Mladší žáci 06 porazili Nové Strašecí, vzápětí padli s Ústím nad Labem.

Euforie po páteční výhře 3:1 nad favoritem z Nového Strašecí vydržela ročníkům 2006 jen do nedělního odpoledne, kdy je na domácí půdě zaskočilo Ústí nad Labem. A zatímco v pátek odpoledne byli Kelti po utkání nadšení z povedeného výkonu, duel s ústeckou Elbou mnoho radosti nepřinesl, když se nedařilo eliminovat útoky soupeře a vlastní střelecká nemohoucnost přinesla porážku 1:4.

HBC Nové Strašecí vs. SK Kelti – ročníky 06 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Ročníky 2006 odehrály poslední venkovní utkání sezony v pěkném areálu nedalekého „Strága“. Čekal je těžký soupeř z popředí tabulky, který své výsledky opírá především o několik střelecky dobře disponovaných jedinců.  V herně a střelecky vyrovnané první třetině měli Kelti mírně navrch v pohybu po celém hřišti. Domácí celek však podnikal velmi nebezpečné útoky a jenom díky brankářům třetina skončila bez branek.
Ve druhé třetině novostrašecký tým přidal na aktivitě a za kratší konec tahali berounští. Nehrálo se sice pouze před brankou hostí, soupeř si ale vytvářel nebezpečné šance a více střílel. Po tlaku Nového Strašecí šli Kelti dokonce do oslabení. Zhruba v polovině oslabení se podařilo Ondrovi Tkadlecovi vybojovat míček a po slalomu přes celé hřiště překonal brankáře soupeře. Domácí to nezlomilo, stále vyvíjeli tlak a po závaru před Kurhajcovou brankou, kdy Kelti špatně pokryli prostor před brankářem, vyrovnali na 1:1. Naštěstí soupeř stále nedokázal vyjádřit svoji převahu více góly. Minutu před koncem druhé části Ondra Tkadlec zachytil přihrávku soupeře a po úniku dovezl míček před branku soupeře, kde nahrál Maxi Soubovi a ten s přehledem zavěsil a strhl vedení zpět na stranu Keltů.
Ve třetí třetině Bubáci chtěli vyrovnat. Hosté ale porývali domácí hráče, kterým docházely síly, a díky tomu měli vývoj zápasu více pod kontrolou. V půlce poslední třetiny navíc hosté po krásné akci celé pětky navýšili vedení. Ondra Černý prošel středním pásmem, vyslal do křídla rozběhnutého Denise Krbce, který prosvištěl kolem obránce a když jeho střelu brankář neudržel, Matěj Žežulka na brankovišti už si věděl rady a zvýšil na 1:3. Dvougólové vedení dalo Keltům více klidu a tři body si pohlídali!
Komentář trenéra J. Tkadlece: „Bez chyb se to neobešlo, dnes však hráli naplno i ti hráči, u kterých to není vždy samozřejmostí. Výsledek ovlivnilo především to, že jsme byli schopni sehrát utkání se třemi vyrovnanými pětkami oproti soupeřovým dvěma a fyzickým nasazením dokázali eliminovat soupeřovy střelce, kterým v závěru docházeli síly. Navíc, co jsme nepokryli v poli, zpacifikoval Roman Kurhajec v brance.“

Branky a nahrávky: 16:12 Tkadlec  0:1, 19:13 Kníže (Drechsler) 1:1, 22:49 Souba (Tkadlec) 1:2, 28:54 Žežulka (Černý, Krbec) 1:3

Vyloučení: 2:1 , Využití: 0:0, V oslabení: 0:1, Střely na branku: 21:16 (7:8, 10:5, 4:3)

Sestava SK Kelti 06: Roman Kurhajec – Rostislav Tvaroch, Eliáš Betlach, Ondřej Tkadlec, David Černý, Jan Hrubý, Jakub Urban, Jaroslav Smejkal, Matěj Kolman, Vojtěch Šlechta, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Jakub Havel, Maxmilián Souba, Matěj Žežulka, Denis Krbec, Ondřej Černý

SK Kelti – ročníky 2006 vs. Elba DDM Ústí nad Labem 1:4 (1:2,0:1,0:1)

K předposlednímu utkání soutěžního ročníku mladších žáků přijel soupeř z Ústí nad Labem, se kterým Kelti soupeřili o 6. místo v tabulce. První třetinu domácí nezačali špatně, aktivitní hrou drželi soupeře v jeho pásmu a dokázali se gólově prosadit, když Vojta Šlechta zakončil sólovou akci. Elbu to nezlomilo, naopak byla stále aktivnější a svoji střeleckou převahu dokázala dvakrát vyjádřit gólově, přičemž jednou z brejku ve vlastním oslabení a podruhé z dorážky. První třetina tak skončila výsledkem 1:2.
Ve druhé třetině domácí se soupeřem drželi krok, snad měli i více šancí, ty však na rozdíl od Ústí neproměnili a hosté zvýšili po dalším brejku na 1:3. Třetí třetinu Kelti odehráli s mírnou územní převahou, ale navíc ještě s velkou převahou v zahazování šancí. Protože soupeř svoji fyzickou převahu v kilech a centimetrech realizoval stále více v zákrocích za povolenou hranicí, dostali se berounští do přesilovky pět na tři. Přesilovky bohužel nejsou silná stránka Keltů, což potvrdili i v power-play, kdy soupeř převzal míček a na druhý pokus přidal další gól na 1:4.
Komentář trenéra J. Tkadlece: „Přes nějaké zákroky, které kluci těžce kousali, si soupeř vítězství zasloužil. Snad škoda, že utkání hrané v tomto tempu řídí pouze jeden rozhodčí. Dle obrazu hry výsledek krutý, ale soupeř byl v zakončování efektivnější.
V jarní části se nám podařilo udělat několik hezkých výsledků, díky stoupající aktivitě. Dnes to bohužel tak nebylo, a přestože jsme v závěru soupeře tlačili, chyběl nám vždy krok k tomu abychom utkání obrátili.“

Branka Keltů: 2:25 Šlechta – 1:0

Vyloučení: 1:6 , Využití: 0:0, V oslabení: 0:2, Střely na branku: 16:20 (6:10, 5:6, 5:4)

Sestava SK Kelti 06: Roman Kurhajec – Rostislav Tvaroch, Eliáš Betlach, Ondřej Tkadlec, David Černý, Jan Hrubý, Jakub Urban, Jaroslav Smejkal, Matěj Kolman, Vojtěch Šlechta, Patrik Mišina, Jakub Havel, Maxmilián Souba, Matěj Žežulka Denis Krbec,  Ondřej Černý