post

Přípravka na velkém hřišti výsledkově nezářila. Ale opět postavila dva celky!

Dva týmy přípravky se zúčastnily turnajů své kategorie v Praze. Pro řadu hráčů to byla jedna z mála či prvních příležitostí ke hře 5+1 a cílem bylo získat v konfrontaci s mnohdy velmi zkušenými soupeři zkušenosti. A to se podařilo, dokonce i třem dívkám, které odjely na turnaj na Lužinách s ročníkem 2006. Ročník 2007 doplněný dvěma hráči minipřípravky pak sehrál čtyři utkání v Čimicích. Ostatně více je možno si přečíst ve výsledkovém souhrnu trenérů z obou turnajů.

 

Účast týmu ročníku 2006 a dívek na Lužinách shrnul Ondřej Baleka:

 

Kelti vs. HBC ALPIQ Kladno 2:4

Ročník 2006, doplněný dívkami, za deštivého počasí odjela na turnaj na pražských Lužinách. První zápas byl s favoritem turnaje – Kladnem, které mělo k dispozici hráče Daníčka. Nutno říci, že postrachem všech hráčů byl po právu a slovo rozdílový hráč je na místě. Kluci i děvčata se na turnaj těšili, každopádně Kladno v nich jednoznačně vyvolalo přílišný respekt a první poločas skončil 4:0 pro Kladno. Na hřišti byl jen jeden tým a hlavně díky brankáři Novákovi to bylo „jen“ 4:0. Keltů, se podařilo dvěma slepeným brankami dostat zpět do utkání a zápas dostal nový náboj. Kladno bylo nakonec herně přeci jen nad síly týmu z Berouna a zápas skončil 4:2.

 

Kelti vs. HC Kert Park Praha 1:2

Další zápas byl proti domácímu Kertu, který prohrál první zápas s Hostivaří 1:2. Zápas byl opticky velmi vyrovnaný, ale my jsme na začátku své šance neproměnili a Kert nás trestal a to hned 2x. Každopádně tým, který hrál v podobné složení poprvé, a pro někoho to byly první zápasy na velkém hřišti, ukázal bojovného ducha a podařilo se mu snížit na 1:2. Kert hnali domácí fanoušci za vítězstvím, každopádně minutu před koncem měli Kelti možnost vhazování v útočném pásmu a zkusili power-play. Z tlaku, který si vytvořili skórovat nedokázali a Kert prázdnou branku netrefil. Výsledkem 1:2 z pohledu Keltů zápas i skončil.

 

Kelti vs. HBC Hostivař 3:5

Zápas s Hostivaří byla divočina. V obou týmech jako by někdo zavelel do útoku a zápas, který Kelti rychle prohrávali 1:3 dokázali vyrovnat na 3:3. Hostivař byla efektivnější v zakončení a podařilo se jí vstřelit další dvě branky. Na to, že se zápasy hrály 2×10 minut byla k vidění spousta šanci, samostatných nájezdů, které Kelti bohužel neproměňovaly.

 

 

Komentář O. Baleky: „Turnaj nám ukázal spoustu věcí, na kterých budeme pracovat, ale také spoustu pozitivních věcí – zkušenosti z velkého hřiště jsou k nezaplacení. Fretky rozhodně nebyly jen do počtu a troufnu si říct, že kluci mají pěknou konkurenci. I v nelichotivém počasí jsme si všichni turnaj užili a těšíme se na další hokejbalové dny.“

 

Sestava SK Kelti na turnaji: Jakub Novák – Daniel Skala, Denis Krbec, Vojtěch Šlechta, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Anna Lipertová, Anna Kaplanová, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Jan Hrubý, Matěj Žežulka, Ondřej Koudela, Jakub Kadeřábek

 

 

Účast týmu ročníku 2007 a 2008 v Čimicích shrnul Jiří Hrachovina

 

I turnaj v Čimicích se odehrál systémem 5+1. Dva zápasy s domácími Rebely a dva s Novým Strašecím znamenaly tři porážky a jedno vítězství.

V prvním zápase s Rebelem Praha Kelti zaspali začátek a pro nepozornost v obraně a nedůsledném řešení předbrankových situací odešli poraženi 1:2.

 

Ve druhém zápase s Novým Strašecím se opakoval začátek zápasu s Rebely a díky prospanému začátku modro-bílý brzy prohrávali 0:2. Po snížení na 1:2 Kelti chvílemi sahali po vyrovnání, ale to se nekonalo a zápas tak skončil 1:3 ve prospěch Nového Strašecí.

 

V pořadí třetí zápas, druhý s domácími Rebely, byl ze strany Keltů naprosto bez nápadu a odevzdaným výkonem po zásluze odešli poraženi 0:3.

 

Poslední zápas deštivé a studené soboty byl tím nejlepším co mladí Kelti předvedli. Kluci hráli přesně to co měli a velmi zodpovědným výkonem si došli pro vítězství 2:1.

 

Výsledkový souhrn:

Kelti vs. SK Rebel Praha 1:2, 0:3

Kelti vs. HBC Nové Strašecí 0:3, 2:1

 

Sestava SK Kelti na turnaji: Matěj Hrachovina – Ondřej Tkadlec, Ondřej Černý, Vojtěch Macák, Lukáš Šafra, David Černý, Jakub Urban, Adam Endrle, Richard Mathauser, Jakub Chromek, Martin Hipča