Povinnému bodovému zisku s Coyotes předcházela ztráta s Kladnem.

Dvě utkání krátce po sobě čekala starší žáky v pátek odpoledne a sobotu dopoledne. O poznání těžší situaci měli hráči Keltů v pátek, kdy na berounský plast dorazilo Kladno. Vyrovnaný duel pro sebe nakonec uzmul soupeř, když vítěznou branku vstřelil v polovině třetí části. O několik hodin později zkřížili hokejky Kelti s Coyotes Hýskov. Derby mělo jasného favorita v podobě „domácích“ Keltů, kteří zásluhou povedené první třetiny duel ovládli 9:2. Kelti stále okupují střed tabulky soutěže, na zisk bronzové příčky však musí v poslední čtvrtině soutěže pořádně zabrat!

SK Kelti vs. HBC ALPIQ Kladno 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Utkání s ALPIQem začali Kelti dobře. Přestože první velkou šanci měli hosté, už v páté minutě se Kelti radovali z vedení, když nadvakrát zakončoval Horel. Keltům branka nalila krev do žil, byli pohybově čilejší a kladenského brankáře ostřelovali ze všech úhlů. Sice prohospodařili téměř dvojminutovou přesilovou hru, ale v útočení nepolevovali. Kladenský brankář odolával a zákonitě přišel trest z hole Cajthamla. Důrazný útočník hostí čtvrtou dorážkou překonal brankáře Humla, když obránci Keltů ponechali soupeři dostatek času a klidu v brankovišti.

Se změnou stran nepřišla změna obrazu hry. ALPIQ sice hned v 16. minutě skóroval, když utekl Cajthaml a míček opět „domlátil“ za brankáře Humla dorážkou, Kelti však hráli aktivněji a především zásluhou Křemenáka Kladno drželo vedení. Ve 22. minutě si nakonec domácí hráči připsali vyrovnávací branku, když vybídnutí Krbce zpoza brankové čáry proměnil ledově klidný Taufer.  Kladno po vyrovnávací brance srovnalo krok, stejně jako obraz hry, a oba celky bojovaly o vedení.

Naneštěstí pro Kelty se podařilo Kladnu ve 36. minutě strhnout vedení na svoji stranu. Kým jiným než Cajthamlem, jak jinak než z předbrankového prostoru a dorážkou. Kladno tak využilo jednu ze dvou nabídnutých početních výhod a bylo blíže ke třem bodům. Keltům se nedala ani v závěrečném dějství upřít snaha, jenže výkon se stával s postupujícím časem křečovitějším a křečovitějším a vše vyvrcholilo v nepovedené power-play v níž Kelti nebyli schopni Kladno přehrát a nechali si lacino vstřelit ještě dvě branky.

Komentář trenéra Nováka: „Kladno nás obralo o tři body. Jinak to nevidím. Myslím, že jsme minimálně dvě třetiny byli lepším celkem na hřišti, jenže jsme stále hráli tak na 80% svých možností. Zbytečné chyby v předbrankovém prostoru a naopak neschopnost skórovat nás připravily o výhru a můžeme jenom litovat neproměněných šancí. Nulová střelba na branku v posledním dějství pak hovoří za vše. Mrzí mě zbytečné hysterické výlevy našich hráčů na konci a poukazování na „fauly“ soupeře. Je to zbytečné. Je to hokejbal a ten prostě „trošku“ bolí. Podobné zbytečnosti nás pak odvádí od vlastního výkonu a příčiny neúspěchu by hráči měli hledat především sami v sobě.“

Branky a nahrávky Keltů: 4:11  Horel (Krbec, Taufer) – 1:0,  21:03  Taufer (Krbec) – 2:2

Vyloučení: 2:3, Přesilovky: 2:2, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 28:31 (18:9, 8:10, 2:12)

Sestava SK Kelti: Lukáš Huml (Jiří Titel) – Vojtěch Dejdar, Michal Kadlčík, Adam Janošek, Jan Havel, Matěj Taufer, Lukáš Horel, Denis Krbec, Filip Rosický, Filip Endrle, Martin Cůbr, Adam Váca, Vojtěch Šlechta, Jakub Němčík, Jan Chromek

SK Kelti vs. HBC Coyotes Hýskov 9:2 (5:0, 2:1, 2:1)

Očekávaný tříbodový příděl tušili Kelti s posledním Hýskovem. Od úvodní minuty šli za svým cílem, Michala Kupce ohrožovali z nebezpečných pozic a několika pohlednými akcemi si vytvářeli brankové příležitosti. O úvodní gól se postaral Vojtěch Dejdar, který si seběhl pro přesnou přihrávku Filipa Endrleho a z mezikruží zakončil. Druhou branku přidal Lukáš Huml, třetí dorážkou Jan Chromek. Na konci první třetiny pak dal Keltům definitivní jistotu Adam Janošek, jehož našel v přesilovce před brankou Michal Kadlčík a pětibrankové vedení po první třetině dokončil nováček Martin Cůbr svojí premiérovou trefou.

Když hned v první minutě druhé části zvýšil sebevědomou individuální akcí kapitán Matěj Taufer, jako by pro Kelty bylo hotovo. Přepnuli do tréninkového módu a vedení udržovali. I proto brankář Titel inkasoval v přesilovce Kojotů. Nemastný neslaný výkon ve druhé i třetí části znamenal pouze pozvolné navyšování náskoku a nepřesný hokejbal. „Povinnost“ si Kelti splnili, výhra 9:2 je zasloužená, výkon měl ale k dokonalosti daleko.

Komentář trenéra Nováka: „Co jsme si před první třetinou řekli, to se nám podařilo splnit. Soupeře jsme k ničemu nepouštěli, aktivní hrou si vytvářeli šance, získali náskok a v podstatě i tři body. Ve druhé a třetí části to zas tak slavné nebylo, přestali jsme se pohybovat a Hýskov srovnal krok. Škoda, mohli jsme si řadu věcí vyzkoušet a vyladit. Do tohoto utkání se opět po zranění zapojili Jakub Dvořák a především „ztracená dcera“ Natálka Pangerlová. Věřím, že jim zdraví vydrží, protože oba dva by při delší herní praxi patřili k základním kamenům týmu!“

Branky a nahrávky: 4:55  Dejdar (Endrle, Kadlčík) – 1:0,  5:34  Huml (Taufer) – 2:0,  10:43  Chromek – 3:0,  13:53  Janošek (PP)(Kadlčík) – 4:0,  14:59  Cůbr (Taufer) – 5:0,  15:49  Taufer – 6:0,  17:01  Slabý (PP)(Kupec, Maršoun) – 6:1,  28:19  Huml – 7:1,  31:27  Fišer (Kupec) – 7:2,  33:42  Dvořák – 8:2,  34:35  Taufer (Cůbr) – 9:2

Sestava SK Kelti: Jiří Titel – Vojtěch Dejdar, Michal Kadlčík, Adam Janošek, Jan Havel, Matěj Taufer, Lukáš Huml, Filip Rosický, Filip Endrle, Martin Cůbr, Jakub Němčík, Jan Chromek, Jakub Dvořák, Natálie Pangerlová

Sestava HBC Coyotes Hýskov: Michal Kupec – Martin Kupec, Adam Slabý, Maxmilián Souba, Tomáš Hříbal, Patrik Fišer, Martin Maršoun, Jakub Švec, Martin Frolík