Mladší žáci 2005 bez bodu. Výkony ale z nejhorších rozhodně nebyly!

Na rozdíl od svých mladších kolegů si žáci ročníků 2005 mnoho radosti o víkendu nevychutnali. V páteční dohrávce s Rebely v Praze sice drželi slibný výsledek až do začátku třetí části, bohužel se vlastními chybami připravili o lepší výsledek a jeli domů s prázdnou a skóre 1:6. V neděli to proti lužinskému Kertu byla jiná písnička. Kelti byli mírně lepší, střelecky ale selhávali i v největších šancích. A radoval se díky tomu soupeř, který vsítil o jeden gól víc a vyhrál 2:3. Co naplat? Dál se zlepšovat při trénincích a prodat vše ve zbývajících utkáních!

SK Rebel Praha vs. SK Kelti – ročníky 2005 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)

Nezvykle v pátek čekal Kelty odložený zápas s Rebely v Čimicích. Už cesta v odpoledních hodinách do Prahy byla zážitek, přesto hosté k zápasu nastoupili na kompletní tři formace. Zápas se hrál od 18 hodin ale Kelti zaspali první třetinu zápasu a zaslouženě prohrávali 2:0. Do druhé třetiny vstoupili mnohem lépe a vytěžili branku na 1:2 z hole Vokůrky.

V závěrečné části chtěli hosté navázat na předešlou aktivní hru, ale Rebelové dvěma brankami odskočili na 4:1. Po čtvrté inkasované brance si trenéři vzali time-out, jelikož si hráči vůbec neplnili své povinnosti v obsazování hráčů, ale místo zlepšené hry inkasovali další dvě branky.

Komentář trenéra Ondry Baleky k utkání: Po nepovedené první třetině, kdy jsme zmatkovali v obranném pásmu, nedůsledně přistupovali k hráčům a absolutně spolu NEKOMUNIKOVALI jsme se v prostřední části zlepšili a dostali se na dostřel. V závěrečné třetině jsme inkasovali branky ze stejných chyb – osobní obrana, nedohoda hráčů a z toho plynoucí šance, které kvalitní Rebelové dokázali využít a zaslouženě vyhráli.“

Branka Keltů: Vokůrka, Vyloučení: 0:1Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku:  28:9

Sestava Keltů: Adam Váca – Matyáš Stolejda, Martin Frolík, Adam Slabý, Richard Mathauser, Václav Valenta, Tomáš Hříbal – Matej Bertoš, Lukáš Horel, David Vokůrka – Michal Hájek, Adam Krutina, Patrik Netuka – Jakub Kadeřábek, Ondřej Koudela

SK Kelti – ročníky 2005 vs. HC Kert Park Praha 2:3 (1:1, 0:1, 2:1)

V neděli nastoupili Kelti v Hlinkách proti Kert Parku a měli na paměti poslední vzájemné setkání, které skončilo výpraskem 11:2. Zápas začali lépe domácí, na svého soupeře vlétli, ale z tlaku branku nevytěžili a z chybné rozehrávky v obranném pásmu naopak inkasovali.

Kelty obdržená branka ještě více nabudila a před hostujícím brankářem vytvořili místy drtivý tlak, ale 100% šance skončili místo v brance na plastronu výborně chytajícího brankáře Kertu. Z nenápadné střely ze středního pásma ve druhé části domácí inkasovali branku na 0:2. Situaci předcházela neschopnost dostat míček ven z obranného pásma a z krátkého tlaku Kert vytěžil maximum.

V poslední části byli Kelti za svou aktivitu odměněni. Z jednoho závaru před brankou hostů se nejlépe zorientoval Slabý a objetím branky snížil na 1:2. Kelti byli jednoznačně aktivnější, ale šance končili u brankáře Kertu, kterému po střele Horela pomohlo i břevno.

Kert navíc přidal další branku. Hostující hráč překvapil  z rohu jinak dobře chytajícího Koudelu a hosté opět odskočili na 1:3. Kelti pokračovali v tlaku a ve skrumáži před brankou si míček našel opět Slabý a přesnou ranou snížil na 2:3. Kelti byli v útočné pásmu hodně aktivní a z toho pramenily i fauly soupeře. Dokonce dostali možnost zahrát si přesilovku pět na tři, ale s netradiční situací se popasoval lépe hostující celek. Skóre se nezměnilo ani při hře bez brankáře, Kert si vítězství pohlídal a domácí kousali hořkou porážku.

Komentář trenéra Ondry Baleky: „Výsledek hovoří pro hosty, ale za mě tým odehrál jeden z nejlepších zápasu v sezoně. Nechybělo nasazení, pohyb hráčů, týmovost a střelba. Dnes jsme rozhodně nebyli horším týmem, ale ztroskotali jsme na proměňování šancí.“

Sestava Keltů: Ondřej Koudela – Martin Frolík, Matej Bertoš, Richard Mathauser, Václav Valenta – Lukáš Horel, Adam Váca, Jakub Kadeřábek – David Vokůrka, Adam Slabý, Patrik Netuka – Michal Hájek, Tomáš Beneš

Branky Keltů: Slabý (Horel), Slabý (Horel, Hájek)

Vyloučení: 4:6Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku:  24:22