post

Přípravka bojovala na Kladně a v Novém Strašecí

Přípravka sehrála druhý turnaj přeboru na Kladně a v Novém Strašecí. Hráči byli děleni dle ročníků a rozhodně ostudu neudělali. No, ale ani díru do světa… Více se dařilo týmu v Novém Strašecí, který bojoval o postup do elitní skupiny až do posledních vteřin. Hostivař ale byla proti a na dálku “poslala“ Kelty na druhé místo v turnaji. Ročník 2006 na Kladně sehrál několik vyrovnaných utkání, na lepší než čtvrté místo to ale nakonec nebylo. Snad příště!

 

Turnaj na Kladně okomentoval trenér Roman Kurhajec

Kelti vs. SK Rebel Praha 1:1
Byli jsme lepším týmem, ale nedokázali jsme proměnit šance, které si kluci vypracovali. Vedli jsme po akci Patrika Mišiny, který nahrál Vojtovi Šlechtovi před branku a ten proměnil. Vyrovnání přišlo po přihrávce zpoza branky a vlastním gólu brankáře.

Kelti vs. HBC Hostivaří 2:1

Vyrovnaný zápas, kde jsme měli více míček na svých hokejkách, ale soupeř častěji trefoval branku. Brankář nás podržel a Vojta Šlechta nabídl vedení 1:0. V druhé části jsme začali kupit chyby v obraně a nechali více prostoru soupeři. Po chybě obrany Hostivař vyrovnala. Další šance pochytali brankáři. Při našem závěrečném tlaku v poslední minutě se trefil 8 vteřin před koncem Kuba Havel.

Kelti vs.  Kert Park 3:4
Od začátku jsme nechali hrát soupeře a hlavně jsme neblokovali jeho střely. Proto jsme prohrávali 0:1. Následně jsme zlepšili pohyb po hřišti a přišlo vyrovnání z hole Kuby Havla po akci celého útoku. Kert přidal, využil našich chyb a bylo to 1:4.
Přeskupili jsme formace a vytvořili si tlak. Vojta Šlechta pěknou střelou snížil na 2:4, vzápětí byl Kuba Havel faulován a proměnil svůj nájezd – 3:4. Při power-play jsme neprotlačili míček dosítě, ale i tak to byl povedený finiš, bohužel bez sladké tečky.

Kelti vs. ALPIQ Kladno 1:4
Po hodinové pauze jsme nevstoupili aktivně do zápasu a špatně jsme bránili soupeře, který  vše potrestal. Roman se v bráně snažil, ale po první části jsme prohrávali 0:3. Do druhé části jsme vstoupili stejně a nechali kladeňáky hrát. Obránci nepřistupovali k protihráčům a nechali je kombinovat. Na 0:4 zvyšovalo Kladno po třetí dorážce před brankářem. Kde byli Kelti? Čestný úspěch vsítil Vojta Šlechta.

Sestava Keltů na turnaji: Roman Kurhajec – Vojta Šlechta, Patrik Mišina, Jakub Kadeřábek, Denis Krbec, Jakub Havel, Jan Hrubý, Albert Mühlfeld, Eliáš Betlach, Ondřej Koudela, Daniel Skala. Trenéři: Roman Kurhajec, Jan Kadeřábek

 

Turnaj v Novém Strašecí okomentoval trenér Jiří Hrachovina

 

Dějištěm šestého hracího dne bylo i nedaleké Nové Strašecí, které bílý tým Keltů přivítalo větrným a studeným klimatem. Malí Keltíci, ač prošli turnajem bez jediné porážky, brali nakonec druhé místo. První příčka unikla Keltům v poslední vteřině utkání Hostivaře s domácím Strašecím. V tomto zápase jsme potřebovali remízu. Hostivařští však byli proti a brankou rozhodli o konečném výsledku 5:4 a i o konečném pořadí v turnaji.

 

V prvním zápase čekala Kelty Hostivař. Kelti brzy prohrávali a celý zápas dotahovali. Na konečných 4:4 srovnali, v celkem vyrovnaném zápase, osm sekund před koncem.

 

Druhý zápas sehráli malí Keltíci s týmem z města automobilů, Mladou Boleslaví. Prvotní dobývání branky, kde kluci nastřelili nesčetněkrát brankovou konstrukci, nakonec vyústilo v konečných 5:0 pro Kelty.

 

Třetí duel jsme brali, po remíze s Hostivaří, jako klíčový pro konečný úspěch na turnaji. S domácím „Strágem“ jsme prostě nesměli prohrát a v dost opatrném a vyrovnaném zápase jsme se rozešli smírně 2:2.

 

Ve čtvrtém zápase stála v cestě Elba Ústí nad Labem. V tomto zápase si Keltíci spravili chuť. Většina zápasu byla hra kočky s myší a skóre se zastavilo na výsledku 16:0.

 

V pátém, posledním zápase, se Keltům postavil celek z Rakovníka. Zpočátku to znovu vypadalo jako soutěž v trefování brankové konstrukce a spalování šancí. Nakonec však kluci prokletí rakovnické klece zlomili a nasázeli soupeři pět branek. O čistý štít přišli až v závěru zápasu, který tak skončil 5:1.

 

Do zápasů se zapojili dva hráči bez zápasových zkušeností a nutno říct, že nezklamali. Takže konečné druhé místo i předvedená hra se nedá hodnotit jinak než pozitivně. Tentokrát byl ke „zlatu“ opravdu jen krůček.

 

Sestava SK Kelti na turnaji: Matěj Hrachovina, Jakub Novák – Martin Hipča, Lukáš Šafra, Ondřej Tkadlec, Adam Endrle, Matěj Žežulka, Matěj Kolman, Jakub Urban, Jakub Chromek, Alex Stefanidis