post

„Sezona bude dlouhá a náročná, přesto věřím, že v ní uspějeme,“ prohlašuje trenér Davídek!

Nová sezona se kvapem blíží. „A“ tým po dlouhém spánku a řadě jednání má konečně co zveřejnit. A není toho málo. Posuďte sami. Finalizovaný model 1. ligy, nově o šestnácti účastnících, změny ve vedení týmu, navýšení počtu tréninků, příchody hráčů, zapojení dalších mladíků do letní přípravy… Ale popořadě…

 

Minulá sezona ve zkratce

Loňská sezona skončila dílčím úspěchem. Či neúspěchem? „A“ tým udržel první ligu, která oproti předchozímu ročníku zkvalitnila, ale neprobojoval se mezi osmičku vyvolených pro vyřazovací boje. A tak na postu trenéra nebyl důvod ke změně, zvlášť když Martin Davídek dlouhodobě prohlašuje, že se mu mezi Kelty líbí. Základní kámen pro nadcházející sezonu je tedy položen, jelikož kostra týmu je ze sezony 2016/17 vytvořena!

 

Změna ve vedení

Na postu vedoucího týmu ovšem ke změně dochází. Pracovně vytížený Libor Oplt, který funkci zastával v uplynulých dvou letech, se rozhodl nepokračovat. Povinnosti vedoucího tak přebírají služebně starší hráči, přičemž osobou, která bude uváděna v zápisech bude Ondřej Beneš. Přeci jenom jsme stále v amatérském prostředí a sehnat odpovídající zkušenou nehrající osobu je více než těžké.

 

Více tréninků

Trenér Davídek měl po skončené sezoně několik cílů. Jedním z nich bylo navýšení počtu tréninků na tři. A vedení klubu mu vyhovělo, přestože hřiště v Berouně doslova praská ve švech a v odpoledních hodinách není na hřišti prakticky volná minuta.

 

„V přípravném období budeme trénovat 3x v týdnu a to tak, že prvních 14 dní bez hokejek a budeme pracovat jen na fyzické kondici. Ve druhé části přípravy přidáme i hokejky,“ doplňuje kouč.

 

Část tréninků je tak spojena s kategorií mladšího dorostu, což jistě prospěje vzájemnému propojování kategorií, prorůstání mladíků do kategorie dospělých ale i počtu hráčů na tréninku!

Když navíc oslovení mladší dorostenci zareagovali na výzvu o zapojení do letní přípravy většinově kladně, nastoupí do srpnové přípravy o 5 hráčů víc. A není rozhodně vyloučeno, že si dorostence v průběhu sezony trenér Davídek v 1. lize nevyzkouší, podobně jako tomu bylo v loňské sezoně u 16 letého Jakuba Kříže.

Před startem soutěže se Kelti se širším kádrem zúčastní i svazového turnaje:

 

„V závěru měsíce se zúčastníme Českého poháru v Jičíně, kde máme ve skupině kvalitní soupeře z extraligového Letohradu a Jihlavu. Ještě jednám o přátelském utkání s Plzní“, doplňuje Davídek.

 

Marodka

Jarní zranění obránců Davida Volfa a mladíka Marka Suka vrhají otazníky k obranným řadám Keltů, které v březnu a dubnu narušila i absence Jakuba Bureše, jenž bojoval o titul v extralize mužů. Kelti budou muset obranný val doplnit, což je úkol pro hlavního trenéra mužů Davídka. Ten k tématu říká: „Doufám v to, že dotáhnu jednání o příchodu dvou mladých nadějných obránců.“

 

Zúžená 1. liga, která má pro další sezonu o dva účastníky méně, opět zkvalitní. A Kelti již vědí rozlosování. Do Berouna zavítá nováček z Prachatic, ale i moravskoslezské kluby Opava a Karviná. Kelti na oplátku do východních destinací vyjedou také, představí se i na hřištích v Brně a Jihlavě. Je tedy rozhodně nač se těšit. Cíle „A“ týmu ale jsou při zemi. Podstatné je opětovně s mladým kádrem udržet 1. ligu a pokud možno proniknout do vyřazovacích bojů, které propuknou na konci března a do nichž se kvalifikuje dvanáct celků ze šestnácti! Martin Davídek, ostatně jako vždy, myslí pozitivně: „Sezona bude dlouhá a náročná, přesto věřím, že v ní uspějeme!“