Poslední dvě utkání starších žáků bez výhry.

Závěrečná čtvrtina soutěže se týmu starších žáků vůbec nepovedla. Hráči prohlubovali střeleckou mizérii a padli jak v pátečním duelu s Kladnem 2:5, tak s Novým Strašecím 0:4. Ne že by výkony byly strašidelné, ale zakončení a školácké chyby při bránění v podstatě stály Kelty lepší umístění ve vyrovnané v soutěži. Tým kolem kapitána Matěje Taufera a Lukáše Humla ale dokončil svoji letošní pouť se ctí a v následující sezoně se bude muset obejít „pouze“ bez těchto opor. A příprava na sezonu 2018/19 začíná hned v úterý!

SK Kelti vs. HBC ALPIQ Kladno 2:5 (0:2, 0:3, 2:0)

Na ALPIQ Kelti v letošní sezoně prostě neumí Vyrovnaná utkání se rozhodují v předbrankovém prostoru, ve kterém je Kladno silnější. A téměř všech pět branek, které hosté Keltům do času 16:04 dali, byli právě z tohoto prostoru. Kladno nebylo lepším celkem, ale své šance využilo a vytvořilo si náskok, který už ve zbytku utkání bránilo.

Karty se po děsivé 16. minutě, kdy Kelti inkasovali třikrát rychle za sebou po naprosto zbytečných chybách, obrátily a tým z Berouna utkání herně ovládal. Střelecká muška Keltů ale byla vychýlena, brankář Kladna Křemenák díky ní zářil, a hosté proplouvali zápasem k tříbodové výhře.

Ve třetím dějství sice Kelti dva góly vsítili, na zisk byť jediného bodu to však bylo málo. Škoda. 29 minut utkání byli Kelti jasně lepším celkem.

Komentář trenéra Nováka: „Vlastními chybami jsme si prohráli vyrovnanou první třetinu a první minuta druhého dějství byl téměř špatný vtip. Prohrávat v 16. minutě 0:5, aniž by se soupeř nadřel? NO COMMENT! Od páté branky jsme pozměnili sestavu a zápasu dominovali. Soupeř maličko polevil, my hodně přidali a vytvářeli si mraky šancí, které s gustem neproměňovali. Tady je třeba pochválit i brankáře Kladna! Až ve třetí třetině jsme to „odšpuntovali“, stačilo to však pouze na dva góly. A na ty se hraje.“

Branky a nahrávky Keltů: 32:42  Taufer – 1:5,  37:00  Váca (Chromek, Krbec) – 2:5

Vyloučení: 0:5, Přesilovky: 5:0, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 42:22 (9:7, 17:9, 12:6)

Sestava SK Kelti: Jakub Němčík – Adam Janošek, Michal Kadlčík, Jan Havel, Natálie Pangerlová, Vojtěch Šlechta, Denis Krbec, Matěj Taufer, Lukáš Huml, Jan Chromek, Lukáš Horel, Martin Cůbr, Filip Rosický, Filip Endrle, Adam Váca

SK Kelti vs. HBC Nové Strašecí 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

V první třetině byli hráči Nového Strašecí více na míčku a Kelti se často nemohli dostat z obranného pásma. Huml dlouho držel vyrovnaný stav a několik velkých šancí soupeři zmařil. Před brankou hostí se jiskřilo rovněž poměrně často, chyběla však pohotovější střelba a Kelti mnohdy řešili situace nepovedenou kombinací. Do vedení šli hosté, když Svoboda využili chybného postavení obránců a na středu hřiště našel naběhnutého De Fina, který sólo pěknou střelou proměnil. Ve 14. minutě se z předbrankového prostoru prosadil nehlídaný Kot a hosté měli slibný náskok.

Ten navýšili do poloviny zápasu ještě dvakrát. Vždy po chybě Keltů při bránění. Nedůslednosti a okénka v koncentraci Keltů s postupujícím časem přibývala a v jednom případě proběhl přes celé hřiště Svoboda, ve druhém se stejný hráč prosadil střelou z mezikruží, když mu bránící Kelti dovolili a servírovali míček na hokejku rovnou ve třech  případech.

Keltům se nedala upřít snaha směrem dopředu. Mnohokrát byla k vidění hezká a účelná kombinace zakončená střelou, Skalický ale měl svůj den a v jednom případě i dobře postavenou branku. Kelti pálili v utkání slepými náboji a výsledkem byla prohra 0:4.

Komentář trenéra Nováka: „V utkání nám nevycházelo téměř nic. Prohrávali jsme osobní souboje, v šancích jsme často příliš váhali a opět se nedařilo pokrývat správně soupeře v obranné třetině či se dostat jednoduchým vyhozením zpod tlaku. Zkušené družstvo z Nového Strašecí toho využilo čtyřikrát, branek na holích však mělo daleko víc a pouze Huml držel počet inkasovaných gólů v jakési normě. Dnes to tam nepadlo ani z největších šancí, které jsme si dokázali vytvořit. Chtěli jsme se rozloučit se sezonou výhrou, nevyšlo to.“

Vyloučení: 2:1, Přesilovky: 1:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 16:27 (3:9, 8:8, 5:10)

Sestava SK Kelti: Lukáš Huml – Adam Janošek, Michal Kadlčík, Jan Havel, Denis Krbec, Matěj Taufer, Jakub Němčík, Jan Chromek, Lukáš Horel, Martin Cůbr, Filip Rosický, Filip Endrle,  Adam Váca