Dorost favoritům vzdoroval. Gólová mizérie nepřinesla ani bod.

O poslední dubnové sehráli mladší dorostenci dvě utkání. Domácí s Ústím nad Labem v sobotu, v neděli pak vycestovali mladší dorostenci do Stříbra. Body do tabulky ale ani v jednom případě nepřitekly.  Dva vcelku vyrovnané duely skončily v obou případech porážkou o dvě branky. Na Ústí Kelti prostě nestačili a hosté přehráli Kelty 2:4, ve Stříbře dali místní dorostenci Keltům lekci z produktivity a porážka 2:0 trenéry po slibném výkonu týmu hodně mrzela.

Do sobotního klání vstoupili Kelti pravou nohou. Už ve druhé minutě se prosadil Jan Kolář, který navzdory své malé postavě prokázal důraz na hranici brankoviště. Otěže zápasu drželi ve svých rukou ale hosté, kteří to v první třetině zkoušeli na Lukáše Humla, který se objevil poprvé v životě v brance mladšího dorostu, z uctivé vzdálenosti. Výborně chytající brankář Keltů nestačil až na pokus Čermáka ze 13. minuty, který srovnal stav na 1:1.

Ve druhé části Ústí prahlo po vstřelení branky a dočkalo se jí díky přesnému zásahu Kuželové. To však bylo ze strany Elby vše a po změně stran srovnal Jan Kolář, který parádně zakončil svůj únik v oslabení. Jenže v té samé přesilové hře vrátil vedení Ústí Giesel a v čase 40:49 pojistil výhru hostí Jičínský.  Kelti, ačkoli se snažili stav zkorigovat, už branku nevstřelili a odešli poraženi 2:4.

SK Kelti vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky Keltů: 01:21 Kolář Jan – 1:0, 35:45 Kolář Jan (SH) – 2:2

Střely:   21:39, Vyloučení: 1:1, Využití přesilovek: 0:1, Oslabení: 1:0

Sestava Keltů: Huml Lukáš – Kosinová Karolína, Tušl David Bedřich, Vozdecký Vítek, Bureš Jan, Kolář Jan, Krásl Jan, Krbec Marek, Kříž Jakub, Manhartová Lucie

Stříbrský trenér už před zápasem trenérovi Davídkovi avizoval, že je jeho tým oslabený. Na hřišti to ale nebylo až tak poznat. Domácí se v první třetině sice k vyložené šanci nedostali, ale mladíci z Berouna svoji územní převahu také v gól neproměnili. Výborným výkonem se opět skvěla nově složená obranná dvojice Kosinová – Manhartová, nicméně první útok, který měl jasný úkol vstřelit gól, tentokrát zklamal.

O přestávce všichni věděli, že tento zápas ztratit by byla velká škoda a tak chtěli do druhé třetiny vlétnout a vsítit gól jako první. Bohužel přišla studená sprcha v podobě rychle vstřeleného gólu domácích, a to když se po 18 vteřinách druhé třetiny tvrdou střelou z vrcholu kruhu prosadil domácí Svoboda. Naneštěstí to nebyl jeho jediný zásah, jelikož minutu před koncem druhé periody se tento mladík mohl radovat znovu.

Kelti už se nevzchopili. V poslední třetině si sice vytvořili tlak, jenže soupeř neinkasoval. Důvodem bylo nejspíše překombinovanost nebo někdy naopak zbrklost v zakončení. Nutno podotknout, že Západočeši byli šestkrát vyloučeni, ale hostující dorostenci ani jednu z nabídnutých přesilových her nevyužili.

HC Buldoci Stříbro vs. SK Kelti 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Střely: 18:20, Vyloučení: 6:1, Využití přesilovek: 0:0, Oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Vozdecký Vítek  Cihlář Jan, Knotek Ondřej, Kosinová Karolína, Manhartová Lucie, Kolář Jan, Krásl Jan, Krbec Marek, Kříž Jakub, Tůma Martin, Tušl David Bedřich