Dorost vydoloval dva body na asfaltu v Třemošné.

Uplynulou neděli vyrazili mladší dorostenci do Třemošné. Za velmi nepěkného počasí se bojovalo o další body do tabulky nadstavby extraligy. Utrápeným výkonem tento zápas nakonec do vítězného konce dotáhli Kelti, když s Tatranem remizovali 1:1 a zvítězili následně až na nájezdy. Dorost tak pokračuje se zlepšenými jarními nadstavbovými výkony, které přináší body a posun tabulkou směrem vzhůru.

Tentokráte lehce pozměněná trenérská dvojice Dvořák – Matys měla v Třemošné k dispozici široký kádr. Oproti svým protějškům, kteří měli díky marodce na soupisce jen 9 hráčů a z toho 4 ženy. Výkon smíšeného týmu byl ale výborný, na rozdíl od mladíků z Berouna.

Díky nastolenému tempu se soupeř z Třemošné dostával do rychlých kontrů, ze kterých vyplynul první gól. Solidně hrající Jaroslav Svoboda poslal dlouho přihrávku podél mantinelu a Robert Kucharski v brejku prostřelil Vozdeckého. To bylo však naposledy, kdy brankářský talent z Berouna inkasoval. Kelti se z gólu rychle oklepali a už po pěti minutách vyrovnal pěknou střelou od modré Honza Krásl.

Druhá a třetí perioda se nesla ve znamení oboustranné opatrnosti. Bohužel Kelti nevyužili toho, že soupeř byl oslaben a spíše chtěli zápas jen odehrát. Za zmínku stojí snad jen tlak, který si dorostenci vytvořili na samém konci třetí třetiny, kdy se jim povedly dvě pěkné střely ihned po buly, ale domácí gólman Mytiska svůj tým podržel. Nájezdovou loterii poté rozhodl nádhernou brankou Marek Krbec. Konečný výsledek zněl 1:2ss.

Komentář asistenta trenéra D. Matyse: „Na západě Čech jsem očekával výhru. Samozřejmě se hrálo na asfaltu, který našemu dorostu až tak nesedí, ale bohužel o povrchu to tentokráte nebylo. Výkon byl velmi líný a odfláknutý. Hráči by se nad sebou měli zamyslet, jestli na hřišti opravdu nechali vše.“

TJ Tatran Třemošnávs vs. SK Kelti 1:2ss (1:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13:47 Krásl – 1:1, rozhodující nájezd Krbec

Střely: 31:33, Vyloučení: 2:1, Využití přesilovek: 0:0, Oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Vozdecký Vítek (Vokáč Viktor) – Cihlář Jan, Fortuník David, Kosinová Karolína,  Tušl David Bedřich, Bureš Jan, Knotek Ondřej, Kolář Jan, Krásl Jan, Krbec Marek, Kříž Jakub, Taufer Matěj, Tůma Martin

Autor: Daniel Matys