Do Ústí nad Labem jeli letos naposledy dorost i mladší žáci

Výlet do Ústí nad Labem? Společná cesta mladšího dorostu a mladších žáků k jednomu z nejvzdálenějších soupeřů  vyzněla dobře především pro mladší žáky. Ti lépe postaveného soka v tabulce udolali v poměru 3:2 a prokázali další zlepšení výkonů v jarní části.  Mladší dorostenci na hokejisty posílenou Elbu tentokráte nenašli recept a domácí celek po výhře 5:2 slavil další výhru a bodově se téměř dotáhl právě na tým z Berouna.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. SK Kelti 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Trenér Fortuník komentoval nepovedené utkání stručně: „Z mého pohledu jsme odehráli  hodně špatné utkání. Zbytečné fauly nás stály  spoustu sil, které nám chyběli v závěru utkání. Soupeři gratuluji k výhře a dobrému výkonu.“
Sestava Keltů: Jakub Günther – Lukáš Huml, Vítek Vozdecký,  Jan Krásl,  Martin Špeta, Matěj Taufer, Jan Kolář, Václav Patzenhauer,  Petr Jandač, Vít Kolovrat, Karolína Kosinová, Martin Maršoun

Elba DDM Ústí nad Labem vs. SK Kelti – ročníky 2005 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Ústí nastoupilo v početné sestavě, každopádně od začátku zápasu to byli Kelti kdo určoval tempo zápasu. V první šanci Horela zastavilo břevno, ale ve druhé totožné situaci, kdy si stejný hráč z rohu navedl míček na střed, se už v zakončení nemýlil.
Kelti napadali rozehrávku soupeře tak aktivně, že si domácí hráč z rohu poslal míček přímo do své branky – málo vídaná situace – každopádně darovanému koni na zuby nekoukej… Takto skončila první třetina.
Do druhé třetiny Ústí stáhlo hru na dvě lajny  a obzvlášť první útok domácích dělal Keltům obrovské problémy. Váca musel tahat jeden skvělý zákrok za druhým. Domácí byli v  prostředním dějství jednoznačně lepší, ale platilo nedáš – dostaneš. Z ojedinělé šance v útočném pásmu našel Horel volného Netuku a ten zvýšil na 0:3. Tato branka se na domácích podepsala a na konci druhé třetiny měl Slabý na holi další branku, ale neproměnil.
Ve třetí části Kelti srovnali hru a zápas se mohl v klidu dohrát. Jenže Ústí se dvěma slepenými góly dostalo do hry a v poslední minutě to zkoušelo bez brankáře. Dlužno podotknout že domácí borci Kelty pořádně zamkli, ale ti zápas ubránili a vezou cenné body za výhru 3:2.
Komentář trenéra O. Baleky: „Od začátku jsme chtěli hrát aktivní hokejbal a z toho pramenily první branky. V zápase nám dělala největší problémy první lajna domácích, ale Váca dnes podržel svůj tým a kluci si za svoji bojovnost body zaslouží.“
Sestava Keltů: Adam Váca – Martin Frolík, Matej Bertoš – Tomáš Beneš, Matyáš Stolejda – Ondřej Koudela, Lukáš Horel, Adam Krutina – Richard Mathauser, Adam Slabý, Jakub Kadeřábek – Michal Hájek, Patrik Netuka