Mladší žáci rozjeli nadstavbovou část slibnými výkony

Týmy mladších žáků svoji letošní sezonu ukončí nadstavbovou částí. A v květnu se boje o finální umístění v regionální soutěži rozjely naplno. Starší ročníky jely vzdorovat kladenskému ALPIQu, a dlouho se jim to dařilo. Silný domácí tým ale obratem ve druhé části získal tři body a Kelti jeli domů s prázdnou. Z Palmovky se vrátily ze soubojem s Kovem hráči ročníku 2006. Ti s posledním týmem tabulky tolik problémů neměli a výhrou 8:0 si udržují kontakt se středem tabulky.

HBC ALPIQ Kladno vs. SK Kelti – ročníky 05  5:3 (0:2, 4:1: 1:1)

První zápas nadstavby Kelti sehráli na horké kladenské půdě. Měli navíc v paměti poslední setkání, které v Berouně vyznělo jednoznačně pro ALPIQ. Do branky se postavil Váca a v první třetině to byl on, který kladenské střelce držel na uzdě. Kelti vstoupili do utkání nebojácně. Z první velké šanci se Horel neprosadil, ale poté zafungovala spolupráce Slabého s Hájkem, který samostatný únik zakončil střelou po  zemi k tyči. Kelty opět nejvíce trápil domácí Daníček a po faulu Krutiny je čekalo oslabení. To zvládli více než dobře, jelikož po kombinaci Horela se Slabým šli do vedení 2:0, což byl i překvapivý výsledek prvního dějství.
Do druhé třetiny šli hosté s euforií z té první a ALPIQ je potrestal třemi slepenými góly v rozmezí tří minut a do konce druhé třetiny ještě Kladno přidalo další branku a otočilo zápas na 4:2. Kelti již nejednou ukázali, že se nevzdávají lehce a tak se do svého soupeře zakousli. Koudela ani Horel ve vyložených šancích neuspěli a tak odpovědnost na sebe musel vzít obránce Frolík. Ten se  uvolnil na pravém kruhu a tvrdou střelu zápěstím brankář domácích vyrazil tak, že míček obloučkem skončil za jeho zády. ALPIQ ale ze skrumáže před brankou dokázal znovu odpovědět a stav byl 5:3. V zápase bylo vidět i trestné střílení po diskutabilním faulu Valenty, ale Váca tým opět podržel. V posledních dvou minutách zápasu Kelti zkoušeli hru bez brankáře, ale kýženou kontaktní branku se už vstřelit nepodařilo.
Komentář trenéra  Ondřeje Baleky:  „První třetina jako z pohádky. Adam v bráně chytil vyložené šance a kluci postupem času zjistili, že ALPIQ je hratelný. Výsledek se přeléval z jedné strany na druhou, domácí byli nakonec šťastnější, ale po dnešním zápase si troufnu tvrdit, že jsme si minimálně bod ze zápasu zasloužili. Škoda neproměněných 100% šancí, to nás dnes stálo lepší výsledek. Kluci dnes prohráli, ale rozhodně mohou ze zápasu odcházet se vztyčenou hlavou. Děkujeme rodičům za podporu.“

TJ KOVO Praha vs. SK Kelti – ročníky 06  0:8 (0:2, 0:2, 0:4)

Po kratší přestávce jeli Kelti zahájit nadstavbovou část na hřiště TJ KOVO Praha. Po rozpačitém úvodu hosté přeci jenom začali diktovat tempo hry, velké šance však moc nepřicházely. Kelti se trochu potýkali s asfaltovým povrchem,  který jim ztěžoval střelbu a vedení míčku. Nakonec skóre, po dobývání soupeřovi branky, otevřel Ondřej Černý po nahrávce posily z Hýskova Maxe Souby. Druhou branku přidal střelou z dálky Ondřej Tkadlec.

Mírné vedení přineslo více klidu, územní převahu a více šancí. Bohužel s malým využitím. Třetí branku přidal, po závaru před brankou soupeře, Jakub Havel po akci a nahrávce Matěje Žežulky. V závěru druhé třetiny opět po obléhání branky soupeře a zachycení vyhazovaného míčku střelou z dálky skóroval Tkadlec.

Do třetí třetiny jsme nastoupili s dobrým náskokem. Herní rozdíl byl značný, brankový však nepatrný. Hráči se s tím nechtěli smířit a především Vojta Šlechta byl proti. Oprášil své střelecké schopnosti a nejprve po nahrávce Patrika Mišiny a závaru před soupeřovou brankou přidal dva góly a upravil stav na 0:6. Po něm zužitkoval svůj střelecký pokus Matěj Kolman a na konečných 0:8 upravil skóre opět Šlechta po vyhraném vhazování a málo vídanou ranou z dálky, kdy vymetl horní roh soupeřovy branky.

Trenér Jirka Tkadlec utkání shrnul: „Sestava byla, kromě Denise Krbce který si plnil reprezentační povinnosti a nemocného Eliáše Betlacha, kompletní. Zde bych rád pochválil rodiče, kteří patrně nechtěli dále poslouchat mé připomínky směrem k docházkové kázni a někteří své ratolesti z prodlouženého víkendu dovezli přímo na hřiště. Děkujeme jim a děkujeme početné skupině fanoušků!

Jeden z hodně viditelných problémů nejen tohoto zápasu je dlouhé držení míče, což zpožďuje přihrávku a soupeři tím zjednodušujeme obranu. Soupeř byl sice z konce tabulky, ale postupně své výkony zlepšuje, především při bránění. Našeho brankáře moc neohrožoval a ten ojedinělé střely s přehledem pokryl.“

Branky a nahrávky: 7:04 O. Černý (M. Souba) – 0:1, 8:41 O. Tkadlec – 0:2, 17:12 J. Havel (M. Žežulka) – 0:3, 21:49 O. Tkadlec 0:4, 24:43 V. Šlechta (P. Mišina) – 0:5, 27:40 V. Šlechta – 0:6, 30:53 M. Kolman (P. Mišina) – 0:7, 35:00 V. Šlechta – 0:8

Vyloučení: 2:0 , Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 7:32 (4:9, 0:13, 3:11)

Sestava SK Kelti 06: Roman Kurhajec – Rostislav Tvaroch, Ondřej Tkadlec, David Černý, Jan Hrubý, Jakub Urban, Jaroslav Smejkal,  Vojtěch Šlechta, Patrik Mišina, Jakub Havel, Albert Mühlfeld, Matěj Žežulka, Ondřej Černý, Matěj Kolman, Maxmilián Souba