Kelti získali v boji o play-off jen dva body. Naděje ale stále žije!

„Z víkendových utkání jsme chtěli šest bodů, máme dva,“ konstatuje posmutněle realitu trenér „A“ týmu Martin Davídek. Áčko nezvládlo především utkání na Kladně, které se proměnilo v divokou přestřelku s finálním výsledkem 10:6 pro kladenský Jungle Fever. V neděli měli Kelti šanci na reparát, tři body však doma nezůstaly. Nové Strašecí na konci utkání srovnalo, Kelti vytěžili alespoň bod z nájezdů.

O osudu sezony rozhodne poslední víkend, kdy Kelti zajíždějí k utkáním do Přelouče a Jihlavy. 100% jistotu play-off jim dává zisk šesti bodů, při zisku dvou až pěti bodů musí čekat na výsledky soupeřů z Nového Strašecí a Brna.

Utkání Keltů na Kladně režírovali veteráni Gengel se Sýkorou

Pro Kelty nezačal jeden z klíčových zápasů jara dobře. Hned první chybu v rozehrávce vystihl Gengel, naservíroval míček Sýkorovi , ten se ocitl sám před Laškem a blafák proměnil. Studená sprcha hned na úvod. Po celé první dějství byl zápas vcelku vyrovnaný, efektivita v útočném pásmu ze strany Keltů však byla nulová. Hosté situace v útočném pásmu řešili složitě a střel na Červenku mířilo poskrovnu. Kladno bylo daleko přímočařejší, s míčkem se příliš nemazlilo a to vyústilo i ve druhý gól v Laškově síti, když si první branku v utkání připsal Gengel.

Divočina ve druhé třetině

Po změně stran přišel rychlý brejk Gottharda, jehož vysunul Beneš. A kapitán Keltů otevřel pomyslnou brankářskou Pandořinu skříňku. Míčky padaly do obou branek v nepravidelných intervalech, Kelti se snažili, seč mohli, ale nebyli schopni se gólově svému soupeři vyrovnat. Stav 3:4 byl nadějný, podobně jako stav 4:5 a 5:6. Pokaždé když Kelti vyzráli na Červenku, buď povedenou střelou nebo dorážkou, měli kladenští připravenou podobnou odpověď. Devítigólovou třetinu nikdo z aktérů utkání zřejmě zase dlouho nezažije.

Zápas definitivně zlomila sedmá branka Kladna

Kelti vstupovali do závěrečného dějství s jednobrankovým mankem a za stavu 5:6. Vedení Jungle Fever mohl hned v úvodu smazat Gotthard, vzápětí Novák, ale Červenka měl štěstí, že si ani jeden míček nenašel cestu do sítě. A tak trestal soupeř. Sedmou brankou celkem zvyšoval ve 36. minutě Gengel na 7:5 pro domácí a definitivně zlomil odpor Keltů. Vzápětí přidal gól Čermák, svojí pátou brankou v utkání navýšil opět Gengel a Lašek po devátém inkasovaném gólu přepustil místo patnáctiletému Jakubu Güntherovi, který si tak odbyl premiéru v 1. lize. Mladičkého brankáře přivítal desátým gólem Čermák, a Gotthard už pouze pečetil divoký výsledek v přesilovce na 10:6 pro Kladno.

Komentář trenéra Davídka: „Na Kladně jsme první třetinu hráli zbytečně ustrašeně a přestože jsme si něco řekli, neplnili jsme to. Bylo to divné utkání, které navíc nevyšlo brankářům. Škoda že jsme našich šancí 100% nevyužili a ani jednou se na soupeře gólově nedotáhli.“

SK Jungle Fever Kladno vs. SK Kelti 10:6 (2:0, 4:5, 4:1)

Branky a nahrávky: 1:17  Sýkora (Gengel) – 1:0,  9:53  Gengel (Sýkora) – 2:0,  15:15  Gotthard (Beneš, Kubr) – 2:1,  16:06  Sýkora (Čermák) – 3:1,  16:22   Kouba (Arlt, Karas) – 4:1,  18:21  Beneš (Gotthard, Urban) – 4:2,  20:43  Davídek (Beneš) – 4:3,  22:06  Gengel (Arlt) – 5:3,  23:42  Urban (Matys, Kubr) – 5:4,  25:41  Gengel (PP)(Arlt, Piešťanský) – 6:4,  26:42  Hrabar (Davídek, Kubr) – 6:5,  35:46  Gengel (Jůzek) – 7:5,  36:46  Čermák – 8:5,  38:23  Gengel (Piešťanský, Sýkora) – 9:5,  41:15  Čermák – 10:5,  43:48  Gotthard (PP)(Beneš, Urban) – 10:6

Vyloučení: 3:3, Přesilovky: 2:2, Využití: 2:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 37:30 (12:7, 13:14, 12:9)

Sestava SK Jungle Fever Kladno: Tomáš Červenka – Michal Piešťanský,  Roman Bušek, Daniel Čermák, Jakub Kosina, Jakub Arlt, Jan Jůzek, Tomáš Vosyka, Jakub Rezek, Milan Sýkora, Ladislav Gengel, David Rejthar, Michal Karas

