Starší žáci nestačili na Rakovník ani Hostivař.

Sobotní utkání starších žáků se nesla v duchu porážek. „A“ tým v Rakovníku ani „B“ tým doma proti Hostivaři nebyli lepšími celky a bodový zisk se nepodařilo rozšířit ani jednomu týmu. Zářijová „rozehřívací“ kola jsou u konce a oba celky mají v náseldujících 14 dnech možnost vyladit formu na říjnová utkání!

HBC Rakovník vs. SK Kelti „A“ 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Vstup do utkání měli Kelti tragický. Domácí hráči se na hřišti dobře pohybovali a vytvářeli si permanentní tlak. Pohyb hráčů v červených dresech nedokázali hosté absolutně zachytávat, nekomunikovali a výsledkem bylo rychlé vedení Rakovníka 3:0, když se postupně trefili Slabý, Bureš a Nistor. Pak soupeř polevil v pohybu a umožnil Keltům návrat do utkání. Prvním signálem byla tečovaná střela Horela, která zaplula do Kupcovy svatyně.

Fén v kabině o první přestávce znamenal zmrtvýchvstání Keltů, kteří od 16. minuty byli vyrovnaným soupeřem. A dokonce se dokázali prosadit v přesilové hře, kdy nastřelený míček doražel Rosický a snížil na rozdíl jedné branky. Následně měli štěstí oba brankáři, kterým za zády zazvonily tyče. Kelti ve druhé třetině bojovným výkonem a snahou dokázali srovnat obraz hry a rozdíl jedné branky sliboval naději do třetí části.

Tu se však Keltům nepodařilo zahájit ideálně, když si nechali dát po zbytečné chybě branku v čase 30:21. Soupeř psychicky posílený dvoubrankovým náskokem kontroloval hru, Kelti se snažili využívat okénka při bránění Rakovníka a tak bylo stále o co hrát. Oba brankáři však nedovolovali protihráčům skórovat. Kelti sice v závěru utkání hráli v oslabení, aktivním napadání si ale dokázali vytvořit gólové šance, které neproměnili. A tak přišlo okřídlené nedáš – dostaneš a minutu před sirénou pečetil  Pořádek.

Komentář trenéra R. Nováka: „První třetina z naší strany připomínala parodii na hokejbal. Taky si hráči a hráčky v kabině vyslechli pár ostřejších slov, což u nás s kolegou Horelem nebývá úplně zvykem. A od druhé patnáctiminutovky byl na hřišti úplně jiný tým, který se dokázal o hlavu větším soupeřům vyrovnat bojovností a chutí hrát. Škoda individuálních chyb které nakonec rozhodly o tom, že jsme na body nedosáhli. Velmi dobře zachytal Jakub Němčík, pochvala ale patří i obětavým hráčům před ním. Ve druhé a třetí třetině. V první jsme na hřišti vlastně nebyli… Ono to půjde, ne že ne. Ale chce to od hráčů maximální koncentraci na utkání a bojovnost za každého stavu a okamžiku! A propos… Je fajn, když si zajede 20 hráčů z Berouna a okolí odehrát utkání do Rakovníka… :)“

Branky a nahrávky Keltů: 13:26  Horel – 3:1,  18:05  Rosický (PP)(Horel) – 3:2

Vyloučení: 3:5, Přesilovky: 5:3, Využití: 2:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 26:10 (12:2, 6:5, 8:3)

Sestava SK Kelti „A“: Jakub Němčík – Natálie Pangerlová, Eliáš Betlach, Filip Rosický, Richard Mathauser – Jakub Havel, Filip Endrle, Lukáš Horel, Matyáš Dyk, Vojtěch Šlechta, Patrik Mišina, Michaela Šmatláková, Jakub Kadeřábek, Tomáš Beneš

SK Kelti „B“ vs. HBC Hostivař 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)

Kelty „B“ čekal již třetí zápas v Hlinkách za sebou. S Hostivaří byl narychlo přeložen, jelikož na Palmovce stále není dokončena rekonstrukce hřiště. Keltí „A“ tým padl s Hostivaři 2:7, takže si spoluhráči byli vědomi síly soupeře. Ač byl hostující tým výrazně vyšší a těžší, Kelti do zápasu vstoupil bez bázně a hany. První třetinu domácí Hostivař i přestříleli, přesto jednou kapitulovali a prohrávali 0:1.

Druhá třetina patřila hostujícímu týmu. Naplno ukázal své kvality Štastný, se kterým v osobních soubojích dokázal udržet krok jen domácí kapitán Frolík. Nutno podotknout, že souboje obou zmiňovaných dodávali Keltům vůli dál bojovat. Po dvou třetinách bylo skóre 0:5. Do třetí třetiny šel do branky Koudela, ačkoli střídající Kurhajec za obdržené branky rozhodně nemohl a čelil dle statistik dvanácti střelám. Hostující celek dokázal přidat jednu branku, Kelti však vzdorovali a rozhodně zápas neodevzdali.

Komentář trenéra O. Baleky: „Hostivař, která je dle mého úsudku jedním z aspirantů na první příčky, byl apro nás těžký protivník. První třetinu jsme dokázali hrát více než vyrovnanou partii, ve druhé třetině prokázali hostující hráči svojí technickou i fyzickou vyspělost. I přes vysokou prohru musím kluky pochválit. Nevypouštěli souboje a s fyzicky zdatnějším protivníkem sváděli tvrdé, ale férové souboje. Zápasu by určitě slušela vstřelená branka na naší straně, šance jsme si vytvořili, ale bohužel nebyl takový hlad v před brankovém prostoru.“
Vyloučení: 3:2, Přesilovky: 2:3, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 14:29
Sestava Keltů „B“: Roman Kurhajec, od 31. minuty Ondřej Koudela – Matěj Bertoš, Martin Frolík, Matyáš Dobřemysl, Adam  Janošek, Martin Cůbr, Michal Kadlčík, Jan Hrubý, Ondřej Černý, Adam Váca, Patrik Netuka, Maxmilián Souba, Denis Krbec, Pavel Darebný, David Žežulka, Ondřej Tkadlec, Jan Chromek, Albert Mühlfeld