Čtyři zápasy, jedna výhra. Nelichotivá víkendová výsledková bilance mladších žáků…

Celkově čtyři zápasy čekaly o víkendu dva týmy mladších žáků. Lépe vyzněly utkání na hřištích soupeřů, když ročníky 2006 vyhrály v Ústí nad Labem a ročníky 2005 bojovaly statečně na hřišti favorizovaného Ústí s následnou prohrou 2:5. Doma v Berouně to tak slavné nebylo. V sobotu totálně propadli hráči týmu 05, kteří nestačili na s chutí hrající Hostivař a padli po výsledku 0:9. Ani v neděli nebylo v Berouně příliš důvodů k radosti. Mladší celek padl po boji s Rebely z Prahy 2:5, když prohru znamenal čtyřminutový výpadek zkraje třetí části.

MLADŠÍ ŽÁCI – ROČNÍKY 2005

K sobotnímu zápasu nastoupily ročníky 2005 na tři kompletní lajny a ukázalo se, že kvantita není více jak kvalita. Již před zápasem byli mladí Kelti myšlenkami jinde než na hokejbalovém zápase. To potvrdil i úvod a první branka po pěti vteřinách hry! Ve třetí minutě domácí mužstvo prohrávalo 0:3 a po vítězném zápase v Mostě trenéři nevěděli, jestli si nepřivezli zpět jiné hráče. Duel s Hostivaří místy vypadal jako když Kelti hrají poprvé hokejbal, což dokládaly situace, kdy na brankáře Vácu běželi rovnou tři hostující hráči. Navzdory konečnému skóre 0:9 lze za nejlepšího muže Keltů na hřišti označit právě gólmana Vácu, který musel čelit 54 střelám.

Komentář trenéra Ondry Baleky: „Nekoncentrovanost, neplnění základních herních činností, nechuť se poprat o výsledek s technicky lepším soupeřem. Jestliže od začátku sezony výkonnostní křivka šla nahoru, v sobotu jsme jí posunuli níže, než byla na začátku.“

SK Kelti 2008 – ročníky 2005 vs. HBC Hostivař 0:9 (0:4, 0:1, 0:3)

Vyloučení: 3:1 , Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku:  14:52 (4:11, 8:13, 2:21)

Sestava SK Kelti: Adam Váca – Matyáš Dobřemysl, Václav Valenta, Matej Bertoš, Jakub Kadeřábek, Nikola Šlemarová, Adam Krutina, David Vokrůka, Tomáš Beneš, Lukáš Horel, Michal Hájek, Anna Lipertová, Ondřej Koudela, Patrik Netuka

Po sobotním výprasku čekal Kelty o den později těžký soupeř v Novém Strašecí. Do sestavy se vrátil z exotické dovolené Pavel Darebný, k dispozici byl i hýskovský bek Frolík. Kelti měli možnost napravit nepovedený sobotní výkon a od začátku přistoupili k zápasu o mnoho lépe. Již od rozcvičení bylo na hostech vidět, že dnes chtějí bodovat a domácímu soupeři odolávali s vervou. Kelti ale nedokázali své šance proměnit, na rozdíl od domácích.

Zápas byl opticky vyrovnaný, ale skóre narůstalo ve prospěch novostrašeckých až na 4:0. Kelti se vzchopili, když se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Hájek a snížil na 1:4. Kelti dokázali domácí zatlačit a na rozdíl dvou branek snižoval Darebný, když propálil domácího gólmana mezi betony. Z pokračujícího tlaku vyplynul faul Strašecí a dvě minuty před koncem zápasu se trenéři rozhodli pro hru bez brankáře ve výhodě šest na čtyři. Kelti tlačili, Nové Strašecí znovu faulovalo a šlo do tří. V situaci 5 na 3, po návratu Koudely zpět do branky, si ale hosté tlak už nevytvořili,  útočným faulem se připravili o výhodu a domácí půl minuty před koncem dovršili skóre brankou na konečných 5:2.

