Přípravkové turnaje opět na třech frontách. Kluci i holky makali naplno!

Ani tým přípravky a dívek o víkendu nezahálel. Další tři turnaje ze série Přeboru přípravek obsadili Kelti a Fretky vždy jedním celkem a trenéři měli možnost širokou základnu v kategorii řádně prověřit. Nejlépe si vedl celek přípravky v „nejsilnější“ skupině v Čimicích. Ale ani bílý tým na Kladně a Fretky na Palmovce nehráli druhé housle. Posuďte sami!

Vystoupení modrého týmu v Čimicích hodnotil Jirka Hrachovina: „V prvním zápase čekal na Kelty celek z Kladna.V tomto zápase byl stav vyrovnaný jen v první třetině, pak už to byla jen hra o skóre, které se zastavilo na výsledku 14:1 pro Kelty.
V dalším měření sil zkřížili Kelti hole s domácími Rebely. V tomto zápase namlsaní Kelti rychle prohrávali, nicméně byli vyrovnaným soupeřem a po vyrovnání zlomili výsledek na svou stranu ve druhé polovině třetí třetiny a zvítězili 2:1.
Třetí zápas byl soubojem Keltů a Hostivaře. Modří hoši od Berounky opět dostali gól v prvních vteřinách zápasu a ač se hra postupně zlepšovala, tak na lepší výsledek než 2:4 to bohužel nestačilo.
Poslední čtvrtý zápas Keltů s Ústeckou Elbou byl jako na houpačce. Po několika změnách skóre a důraznější domluvě ze strany trenérů před třetí třetinou se podařilo zlomit všechen odpor soupeře. Kelti mohli slavit výhru 6:4.

Kluci od Berounky turnajem prošli se třemi výhrami a jednou prohrou, ale s pocitem že na hřišti nechali svoje maximum, které hodlají v budoucnu stále posouvat výš.“

Sestava modrého týmu: Jiří Staněk – Jakub Urban, David Černý, Vojtěch Macák, Ondřej Černý, Jaroslav Smejkal, jiří Hrachovina, Lukáš Šafra, Lukáš Maňásek

Bílý celek hodnotil trenér Jan Mašek: „Bílý tým přípravky se v sobotu 7. dubna zúčastnil turnaje na Kladně, kde sehrál postupně čtyři zápasy, poprvé v historii 3×6 minut. V prvním zápase se Kelti utkali s týmem Kert Park Praha a prohráli vysoko 1:7. Druhým soupeřem byl dobře hrající tým HBC Most a i tady Kelti utrpěli vysokou porážku v poměru 9:0. Třetí zápas Kelti sehráli s týmem HBC Nové Strašecí a po úspěšném vystoupení vyhráli v napínavém zápase zaslouženě 3:2. Posledním soupeřem Keltů byl domácí tým Kladna a i přes poměrně vyrovnanou první třetinu z toho nakonec byla vysoká porážka v poměru 7:1. Celkově lze konstatovat, že tým v tomto složení uhrál asi maximum možného. Zápasy s vyspělejšími soupeři odhalily největší slabiny, na kterých bude zapotřebí do budoucna aktivně zapracovat, aby byl výsledek příště lepší.“

Sestava bílého týmu na turnaji: Matěj Vicka, Dominik Mašek, Richard Mathauser, Jakub Chromek, Martin Hipča, Marek Rýdl, Adam Dejdar, Jáchym Fučík, Ondřej Štanc

Fretčí vystoupení viděla Palmovka. Iva Sevaldová shrnula dívčí snažení takto: „Úvodní zápas s Rebely jsme vůbec nezvládly. Celkový dojem hry působil z naší strany velmi ospale a chaoticky. Zároveň jsme musely řešit nepřítomnost brankářky a tak do role strážkyně svatyně byla pasována Sára Makovská, která se s nečekanou situací vypořádala téměř na jedničku. Nad naše síly byli i běhaví rakovničtí chlapci, s kterými jsme nestíhaly držet krok, dopouštěly jsme se hrubých chyb a bylo jasné, že přijde další studená sprcha, která nás však konečně probudila. Utkání s pražskými týmy, KOVEM a Prosekem, měla úplně jiný náboj. Holky předvedly bojovné výkony, plnily pokyny a odměnou jim byla výhra 3:0 a remíza 2:2.

Působení dívek na turnaji hodnotím vesměs pozitivně. Stále se ale potýkáme s mizernou střelbou a koncovkou. Svoji premiéru si v dresu Fretek odbyla Verča Frolíková, která má za sebou pouze tři tréninky a nutno podotknout, že se na hřišti rozhodně neztratila. Stejně jako Eliška Hloušková z minipřípravky.“

Sestava Fretek na turnaji: Hnízdilová Kristýna (první utkání Makovská Sára) – Šlemarová Nikola, Kolbeková Kateřina, Lipertová Anna, Kupková Běla, Hloušková Eliška, Folkmanová Olga, Makovská Sára, Vaculíková Terezie, Frolíková Veronika