Mladší žáci poprvé na dva týmy! Přípravka bojovala na Lužinách.

Historický okamžik pro Kelty se odehrál v neděli 17.9. Do soutěže poprvé v historii vstoupily dva týmy mladších žáků, což se povedlo díky široké základně hokejbalistů ročníků 2005 a mladších na Berounsku obecně. Sladké vítězstvé se slavilo ale jen v Berouně, kde ročníky 2006 deklasovali TJ KOVO Praha. Starší tým zajížděl do Ústí, které mu na cestu zpět přibalilo šest gólů.

Na Lužiny den předtím odjela další početná skupina hráčů přípravky a minipřípravky, aby bojovala v prvním letošním turnaji. Některá utkání vyšla na jedničku, jiná se trenérům hodnotila o poznání hůře. Pokud by Kelti vylepšili své umění střílet branky, mohlo z toho být radosti daleko více!

(Pokračování textu…)

Dorost nestačil na Pardubice. Starší žáci předvedli parádní výkony!

O víkendu se naplno rozeběhly mládežnické soutěže. A Kelti měli ve starších kategoriích několik želízek v ohni. Zatímco dorost si udělal výlet do Pardubic, který skončil debaklem 11:2, starší žáci zažili o poznání radostnější okamžiky. V sobotní duelu udolali Ústí nad Labem 4:2, v neděli dlouho bojovali o body se silným Rakovníkem. Vysoká prohra 3:7 neodpovídá situaci na hřišti, kde byli Kelti lepší. Otevřená hra v závěru utkání se snahou o srovnání skóre však přinesla trochu krutý závěr.

(Pokračování textu…)

Kelti vstupují do další sezony s rekordním počtem mládežnických týmů i hráčů!

Leckdo si klade otázku, kde se to může zastavit. Přejme si, aby zájem o hokejbal na Berounsku ještě nějaký čas vydržel a nastartovaný boom pokračoval A to přestože hřiště v Hlinkách praská ve švech! Do sezony 2017/18 totiž Kelti vstupují s dalším týmem navíc a v celkem šesti kategoriích do tréninků v září nastoupí téměř 120 hráčů a hráček. Jak bude vypadat finální složení týmů a obsazení funkcionářských postů? To je rozhodně zajímavá otázka, nad kterou Kelti po skončení loňského ročníku hodně dumali! V létě proběhla škatulata a hráči se dočkají řady, někdy překvapivých, změn.

(Pokračování textu…)

Šesté místo po porážce s Dobřany.

Utkání o 5. místo, tedy závěrečný zápas sezony, Kelti nezvládli. Týmu trenéra Fortuníka došly ve třetí třetině fyzické i psychické síly, když Snack Dobřany hned v první minutě třetí periody vstřelil rychlé dvě branky. Starší žáci tak končí sezonu na 6. příčce celorepublikového pelotonu. I takový výsledek není pro berounský klub zklamáním. Vždyť hráči dokázali na finálovém turnaji sehrát čtyři vyrovnaná klání a patří mezi top týmy v České republice!

(Pokračování textu…)

Bojovné výkony a skalp Letohradu nakonec nestačily. Kelti hrají o 5. místo.

Medailové naděje starších žáků se v sobotu rozplynuly, ačkoli hráči s keltem na prsou bojovali do posledního dechu! V dopoledním utkání měli jasné zadání – porazit Karvinou. Jenže mdlý výkon ve 40. minutách byl příčinou náskoku na který nestačil ani závěrečný finiš. Odpoledne museli Kelti s Letohradem vyhrát, aby se dostali k utkání o medaile. Vyhráli, ale až na nájezdy. A to nestačilo. Výborný výkon na pokraji sil stačil „pouze“ na první porážku týmu Letohradu v celé sezoně.

 

(Pokračování textu…)