Dorost - zápasy 25. 9. 2022

Dorost nepřetavil šance v góly a prohrál

Dorost přivítal v neděli před domácím publikem Prachatice. Hosté šli hned po sedmi minutách do vedení. Kelti navíc inkasovali gól při vlastní přesilovce, kterých měli spoustu. Do druhé třetiny byla předená hra lepší, avšak Kelty trápila koncovka. Jako by si všechny góly vybrali před týdnem v Třemošné. I přes to dokázal vyrovnat Babka. Body to ovšem nepřineslo, protože Kelti opět inkasovali ve vlastní přesilovce a prohráli tak 1:2.

Komentář trenéra Petra Laška:

"Zápas blbec, tak by se dalo shrnout včerejší utkání. Ačkoliv jsme byli po drtivou většinu utkání lepším týmem, tak nám paradoxně nejvíc uškodily přesilové hry, ve kterých nám soupeř dvakrát utekl a dal nám dva góly. Soupeř měl více štěstí a rozhodla jeho efektivita. Několik nastřelených tyček a spousty zahozených šancí bohužel znamenalo prohru. Nezbývá než se z tohoto zápasu poučit a zapřemýšlet o týmovém pojetí hry, které v tomto případě chybělo asi nejvíc."

Rozhovor s Ondřejem Černým:

Výkon v první třetině nebyl ideální. Do druhé části jste však vstoupili skvěle, vytvořili jste si spoustu gólových šancí, co stálo za touhle změnou?

Řekl bych, že je to asi tím, že sami jsme věděli, že jsme nehráli dobře. Všichni jsme chtěli ten výkon zlepšit. Cítili jsme, že je tam potenciál ten zápas otočit. Hráli jsme dobře, ale prostě to tam nepadlo dneska.

Oba góly jste inkasovali paradoxně při vlastní přesilovce, kde byla chyba?

I přes to, že přesilovky na tréninku trénujeme, tak dneska to nebylo ono. Hned na začátku nám daroval soupeř tři a my jsme ani jednu nevyužili. Dostali jsme z ní góla. Byly to takový zbytečný chyby, nechali jsme si je utéct. Příště si prostě musíme na to dávat pozor.

Je něco, čím vás Prachatice překvapily?

Já bych ani neřekl. On to byl takový první těžší zápas. Takže my jsme věděli, že budou silný. My jsme je i přehrávali, vytvořili si šance, holt jsme je nedali a soupeř proměnil, co mohl. Bylo to smolný, tyhle zápasy prostě bolí.