminutovce jediný cíl. Udržet jednobrankové vedení, které by je poslalo do bojů o bronz. Pozorným bráněním a občasným protiútokem ukazovali, že o medailovou pozici mají zájem, soupeř ale ve 34. minutě srovnal, když střelu Hubálka Huml neviděl. Výborný výkon brankáře Keltů uchránil celek od Berounky od další inkasované branky, dvakrát si vypomohl brankovou konstrukcí a zápas byl především jeho galapředstavením. Kelti sice nastřelili břevno, branku už ale nevsítili a za rachotu a podpory fanoušků dospělo utkání do nájezdů.

V nájezdové loterii kralovali Kelti. Krbec i Patera své nájezdy s přehledem proměnili, Huml dokázal dva pokusy soupeře lapit a Kelti se stali prvním celkem který v letošní sezoně obhájce titulu porazil. A to se i přes zklamání z „nepostupu“ do Sušice počítá!

SK Kelti vs. SK Hokejbal Letohrad 4:3ss (1:2, 2:0, 0:1)

Sestava SK Kelti: Lukáš Huml (Jakub Günther) – David Tušl, Michal Valach, Radek Suk, Vít Kolovrat, Martin Špeta, Vojtěch Dejdar – Antonín Patera,  Marek Krbec, Kryštof Preisler, Vojtěch Duda, Lukáš Horel, Jakub Dvořák, Václav Patzenhauer, Matěj Taufer, Martin Maršoun

Branky a nahrávky Keltů: 8:37  Krbec (Patera) – 1:2,  16:13  Patera – 2:2,  23:07 Preisler (Krbec) – 3:2, rozhodující nájezd Krbec