Domácí utkání starších žáků s rozdílnými výkony. „Áčko“ ruplo, „béčko“ vyrovnaně s Ústím.

Sobotní program v Berouně obsahoval dvě utkání starších žáků. Dopoledne čekal na „A“ tým soupeř z Hostivaře a Pražané splnili roli favorita. Kelti sice drželi ještě v polovině utkání vyrovnaný stav, ale pak soupeř pěti brankami rozhodl o osudu utkání. Odpolední duel „béčka“ s Ústím nad Labem přinesl dramatičtější zápletku, kterou rozhodovaly nájezdy. V nich byl lepší hostující celek, Kelti ale z prvního utkání sezony, na rozdíl od svých spoluhráčů z druhého týmu, odešli s drobným bodovým ziskem.

SK Kelti „A“ vs. HBC Hostivař 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)

Áčko nastoupilo opět proti fyzicky lépe vybavenému týmu a v první třetině předvedlo bojácný výkon. Nedůraz v osobních soubojích pramenil v takřka permanentní tlak Hostivaře, která však ztroskotávala na pozorném Němčíkovi. Navíc Kelti soupeře hned zkraje zaskočili, když ve skumáži v první minutě dorážel Horel. Hostující celek ale utkání otočil a dvěma brankami, po chybách Keltů, a vedl po první třetině 2:1.

Zlepšený výkon domácího celku přinesla druhá perioda. Především její první polovina patřila Keltům, navíc po krásné kombinaci Šlechty a Jakuba Havla hráči v modrých dresech srovnali skóre. Hostujícího brankáře uchránila od dalšího gólu ještě  horní tyčka. Hostivař se lacinou brankou z dálky dostala ale zpět do vedení a skóre už v průběhu druhé poloviny utkání jen navyšovala. Nejparadoxnější bylo, že to bylo často ve vlastním oslabení kdy Kelti nechávali soupeři tolik volného prostoru, kolik chtěl. V konečném účtování Kelti „A“ nestačili na Hostivař v poměru 2:7.

Komentář trenéra R. Nováka: „V první třetině jsme za soupeřem zaostávali snad ve všech herních činnostech, skóre však bylo více než přijatelné. Zlepšení přišlo v části prostřední, jenže vlastními chybami jsme se připravili o vyrovnaný průběh utkání a to nás zlomilo. Ve třetí části se hráči sice snažili, soupeř už byl ale v herní pohodě a navyšoval skóre. Ještě teď kroutím hlavou nad tím, že jsme schopni ve čtyřech přesilových hrách čtyřikrát inkasovat. Budeme muset této herní  situaci na tréninku opět věnovat nějaký čas, protože to nám v podstatě zlomilo vaz i minulý týden v Novém Strašecí.“

Branky a nahrávky Keltů: 0:31  Horel (Endrle) – 1:0,  17:08  Havel Jakub (Šlechta) – 2:2

Vyloučení: 1:4, Přesilovky: 4:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:4, Střely na branku: 12:37 (2:13, 6:12, 4:12)

Sestava Keltů „A“: Jakub Němčík (Jiří Titel) – Natálie Pangerlová, Jan Havel, Tomáš Beneš, Filip Rosický, Rostislav Tvaroch, Richard Mathauser – Matyáš Dyk, Lukáš Horel, Jakub Havel, Vojtěch Šlechta, Michal Hájek, Filip Endrle, Matěj Kolman, Jakub Kadeřábek

SK Kelti „B“ vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:3sn (1:0, 1:2, 0:0)

První zápas starších žáků „B“ byl na domácím hřišti proti Ústí nad Labem. Na zápas se sešli Kelti v kompletní sestavě s výjimkou Valenty a do pole bylo připraveno 17 nažhavených  Keltů! Pokyny byly jasné. Kluci měli za úkol soupeře napadat a když začali pokyny plnit a vytvářeli si šance. Díky tlaku před brankou Elby dokázal Patrik Netuka trefit míček ze vzduchu a poslal domácí ve 13. minutě do vedení. Ústí srovnalo zkraje druhé třetiny, kdy za brankou Tkadlec špatně odhadl odraz míčku a hráč hostů si poradil s nabídnutou možností bravurně. Kelti pokračovali v nastolené hře a byly fáze hry, kdy se hostujicí Elba osvobozovala jen díky icingům. Kelti tlak nakonec jednou zužitkovali. Vyražený míček dostal za hostujícího brankáře Krbec. Do konce třetiny ale Elba opět dorovnala. Nedůslednost a špatné přebrání hráčů v obraném pásmu zakončoval úplně volný hráč Elby, a střelou do horní poloviny branky nedal brankáři Koudelovi šanci. Do závěrečné třetiny vstoupili Kelti aktivně a chtěli dát vítěznou branku. Závěrečná patnáctiminutovka byla kouskována vylučováním, ale přesilovky nedokázal žádný tým využít.

Na řadu přišly nájezdy ale ani jeden z první trojice nájezdníků neuspěl. Krbec, Váca i Janošek zkoušeli kličku do bekhendu, ale hostujicí brankář všechny vychytal. Stejně dobře si ale vedl domácí Koudela a na řadu přišla „náhlá smrt“. Hostujicí kapitán Myškovský se nemýlil a domácího Frolíka opět vychytal brankář. Konečné skóre tedy znělo 2:3 po nájezdech.

Komentář trenéra O. Baleky: „Na první zápas sezony přišli kluci patřičně naladěni a bylo vidět, že chtějí vyhrát. Byly tam samozřejmě momenty, které byly lepší a horší. Byl to ale první zápas, takže máme dost času vše vyladit. Jakmile zlepšíme koncovku, jelikož v utkání jsme zahodili dost slibných šancí, tak půjdeme nahoru. Pro mladší žáky to je veliká škola, jelikož hlavně v osobních soubojích do toho musí jít na 100 %, aby měli šanci souboje uhrát. Teď už napjatě očekáváme derby“ 🙂

Branky a nahrávky Keltů: 13:57  Netuka (Krutina, Krbec) – 1:0,  18:55  Krbec (Darebný) – 2:1

Vyloučení: 1:4, Přesilovky: 4:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 22:19 (10:5, 6:8, 6:6)

Sestava Keltů „B“: Ondřej Koudela – Martin Frolík, Matej Bertoš, Adam Janošek, Matyáš Dobřemysl, Martin Cůbr, Ondřej Tkadlec – Jan Chromek, Ondřej Černý, David Žežulka, Pavel Darebný, Adam Váca, Michal Kadlčík, Adam Krutina.Denis Krbec, Patrik Netuka, Albert Mühlfeld, Jan Hrubý