Komentář trenéra Ondry Baleky: „Ve Strašecí byl z naší strany vidět o dost bojovnější výkon. Oproti sobotě rozdíl o 200%. Nasazení hráčů, bojovnost, plnění pokynů – není co vytknout. Domácí byli šikovnější v koncovce a zaslouženě brali tři body.“

HBC Nové Strašecí vs. SK Kelti 2008 – ročníky 05  5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

MLADŠÍ ŽÁCI – ROČNÍKY 2006

Po několika odložených utkání se dočkali i mladší žáci ročníku 2006 a na první letošní utkání vyrazili do Ústí nad Labem. Kelti k soupeři, který je v tabulce o jedno místo vpředu, vyrazili v plné sestavě.
Od úvodního hvizdu se Kelti snažili soupeře zatlačit před jeho branku, ale soupeř se s tím nechtěl smířit a podnikal nebezpečné protiútoky. V polovině třetiny se hostům po spolupráci Žežulka – Betlach podařilo aktivnější hru vyjádřit gólově.
Místo stupňování tlaku přišlo vyloučení. Oslabení Kelti zvládli bez problémů, v podstatě soupeři nepůjčili míček, přesto se domácí v závěru třetiny po zmatcích obrany a nedůslednému bránění brankového prostoru, gólově prosadili.

V začátku druhé třetiny vedení navýšili Krbec se zakončujícím Havlem, což se nakonec ukázalo jako poslední gól zápasu. Soupeř nebyl bez šancí, také několikrát nebezpečně zahrozil, ale brankář Kurhajec se překvapit nenechal.

Trenér Jiří Tkadlec k utkání dodal: „Celé utkání jsme měli mírnou převahu s několika trestuhodně zahozenými gólovými šancemi. Snad se dají některé taktické chyby a zahazování šancí přičíst tomu, že to byl první zápas jara.“

ELBA DDM Ústí nad Labem vs. SK Kelti 2008 – ročníky 2006  1:2 (1:1,0:1,0:0)

Branky a nahrávky Keltů: 7:46 Betlach (Žežulka) – 0:1, 14:46 Havel (Krbec) – 1:2

Vyloučení: 2:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 23:25 (8:7, 7:7, 8:11)

Sestava SK Kelti: Roman Kurhajec – Jan Hrubý, Jakub Urban, Ondřej Tkadlec, Jaroslav Smejkal, Rostislav Tvaroch, David Černý, Vojtěch Šlechta, Matěj Kolman, Patrik Mišina, Jakub Havel, Denis Krbec, Albert Muhlfeld, Ondřej Černý, Matěj Žezulka, Eliáš Betlach

Ve druhém jarním utkání nastoupili ročníky 2006 proti soupeři z čela tabulky –  SK Rebel Praha. V prvním třetině však lepší postavení soupeře v tabulce vidět nebylo. Kelti se nezalekli a rozehráli vyrovnanou partii a po akci Tkadlec – Mišina – Hrubý se ujali vedení. Soupeř však na konci třetiny potrestal chybu Keltů a vyrovnal. Bohužel vyrovnání soupeři nabídli sami nedodržením základního postavení  při dané situaci.
Ve druhé třetině se hned na začátku prosadil Vojta Šlechta a poslal domácí do vedení. V závěru třetiny přebral iniciativu soupeř a navzdory souvislému tlaku v obranném pásmu Keltů hráči v bílých dresech vedení drželi.

Katastrofa přišla na začátku třetí třetiny, kdy soupeř dostal Kelty pod tlak. Za čtyři minuty se čtyřkrát prosadil a ujal vedení 5:2. Jak se nakonec ukázalo, tyto čtyři minuty rozhodly zápas.  Ve zbytku třetiny a utkání trenéři Keltů šachovali se sestavou,  do utkání se vrátili a opět se hrál vyrovnaný zápas. Avšak bez gólového efektu. Utkání skončilo trošku krutou porážkou 2:5.

Trenér Jiří Tkadlec komentoval klání následovně: „Nebylo to z naší strany úplně špatné utkání. Výsledek byl v podstatě o tom, kdo lépe využije chyby soupeře a jak koho podrží brankář. Z tohoto důvodu si soupeř vítězství více zasloužil. I ve druhém utkání se ukázalo, že jsme při oslabení schopni kontrolovat míček, ale v přesilovce soupeře neohrozíme. V závěru jsme si vytvořili několik šancí, ale soupeř si vedení pohlídal a skórovat nás nenechal.“

SK Kelti 2008 – ročníky 06 vs. SK Rebel Praha   2:5  (1:1,1:0,0:4)

Branky a nahrávky: 07:23 Hrubý (Tkadlec, Mišina), 12:25 Šlechta (Krbec, Muhlfeld)

Vyloučení: 2:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku:  22:22   (8:8, 6:7, 8:7)

Sestava SK Kelti: Roman Kurhajec – Jan Hrubý, Jakub Urban, Ondřej Tkadlec, Jaroslav Smejkal, Rostislav Tvaroch, David Černý, Vojtěch Šlechta, Patrik Mišina, Jakub Havel, Denis Krbec, Albert Muhlfeld, Matěj Žezulka, Eliáš Betlach