post

Představení fretčí frakce SK Kelti 2008 v Milevsku se povedlo minimálně na „dvojku“!

Po opětovném trápení během celé sezóny s počtem hráček na turnajích a ve hře (protože „není natrénováno“), si holky spravily chuť v Milevsku na finálovém turnaji v polovině května. Pod taktovkou Karla Hromase a „vodonošem“ Míšou Šmatlákovou se představily i s lazary v týmu a předvedly boj o body zejména svou houževnatostí a nadšením pro tento sport. Nakonec v ročníku 2016/2017 obsadily 7., tedy předposlední, místo, ale i to cítí ve velké konkurenci sportovních týmů jako úspěch.

 

Do prvního zápasu v sobotu časně ráno šly Fretky bojovně, sice Písek není lehkým soupeřem, ale toho se žádná chlupatice nezalekla, byly odhodlané nechat na hřišti vše a urvat co nejlepší skóre. Začátek zápasu vypadal slibně pro tým od Berounky, v některých momentech i jasně Písek přehrávaly a dokázaly si tvořit šance. Nakonec se v tomto zápase blýskla jediným gólem z nařízeného trestného střílení Jana Šimková, která se po dlouhé hokejbalové pauze vrátila na kolbiště. A že to byl dobrý tah, zjistily Fretky záhy.

 

Druhý zápas už byly Fretice nažhavené a chuť vítězit měla každá. Čekaly je plzeňské Litice, holky, které dokázaly, že i za tak krátkou dobu na hokejbalové scéně, jde udělat obrovský krok dopředu. Liticím se dařilo po celý rok, a tak pro Fretky tento zápas byl nemalou výzvou. Fretky se nejen zapotily, ale dokonce si mnohokrát vyzkoušely zaskočit za gólmanku, když se snažily ochránit svatyni i Chobotničku zuby nehty. Po stavu 0:0 jsme již očekávaly konec zápasu, trochu oddychu a byly smířené s bojem na nájezdy. S tím se ale rozhodně nechtěla smířit kladenská diva Lenka Nováková a krásným gólem, kdy přelstila litickou gólmanku, rozbouřila fretčí střídačku a my měly jasný cíl, udržet! A to se podařilo. Fretky si zaslouženě (moc, moc chtěly, ne že by byly lepší než soupeř) mohly užít první čistou výhru v sezóně.

 

Poslední zápas sobotního dne, měly dívky týmu SK Kelti 2008 zakončovat v sedm večer, kdy se po vydatné „véče“ utkaly se stejně přejezeným týmem Autosklo Pardubice . Nástup do zápasu byl pomalejší na obou stranách. Proto se Fretky snažily využít každý metr na hřišti ve svůj prospěch. Pardubické holky ve většině případů mohly těžit z úniků, které ale vždy skvěle vychytala naše „želízko v brance“, Markéta Králová, kterou před posledním zápasem pěkně potrápily bolesti zad. Ve Fretčích řadách se objevila i novicka Martina Dvořáková a hned ve svém třetím zápase v životě se mohla těšit s perfektně vstřelené branky. Vítězství ještě potvrdila v posledních minutách dalším gólem Lenka Nováková a Fretky se tak mohly podruhé radovat z vyhraného zápasu, kde, nutno podotknout, to makalo na plno od brány až po útok.

 

Ve volné chvíli Fretky také neotálely, sobotní večer se ještě zúčastnily penalty hokejbalu, soutěže v nájezdech. Trio hráček Kačka, Lenka a Simča, s oporou v zádech Markét. Dívkám se povedlo několikrát předvést, že s hokejkou to prostě umí. V konečném boji nakonec vybojovaly třetí místo v této dovednostní soutěži. Pak bylo na řadě odměnit se oroseným mokem.

Všechny Fretky, ráno plné síly, nastoupily do další mače. Opět je čekal zápas s Autosklem. V neděli byly holky od Berounky oslabené o pár hráček, takže už věděly, že tento zápas nepůjde až tak lehce jako v sobotu. I přes to, že by byly schopné nechat na hřišti duši, tento zápas nekončil sladkou výhrou. Holky z SK Kelti 2008 hned po ránu okusily druhou prohru finálového turnaje, ze které byly smutné, ale rozhodně to nevzdaly a chtěly všemožně využít možnost posunout se v konečné tabulce na sedmé místo!

 

Posledním týmem se, kterým se měly ženy utkat, byl tým HBC Kyjov. Ve vzájemných zápasech to bylo vyrovnané, v Kyjově nám daly na zadek oni, my jim to oplatily v Berouně, když jsme vyhrály na nájezdy. Holky v kožíšku věděly, že Kyjov dokáže potrápit a překvapit. Jenže nám šlo o všechno. Vidina sedmého místa byla pro Fretky tak silnou motivací, že se všechny semkly jako jeden muž. Bojovaly, riskovaly, ale gólem to po základní hrací době neskončilo. Po poradě s trenérem Karlem Hromasem, který nám po celý turnaj dával skvělé rady do zápasu, jsme pochopily, že teď je naše chvíle, že musíme podat maximální výkon. Hrálo se prodloužení, na hřišti se objevila jedna z těch nejzarputilejších Fretek, fretčí mamina a matadorka Iva Sevaldová, která jednou přesnou ranou dokázala tým posunout ze dna soutěže na sedmé místo! Oslavy byly veliké a my šťastné, že jsme se konečně dokázaly gólově prosadit.

 

 

Sobota 13. 5. 2017

HC ŠD Písek – SK Kelti 2008 – 3:1 (Šimková)

HBC Plzeň Litice – SK Kelti 2008 – 0:1 (Nováková)

SK Kelti 2008 – HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice – 2:1 (Dvořáková, Nováková)

Sestava: Králová, Sevaldová, Mazancová, Hrkalová, Hromasová, Humlová, Smetanová, Moravcová, Nováková, Dvořáková, Šimková

 

Neděle 14. 5. 2017

HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice vs. SK Kelti 2008 – 2:0

SK Kelti 2008 – HBK Kyjov – 1:0 po prodloužení (Sevaldová)

Sestava: Králová, Sevaldová, Mazancová, Hrkalová, Hromasová, Humlová, Smetanová, Moravcová, Nováková, Klimová