Mladší žáci se „zúčastnili“ Fair Cupu.

Fair Cup – prestižní turnaj, kam byli Kelti pozváni pořádající klubem HBC Hostivař. Jelikož Kelti v kategorii mladších žáků hráli v právě končící sezoně na dvě družstva, na tento turnaj byl vyslán „výběr“ z týmů 2005 a 2006. Na Keltech bylo znát, že na turnaj chce každý a o motivaci v tréninku nebyla nouze. Do krásné sportovní haly odjížděli nakonec dva brankáři a sedmnáctka hráčů do pole. A jak si vedli? Posuďte sami…

Ondřej Baleka turnajové vystoupení Keltů shrnul: „V základní skupině nás čekal známý soupeř ze soutěže Rebelové, a poté slovenský soupeř Gajary Flames. První zápas jsme začínali od 11:30 proti Rebelům, kteří už měli za sebou konfrontaci s Gajary kde prohráli 5:1. V prvním zápase jsme to Rebelům hodně zjednodušili a zaslouženě prohráli 0:3 , jelikož jsme v zápase ani pořádně neohrozili branku soupeře. Hráči se první zápas zřejmě seznamovali s povrchem a bojovali s velikostí hřiště.

Proti slovenským Gajarům jsme začali aktivně, napadali rozehrávku soupeře a v první třetině jsme byli důstojným protivníkem. V brance překonával sám sebe Kurhajec a držel naděje Keltů. První třetinu jsme prohráli díky němu „jen“ 1:0. Vysoké tempo zápasů proti skvěle fyzicky připraveným Gajarům Kelti nemohli vydržet a Gajary přidávaly branky. Zápas za stavu 4:0 ještě zkorigoval Havel a po objetí branky vsítil první branku Keltů na turnaji. Gajary přišly s rychlou odpovědí a stav byl po druhé třetině 5:1. Na poslední třetinu by Kelti nejraději zapoměli, jelikož Gajary jí vyhrály 7:0. Soupeř absolutně nepolevil ani za rozhodnutého stavu  a konečný výsledek byl pro Kelty velmi krutý – 12:1. Nutno říci, že Gajary vyhrály celý turnaj s naprostým přehledem.

Kelti skončili ve skupině na třetí příčce a v neděli od 8:00 je čekalo semifinále s domácí Hostivaří. Již od rozcvičení byla na Keltech vidět chuť postoupit dál a porvat se o výsledek. Čtvrfinále s Hostivaří vidím jako nejlepší zápas na turnaji. Kluci to odmakali od začátku do konce, ale díky bídné efektivitě jsme prohráli 3:1. Jedinou branku vsítil Šlechta a ta přišla až za stavu 3:0 pro Hostivař.
Kelty čekal poslední zápas o nelichotivé 5. místo proti Pardubickému Svítkovu. Od začátku zápasu jsme byli lepším mužstvem, ALE opět díky neproměňování šancí se první prosadil soupeř. My jsme nebyli schopni skórovat ani z vyložených šancí a branku jsme dali opět pozdě. Za stavu 3:0 pro Svítkov se prosadil Krbec. Zápas jsme zkusili ještě zdramatizovat a zkoušeli hru bez brankáře, ale Svítkovští trefili prázdnou klec a zápas skončil 4:1. Kelti tak obsadili poslední, 6. místo.
Turnaj byl skvěle organizovaný a obsazený velmi kvalitními soupeři. Zklamaný jsem z přístupu některých hráčů, kdy jejich výkony zůstaly za očekáváním. Na tak prestižním turnaji, kde bereme výběr hráčů, bych čekal, že nevypustíme jediný souboj a budeme chtít získat každý balon. Efektivita v zakončení byla žalostná. Tři branky ze čtyř zápasů hovoří za vše. Chyběla nám týmovost. Byli hráči co doslova „padali na hubu“, blokovali střely, ale bohužel to tak nebylo u všech. Pro kluky se jednalo každopádně o skvělou zkušenost – hrálo se v parádní atmosféře a přál bych si, aby stejný či podobný turnaj mohly zažít i další sezonu ročníky 2006 a 2007. Za drobnou zmínku pak stojí individuální ocenění, kdy se do All-stars týmu turnaje dostal Martin Frolík a nejlepším hráčem Keltů byl zvolen Jakub Havel.“
Sestava Keltů na turnaji: Roman Kurhajec, Ondřej Koudela – Martin Frolík, Matyáš Dobřemysl, Eliáš Betlach,  Jan Hrubý, Adam Krutina, Patrik Mišina, Jakub Havel, Vojtěch Šlechta, Denis Krbec, Matěj Kolman, Adam Váca, Václav Valenta, Patrik Netuka, Matěj Žežulka, Albert Mühlfeld, Michal Hájek, Tomáš Beneš