Mladší žáci 06 nestačili v přestřelce na Kert Park

Druhé utkání sezony absolvovali Kelti ročníků 2006 netradičně v úterý vpodvečer.Dohrávka s pražským Kertem jim ale rozhodně nevyšla jak si představovali a soupeř si vyrovnané utkání uzmul pro sebe. A to navzdory závěrečnému finiši Keltů, kteří dokázali dvěma góly v power-play zdramatizovat utkání.

HC Kert Park Praha vs. SK Kelti – ročníky 06  6:5 (2:1, 2:2, 2:2)

Po nedělním vlažném derby se trenéři snažili hráče lépe nažhavit do začátku zápasu. Bojovná nálada na lavičce dávala tušit, že Kelti budou makat. Od prvního hvizdu se tlačili do útočného pásma, ale trefit branku se nedařilo. Soupeř hrál jednoduše, po přechodu modré čáry střílel a tlačil se do dorážky. V páté minutě Kert zaútočil a z dorážky před brankou padl první gól. Kelti pokračovali v tlaku, ale střely Kert Park blokoval. V deváté minutě se Kelti konečně prosadili. Po dobrém forčekinku vybojoval Matěj Kolman míček a vstřelil branku. Za minutu ale Kelti propadli a Kert opět vedl. A měl další šance na zvýšení skóre, Koudela však svůj tým podržel.
Do druhé třetiny hosté vlétli a ve druhém střídání se po přihrávce Matěje Žežulky prosadil kapitán Denis Krbec. Neuběhlo ani 20 vteřin a soupeř šel opět po nedůrazu hostí do vedení. Gól padl z předbrankového prostoru, po vyražené střele a nepokrytí volných hráčů. V sedmnácté minutě si role obrátili  nahrávající Denis Krbec a zakončující Matěj Žežulka. Stav 3:3 vydržel až do 23. minuty, kdy Kert v přesilovce  proměnil svoji šanci a strhl vedení na svoji stranu – 4:3. Do konce třetiny už branka nepadla, když pokusy Keltů končili nepřesnou střelbou či neproměněním přečíslení po špatné finální přihrávce.
Třetí třetinu Kelti opět tlačili a soupeř dobře bránil. Pokusy mířící na domácího brankáře se nedařilo proměnit. Ve 29. minutě domácí v rozmezí 90-ti vteřin vstřelili dvě branky a byli na koni. Trenéři hostí sáhli k oddechovému času a snažili se tým zklidnit.  Soupeř začal hrát hodně tvrdě a rozhodčí zákroky trestal. Ve 31. minutě Kelti přesilovou hru ještě neproměnili, ale za minutu sáhli k odvolání brankáře a hráli power-play. V ní soupeř  2x fauloval a rychlé využití přinesla přesná střela Vojtěcha Šlechty. Hned po vhazování a zavezení do pásma Kelti znovu odvolali Koudelu, opět zkusili powerplay a Šlechta vstělil kontaktní branku. Kert Park si vzal oddechový čas a hosté po vhazování opět hráli v šesti. Soupeř netrefil odkrytou branku a po dalším vhazování v útočném pásmu měli Kelti velkou šanci, ale kapitán Krbec o pár centimetrů minul brankovou konstrukci a utkání tak skončilo výhrou 6:5 pro Kert.
Hodnocení trenéra R. Kurhajce: „Lepší pohyb po hřišti nestačil na důraz soupeře před brankami. Navíc jsme špatně pokrývali volné hráče před naší brankou. Přesnou střelbu a včasnou finální přihrávku můžeme směle pilovat na dalších trénincích. Těší mě, že kluci bojovali až do konce.“
Branky Keltů: 2xŠlechta, Krbec, Kolman, Žežulka
Střely na branku: 31:29, Přesilovky: 2:7, Využití 1:1
Sestava Keltů: Ondřej Koudela – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Jan Hrubý, Jakub Kadeřábek, Matěj Kolman, Denis Krbec, Roman Kurhajec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Maxmilián Souba, Jiří Šlechta, Vojtěch Šlechta, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka
Autor: Roman Kurhajec