„Jihočeská anabáze“ dorostencům vyšla za plný počet bodů

První letošní výjezd na jih Čech mají Kelti za sebou. Dvojzápas na plastových hřištích v Jindřichově Hradci a Suchdole nad Lužnicí proměnili v důležitý šestibodový zisk, který celku trenérů Fortuníka a Davídka pomohl odpoutat se ode dna tabulky. Především utkání v Suchdole, kde Kelti nastříleli konečně větší počet branek, může být slibným odrazovým můstkem do dalších podzimních utkání.

HBC Olymp Jindřichův Hradec vs. SK Kelti 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Zápas proti Jindřichově Hradci byl pro Kelty dost nepředvídatelný, jelikož soupeř byl velkou neznámou. Jindřichův Hradec už od první minuty ukázal, co by chtěl hrát. Pevné bránění modré čáry a velice ojedinělé výpady vpřed. Po úvodním překvapení se ale Kelti začali dostávat do šancí a ukazovala se šablona zápasu.
Kelti se do šancí dokázali dostat celkem snadno, ale proměnit je bylo pro ně velice těžké. A tak, když v desáté minutě vstřelil branku chladnokrevně Maršoun po souhře druhé lajny, vypadalo to, že kouzlo brankáře Jihočechů je odčarováno. Avšak opak byl pravdou. Dalších dvacet pět minut bylo dost podobných. Kelti tlačili, ale vždy ztroskotali na koncovce.
Jediný světlý fakt této pasáže hry byly zlepšené přesilovky, které už měly myšlenku a tvar. Nicméně postrádali efektivitu. A tak se Kelti další branky dočkali až deset minut před koncem. Poté ještě vstřelil třetí branku Patera. Vypadalo to na klidný konec, ale Hradečtí dokázali využít i mála, podařilo se jim vstřelit dva góly a zdramatizovat utkání. Kelti ale nic dalšího nepřipustili a skóre zůstalo 3:2.
Komentář trenéra Fortuníka k zápasu s J. Hradcem: „Z mého pohledu to byl velice těžký zápas. Domácí tým hrál výborně do obrany a pro nás bylo hodně těžké se dostat do útočné třetiny. Ale i takové zápasy se musí odehrát. Kluky je potřeba pochválit za trpělivost a bojovnost v celém zápase. Jsme hodně rádi, že jsme konečně vyhráli za tři body.“
Branky a nahrávky Keltů: 9:32 Maršoun (Taufer), 35:51 Taufer (Patzenhauer), 36:34 Patera (Tušl)
Střely na branku: 16:48
Sestava Keltů: Lukáš Huml – Martin Špeta, Matěj Taufer, Václav Patzenhauer, Martin Maršoun, Martin Frolík, Antonín Patera, Marek Krbec, Patrik Fišer, Adam Janošek, Vít Kolovrat, Radek Suk, Filip Endrle, David Tušl

SK Suchdol nad Lužnicí vs. SK Kelti 4:8 (0:2, 3:4, 1:2)

Druhý zápas dne čekal Kelty v Suchdole nad Lužnicí. Už od záčátku se hrálo ve větším tempu než v utkání předchozím. Na začátku byla ještě možná znát na hráčích únava z předchozího zápasu, ale i přes horší start se Kelti začali osmělovat. V 7. minutě vstřelil starší žák FIlip Endrle gól ranou do horního rohu branky. Poté pokračovala přestřelka, kdy Kelti odskakovali na rozdíl více branek, vzápětí ale lacino inkasovali. V trestném střílení se blýskl Huml, který netradičním zákrokem vychytal už skoro jasný gól po dobře provedeném forhendovém blafáku soupeře. Kelti nakonec zápas dokázali udržet v rukou a zaslouženě zvítězili 8:4.
Komentář trenéra Fortuníka k zápasu se Suchdolem: „Z výsledku máme samozřejmě všichni obrovskou radost. Kluci nechali na hřišti úplně vše a tak by to mělo být v každém zápase. Starší žáci potvrdili oprávněnost své nominace a řekli si o další příležitost v dorostenecké kategorii. Ti starší vzali odpovědnost za výsledek do svých rukou a utkání rozhodli v náš prospěch. Speciální poděkování patří rodičům našich hráčů za hlasité povzbuzování v zápasech.“
Branky a nahrávky Keltů: 6:56 Endrle (Janošek), 12:08 Krbec (Taufer), 17:01 Krbec (Patera), 21:05 Špeta (Janošek), 21:44 Fišer (Krbec, Frolík), 27:45 Krbec (Patera), 39:20 Krbec (Patera), 41:00 Krbec (Fišer)
Střely na branku: 26:29

Autor: Matěj Taufer