Mladší žáci svoji letošní jízdu zakončili výhrou!

Sezona se hodnotí jako úspěšná či neúspěšná podle posledního utkání. A jelikož se mladším žákům podařilo zvítězit s Rebely a udržet tak před dotírajícími pronásledovateli těsnou čtvrtou příčku, mohou být trenéři Novák s Balekou spokojeni. Tým, který prošel značným doplněním kádru především ročníků 2005, dokázal, že se hokejbal hrát učil více než zdatně! Především v posledních utkáních byly výkony většiny hráčů velkým příslibem do budoucna!

Kelti od úvodní bully hýřili aktivitou a po několika pohledných kombinací se mohli rychle radovat. Nejmladší útočná trojice se jednoduchou kombinací dostala k zakončení, které brankář Ježek vyrazil, na dorážku pohotového Krbce ale nestačil. Soupeř se na polovinu Keltů dostal v první periodě sporadicky, se dvěma propagačními střelami neměl Němčík problém. Radovat se mohli v desáté minutě opět Kelti. Adam Zonek se objevil, nikým nehlídán, na vrcholu kruhů a potvrdil střeleckou fazonu z posledních zápasů přesnou ranou zápěstím k tyči.

Ve druhé třetině hráli Kelti prvních šest minut parádní pasáž, kdy se pohybem a účelnými kombinacemi dostávali k zakončení. Jenže to vázlo, mnohokrát chyběla finální dorážka či zasáhl výborně chytající Ježek. Soupeř odolával a ve druhé polovině prostřední dvanáctiminutovky srovnal krok. Ale i Němčík napodobil svého kolegu Ježka a odmítl pustit branku.

Jinak dobře hrající Kelti si zkraje třetí části vybrali několik slabších chvilek a po jedné takové inkasovali. Chybu obrany využil k brejku Brůža a střelou po zemi dal hostujícímu celku naději na srovnání stavu. Naštěstí jen na chvilku. Kelti zmobilizovali síly, seřídili mušku a výsledkem byly tři branky v posledních šesti minutách, který přisoudili domácímu družstvu plný bodový zisk. Trefili se postupně Jakub Havel, Filip Endrle a Filip Rosický a mladší žáci mohli slavit výhru 5:1!

Komentář trenéra Nováka: „Z naší strany velmi dobrý výkon, který jsme přetavili v zaslouženou výhru a konečné čtvrté místo v soutěži. Rebelové nekousali tolik, jak jsme čekali, ale možná i tím, že naši hráči až na drobné výpadky plnili přesně to, co jsme chtěli.   Týmu musím poděkovat za celoroční práci. Především poslední utkání ukázala, že ta práce nebyla zbytečná a kluci se hodně naučili. Zapojili jsme letos hodně nováčků, měli vždy početnou sestavu a tak nezbývá než věřit, že tomu tak bude i v sezoně následující. Předpoklady k tomu díky široké základně v kategorii přípravek rozhodně jsou!“

SK Kelti vs. SK Rebel Praha 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky Keltů: 3:15 Krbec (Šlechta, Jakub Havel) – 1:0, 9:29  Zonek (Endrle) – 2:0,  29:50  Jakub Havel – 3:1,  30:10  Endrle (zonek) – 4:1, 35:26  Rosický

Vyloučení: 2:3, Přesilovky: 3:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 21:12

Sestava SK Kelti: Jakub Němčík – Adam Váca, Adam Janošek, Adam Zonek, Matej Bertoš, Matyáš Stolejda, Jakub Dvořák, Jan Havel – Filip Endrle, Filip Rosický, Patrik Netuka, Tomáš Beneš, Vojtěch Šlechta, Jakub Havel, Denis Krbec, David Vokůrka, Lukáš Horel, Jan Chromek, Michal Hájek, Adam Krutina