Sestava SK Kelti: Petr Lašek (od 40. minuty Jakub Günther) – David Kubr, Daniel Matys, David Volf, Ondřej Bešťák, Jakub Bureš, Roman Šmatlák – Bohumil Gotthard, Ondřej Beneš, Václav Urban, Roman Novák, Jakub Kříž, Jiří Dvořák, Marek Kohout, Marek Krbec, Martin Davídek ml., Tomáš Bartolen, Jiří Hrabar

120 diváků vidělo v první třetině minimum střel

Nádech derby a přímý boj o play-off? Hodně zajímavý náboj vzájemného duelu mezi Kelty a Novým Strašecím přitáhl do Hlinek 120 diváků, kteří si museli přijít na své. V prvních deseti minutách působily oba týmy křečovitým dojmem, na hřišti se toho příliš nedělo a oba brankáři mohli být v klidu. Občasnou střelu kryli. Až po útoku Brady na dorostence Krbce se začalo na hřišti jiskřit a rozhodčí měli plné ruce práce. Byli to Kelti, kdo byl na trestné lavici častěji, přesilovky Nového Strašecí ale v první polovině zápasu nebyly příliš nebezpečné. Co na Laška mířilo, s tím si brankář domácích poradil.

Kelti dvakrát vedli, Nové Strašecí vždy srovnalo

Až po změně stran, při přesilové hře Keltů, padla první branka. Gotthard našel v čase 15:51 před poloprázdnou brankou Urbana, který měl dostatek klidu zamířit přesně do Dvořákovy sítě. Keltům branka pomohla a byli to oni, kdo diktoval ve druhém dějství tempo hry. Dvořák ale odmítal za svá záda propustit další míček a střelecká potence Keltů z předchozího dne byla pryč. A tak trestali hosté. Z minima vytěžili maximum a využili jednu z chyb Keltů na modré čáře. Rychlý protiútok skončil dorážkou Čadka a vyrovnávací brankou na 1:1.

Utkání se opticky opět srovnalo a oba týmy si byly plně vědomi jeho důležitosti. To přinášelo další a další nervózní výlevy na obou stranách. Byli to Kelti, kdo často neunášel drobná příkoří a hráči nebyli schopni udržet nervy na uzdě. Kelti tak museli přestát dvojnásobnou přesilovou hru soupeře a zbytečné zákroky přinesly i další dvě vyloučení v rozmezí 32. – 36. minuty, paradoxně po obrovském tlaku v útočném pásmu kdy chyběly centimetry k tomu, aby hráči prvních dvou formací vstřelili branku. Kelti dlouhé oslabení ustáli a soupeře z nenápadné akce potrestali. Davídek si pohrál s míčkem i s obránci soupeře a zpoza branky překvapil Dvořáka. Ve 37. minutě tak byli Kelti výhře blíže. Strašecí se podle očekávání nevzdalo. Zakouslo se do Keltů a cílem bylo srovnat skóre. Domácí v končící 41. minutě nakonec chybovali, když nechali mezi kruhy nepokrytého Falaře, který se trefil přesně pod víko Laškovy klece.

Dramatické „derby“ rozlouskly nájezdy. Naděje na play-off žije!

Domácí hráči si byli vědomi, že remíza příliš neřeší a snažili se vzít si vedení zpět. Vytvořili si několik šancí, Dvořák byl ale bezchybný. Navíc půl minuty před koncem se při napadání dopustili dva hráči faulu a Kelti šli do tří. Strašecí ale obrovskou šanci na výhru nevyužilo, bránící trojice společně s Laškem eliminovala pokusy hostí a utkání skončilo remízou.

Nájezdová loterie čekala na rozuzlení až do deváté série. Dramatickému duelu vládli brankáři. Dvořák navíc v páté sérii odvracel „matchball“, když musel svůj nájezd proměnit. A finální rozhodnutí si pro sebe nechal kapitán Gotthard s parádně provedeným bekhendovým blafákem, na který soupeř nenašel adekvátní odpověď. Cenný bod navíc zůstal v Berouně.

Komentář trenéra Davídka: „Zápas se Strašecím se nesl ve velmi nervózním duchu. Mužstvo se nechalo rozhodit provokacemi a drobnými fauly jednoho hráče soupeře. 16 vyloučených je moc. Jinak se jednalo o odbojované utkání, které jsme měli pod kontrolou, soupeř ale bohužel potrestal naše chyby.“

SK Kelti vs. HBC Nové Strašecí  3:2sn (0:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 15:51  Urban (PP)(Gotthard, Beneš) – 1:0,  27:41  Čadek (Kmeť, Falař) – 1:1,  36:55  Davídek (Novák) – 2:1,  40:50  Falař (Čadek) – 2:2, rozhodující nájezd Gotthard

Sestava SK Kelti: Petr Lašek (Jakub Günther) – David Kubr, Daniel Matys, David Volf, Ondřej Bešťák, Jakub Bureš, Roman Šmatlák – Bohumil Gotthard, Ondřej Beneš, Václav Urban, Roman Novák, Jakub Kříž, Jiří Dvořák, Marek Krbec, Martin Davídek ml., Tomáš Bartolen, Jiří Hrabar

Sestava HBC Nové Strašecí: Lukáš Dvořák (Lukáš Jirsa) – René Douša, Štěpán Lev, Vít Samšuk, Ondřej Duchoň, František Brada, Daniel Patera, Michal Kmeť, Jan Falař, Dominik Tománek, Pavel Čadek