Ročníky 2005 opět bodovaly! S Kertem vyhrály na nájezdy.

V předposledním zápase této sezóny čekal ročníky 2005 mladších žák tým z 8. místa tabulky – pražský Kert Park. Kelti svého soka dokázali udolat po nájezdech, když v utkání byly chvíli na koni oba celky a Kert vyrovnával na 3:3 až v samém závěru utkání. Dva body oproti jednomu soupeřovu dávají starším ročníkům Keltů před posledním hracím víkendem naději na vylepšení umístění v tabulce.

SK Kelti – ročníky 2005 vs. HC Kert Park Praha 4:3sn (2:2, 1:0, 0:1)

Od začátku zápasu to byli hosté kdo udával tempo zápasu. Po čistě prohrané bully Keltů v obraném pásmu vstřelil Kert první branku. Kelti zvýšili tempo a začali být lepším týmem, ale paradoxně z brejku udeřili hosté – samostatný únik hostující hráč zakončil kličkou do bekhendu a Koudela byl bez šance. Ještě do konce první třetiny si vzal slovo kapitán domácích Horel a Vácovu střelu pomocí teče dostal do sítě.
Druhá branková situace začala v obranném pásmu domácího celku, kdy rozehrávku obránce prodloužil Kadeřábek na Horela a ten se tváří tvář gólmanovi nemýlil, zavěsil pod břevno a srovnal stav na 2:2. Ve druhé třetině Kelti navázali na dobrý výkon z konce první a dokonali obrat, když se prosadil Váca. Kelti si vytvářeli šance, ale nebyli schopni je využít. V poslední periodě Kelti pokračovali v dobré hře, ale další branku nepřidali a přišel trest – opět čistě prohraným vhazováním a povedenou střelou Kert minutu a půl před koncem zápasu srovnal na 3:3.
O bodu navíc musely rozhodnout nájezdy. Začínali hosté. Hráč Kertu zkoušel kličku do bekhendu, ale Koudela si na něj počkal. Za Kelty jel první Váca – nic nevymýšlel a střelou nad vyrážečku nedal brankáři šanci. Druhý hráč Kertu nájezd vyřešil střelou do šibenice a srovnal. Kelty mohl posunout k vedení v tento den již dvougólový Horel, zkoušel to také na vyrážečku, ale přestřelil. Za stavu 1:1 tak začala třetí série a hráč Kertu na Koudelu nevyzrál, takže Slabý mohl vystřelit Keltům bod navíc a nezaváhal, když našel opět místo nad vyrážečkou hostujícího brankáře.
Komentář trenéra O. Baleky: „Znovu nám nevyšel začátek zápasu, ale tento tým si zřejmě již skoro zvykl začínat s mankem a podařilo se nám otočit na 3:2. Všechny body nemáme jen díky špatně zvládnutým vhazováním v obranném pásmu. Poslední zápasy již ukazují, že Kelti vědí co mají hrát a když si plní své povinnosti, nese to ovoce v podobě vytvořených šancích. Musíme však ještě hodně zapracovat na efektivitě v zakončení. Všichni dnes makali na 100%, ale obětavost jakou prokazují Frolík s Valentou v obraně byla neuvěřitelná a věřím, že vybičovala zbytek týmu k ještě lepšímu výkonu. Snad jen škoda, že končí sezona. Věřím, že bychom nyní byli rovnocenným soupeřem každému týmu z tabulky.“
Sestava Keltů: Ondřej Koudela – Václav Valenta, Matyáš Stolejda, Martin Frolík, Matej Bertoš – Michal Hájek, Adam Váca, Patrik Netuka – Jakub Kadeřábek, Richard Mathauser, Lukáš Horel – Matyáš Dobřemysl, Adam Slabý, Tomáš Beneš