post

Martin Davídek ml. : „Fanoušci jsou vždy to, co vás žene kupředu“

Po dlouhém vyjednávání mezi SK Kelti 2008 a HBC Plzeň se konečně podařilo dojednat střídavý start Martina Davídka juniora. Do berounského týmu tak přichází hráč světového kalibru. Syn trenéra „A“ týmu by měl přinést zkušenosti z reprezentačních výběrů U18 a U20, se kterými získal druhé a třetí místo na Mistrovství světa.

 

1) Martine, s týmem trénuješ celou letní přípravu, ovšem informace o tvém střídavém startu jsme mohli zveřejnit až dnes. Proč byla jednání tak složitá?
Složitá byla akorát v tom, že se čekalo na zasedání předsednictva klubu HBC Plzeň, kde se rozhodovalo o tom zda mě vůbec pustí a když, tak jestli na hostování nebo SS. Jelikož zasedání, od oslovení předsedy klubu, bylo až po 2 týdnech, tak jsme nevěděli až do teď jak to bude.

 

2) Během své mládežnické kariéry jsi vyhrál titul mistra ČR s dorostem HBC Plzeň. Jaké bylo finále?
Poslední zápas semifinále proti Dobřanům jsem za shození rukavic a krve v obličeji soupeře při bitce dostal trest ve hře, takže úvodní dvě utkání finále jsem byl pouze v roli diváka. Ten rok jsme byli jako parní válec a nikdo na nás neměl, což se projevilo i ve finále, kde jsme až na podceněný první zápas, kdy jsme se viděli už s medailemi na krku a zápas si prohráli, sami úřadovali bez větších problémů. Byl to můj první titul, takže jsem si to vychutnal naplno a do konce života na to budu vzpomínat. Takovou partu už nikdo z nás, dovolím si říci, nezažije. Třešnička na dortu byla, když z týmu Plzně odjelo 11 hráčů na MS do Bratislavy v týmech U20 a U18.

 

3) Z jak velké dálky do Berouna na tréninky a zápasy dojíždíš?
S coachem dojíždíme z Plzně.

 

4) Přinášíš zkušenosti z extraligové HBC Plzeň. Rozšíříš tak řady hráčů, kteří extraligu v Berouně hrají nebo hráli na sedm. Čekáš velký výkonnostní skok mezi těmito dvěma soutěžemi?
Mám zkušenosti s 1. ligou i Extraligou, takže můžu porovnávat. Rozdíl není tak velký, jak si mnozí myslí. Extraliga je akorát rychlejší a 1. liga zase tvrdší. Obojí má něco do sebe.

 

5) Jaká je tvá oblíbená muzika?
Poslední dobou jsem se naučil poslouchat víceméně všechno, ale mezi mé oblíbené inerprety patří např. Marpo, Eminem, Ektor nebo Fuerza Arma.

 

6) A typ holky? (ale opatrně, vím, že jsi zadaný )
Už přes 2 roky mám doma jednu holku, takže víc typů si nechci ani nemůžu dovolit. (Smích)

 

7) Už o víkendu nastoupíš v základní sestavě proti HBC Highlanders Prachatice. Jsi rozený obránce, ale v Berouně by jsi měl zastávat úlohu útočníka, nebo je to jinak?
Od malička hraju hokej a ten oproti hokejbalu je hodně o osobních soubojích. Každý kdo mě zná ví, že v tvrdé hře si libuji a to se v hokejbalu nejlépe hraje z obrany. Na hokeji zase hraju v útoku, když mě v hokejbalu trenér pošle do útoku, tak se určitě nezlobím. Jsem zvyklý hrát na všech postech. V hokejbalu jsem jeden mistrák dokonce i chytal v bráně.

 

8) Na první utkání se díky složitosti jednání ještě nestihlo zajistit ti dres, ale už víš, s jakým číslem budeš později hrát?
To je věc, která mě děsí… Co se týká čísla, všichni ví, že jsem na tohle „úchylnej“. Když to půjde, rád bych nosil jako už několik let 71 nebo 17, ale zatím nemam tušení s čím budu hrát v Berouně.

 

9) S týmem jsi už nějakou dobu. Jak se ti v partě líbí?
Nemám si na co stěžovat, myslim si že kluci mě vzali dobře a jsem rád, že můžu být součástí Keltů!

 

10) Co by jsi vzkázal berounským fanouškům?
Fanoušci jsou vždy to, co vás žene kupředu, takže určitě bych byl rád kdyby nás chodili podporovat a my se budeme snažit jim to vracet výkony na hřišti.

 

11) ) Vlastníš i cené kovy z reprezentačních výběrů. Dá se juniorská reprezentace srovnávat kvalitou se soutěží dospělých?

Srovnávat se to určitě nedá, ale z toho co mám odehráno v reprezentaci musím říct, že zápasy třeba s Kanadou ať už v U18 nebo U20 jsem nezažil ani v extralize například při zápasech s Kladnem nebo Kertem, což jsou nejlepší kluby v ČR.

 

11) Máš nějaké předzápasové rituály?
Jeden je nepublikovatelný (smích)… A potom se už od malička vždy oblékám z levé strany.