post

Matěj Taufer před finálovým turnajem: „Mít malé cíle není dobré!“

Už tento pátek startuje Mistrovství ČR starších žáků! Nutno podotknout, že po nepříliš zdařilém ročníku „A“ týmu a chabých výkonech mladšího dorostu přichází vrcholná akce sezony! Úspěch a zadostiučinění pro všechny, kdo se v Keltech starají o mládež a vychovávají malé naděje pro „A“ tým konečně přišel a Kelti letos na této prestižní akci nebudou chybět. A jak se na to těší ti nejdůležitější, tedy hráči starších žáků, kteří si svými výkony o postup na finálový turnaj této věkové kategorie řekli? Jako prvního jsme vyzpovídali Matěje Taufera!


1) Matěji, o víkendu si zahraješ na finálovém turnaji starších žáků… Je to pro tebe zatím největší sportovní úspěch?

Ano jednoznačně. Před 2 lety jsme také byli na MČR v naší kategorii (mladších žáků, pozn.redakce), ale myslím, že letos máme lepší tým. Přišlo hodně nových hráčů. A v týmu panuje veliká pohoda.
2) Těšíš se?
Těším se strašně moc. S klukama se to budu snažit co nejvíce si užít a vychutnat si atmosféru. Ale samozřejmě předvést co nejlepší výkon na hřišti.

 

3) Jak dlouho už hokejbal hraješ? Jak si s ním začal?
Hokejbal hraji již třetím rokem a pořád mě umí překvapit. Poprvé jsem se o něm dozvěděl ze školního turnaje Hokejbal proti drogám. A po skončení s fotbalem mě tento zajímavý sport lákal.
4) Kdo myslíš, že bude u vás v týmu největší tahoun na nadcházejícím turnaji?
Nechtěl bych říkat jenom jedno jméno, protože letos šlape celý tým. Ale asi největšími tahouny, jak gólovými tak v kabině, budou Marek Krbec a Antonín Patera. Je neskutečné co dokážou spolu, ale i úplně sami. Nebo také Kuba Günther v bráně.
5) Jaký post hraješ?
Hraji středního útočníka. Ale dříve jsem hrál křídlo a rád si to připomenu.
6)  Děláš i jiný sport než jen hokejbal?
Od malička hraji tenis. Ale už jen tak ze zábavy a rozhodně ho nepreferuji před hokejbalem. Je to skvělé odreagování.
7) Jak myslíš, že na turnaji dopadnete? 
Nechci sršet sebevědomím, ale mít malé cíle také není dobré. Musíme se soustředit na naší hru a zdravě si věřit a můžeme dojít daleko.