Příběh ženského hokejbalu nekončí aneb výlety po republice za body

Turnaj v Písku, který je posledním letošním turnajem základní části Ligy žen, klepe na dveře. Na jihu Čech děvčata týmu SK Kelti 2008 sehrají tentokrát již pouze dvě utkání. Fretky by ještě „nějakým tím bodem“ nepohrdly a zuby si brousí na domácí tým „Oranžád“, kterému mají z minulého kola co oplácet, a síly změří podruhé s Českou Třebovou, kterou překvapily porážkou na Palmovce. My se nyní ale ještě očima Katky Hrkalové ohlédneme za kolem dubnovým.

„Kyjov! Tak přesně tam se každá Fretka těšila. Minulý rok plno nezapomenutelný zážitků, které jsme si samozřejmě chtěly všechny zopakovat. Již v pátek, nakonec dosti oslabená smečka, vyrazila na náročnou a dlouhou cestu. Bez silných a stálých článků týmu ale přesto všechno zvládla a užila si tento náš již tradiční hokejbalový výlet. A že to bylo náročné o tom není pochyb, soupiska čítala devět hráček do pole + naše Markét – chobotnička fretčí tlupy. Nemůžeme opomenout také dva skvělé „kouče“, kteří nám byli velkou oporou na střídačce a velkým hnacím motorem při našim soubojích. Díky Vám!

Po výsledcích z Palmovky se nás určitě leckterý tým bál a my chtěly překvapit! Jenže…

První mač jsme odehrály s Pískem. Jak již víme, Fretky mají potíže se vstupem do prvních zápasů. A podle toho to také vypadalo. Plíživé tempo, zalepené oči, nemotorné ruce, no zkrátka, než se Fretky rozkoukaly, soupeřky už se radovaly z prvního gólu. První třetina utekla jak nic a chlupatice si řekly, že takhle to nepůjde a do druhé třetiny už šly s daleko větším odhodláním a chutí i s tak malým počtem hráček dát Písečandám co proto. Druhá třetina už vypadala na pohled daleko lépe, jak řekli kouči – dalo se na to koukat. Jenže písecké holky měly rychlejší nohy a bohužel druhá třetina i přes naši velkou snahu otočit zápas, byla marná. Druhá polovina končila ještě jedním přesným zásahem rychlých protihráček. Stav tedy skončil 0:2. Ale my boj o body nevzdaly.

Na druhý zápas jsme se posilnily a řekly že tohle už musíme dát, i kdybychom si měly sáhnout na dno svých sil. Čekal nás Kyjov, soupeř, na kterého si Fretičky alespoň trochu věřily, ale věděly jsme, že nás může překvapit cokoliv a že jednoduchá cesta za vítězstvím to nebude. Od začátku zápasu jsme držely tempo s domácí týmem, snažily se vyhrávat souboje u mantinelů a tvořit hru. Snaha a zarputilost se nám nakonec vyplatila až ve druhé polovině, kdy se dokázala prosadit přes skvěle chytající kyjovskou brankářkou hráčka Humlová. Poté už vše šlapalo tak, jak jsme si přály, i když při nás v některých akcích Kyjova stálo štěstíčko. Stav 1:0 jsme si podržely a mohly se tak radovat z opravdu vydřené a zasloužené výhry.

Třetí a již poslední zápas nás čekal odpoledne. Zuby si na nás brousila silná a tradičně neporažená Slavie. Věděly jsme, že tohle prostě bude kolotoč, který musíme ustát se ctí a jak řekla naše chobotnička, hlavně nedostat desítku. Proto jsme si všechny připravily drobné na kolotoč a jen čekaly, co přijde. Dle našich očekávání Slavie měla opět přesné přihrávky a tvrdé střely. Kdejaká Fretka, která tuto střelu zachytila si trochu zaplakala. Kanonáda v režii Slavie se naštěstí zastavila na čísle 6. Za mě musím říct, že všechny jsme to odbránily statečně a dobře a několik akcí a šancí Slavii zmařily, ale bohužel síly již prostě na vetší akce nebyly.

Nakonec bych chtěla poděkovat za sebe holkám, že to s takovou grácii a počtu zvládly, i když jsme si na dno sil sáhly opravdu všechny. Tento den jsme si opět užily a již si mastíme svaly na další kolo v Písku kde si rozhodně chceme spravit reputaci a dokázat, že jsme tým, co to nedává zadarmo a jde si pro vítězství! A vy se těšte, bude to jízda!“

Autor: Katka Hrkalová