Uff! Přestřelka v Plzni skončila výhrou starších žáků!

Infarktový průběh prvního utkání finálového turnaje skončil pro Kelty tříbodovou výhrou. Plzeň se dostala do dvoubrankového vedení, Kelti zápas dokonale zvrátili aby „domácí“ opět snížili. Nakonec ale Kelti těsné vedení udrželi a v sobotu budou bojovat ve dvou zápasech o postup do bojů o medaile!

Souboj s Plzní nevypadal zpočátku vůbec růžově. Kelti se dostali do snadného vedení, když už v 8.vteřině překvapil početné obecenstvo Preisler, jenže branka jako by nakopla domácí tým. Ten byl po celou dobu aktivnější, pohyblivější, ale dlouho nemohl prostřelit Humla. Až v 11. minutě střílel od mantinelu přesně Zíka a srovnal. Zaslouženě.

Kelti následně srovnali hru, pomohla jim k tomu i přestávka, a dokázali si vypracovat přesilovku. Ta však byla ze strany Keltů více než tragická. Dvě chyby útočných pětek znamenaly překvapivé dvě branky v Humlově síti, které rozjásaly výborné diváky Plzně. V čase 20:23 tak na světelné tabuli svítilo 1:3, pro Plzeň. Trenér Fortuník reagoval výměnou brankářů, ačkoli na inkasovaných brankách neměl střídající Huml významnější podíl.

A změna přinesla okamžitý obrat! Nejprve se přesnou střelou z mezikruží prosadil Patera, následně se z podobné pozice po souhře celé útočné trojice trefil benjamínek Horel. A to nebylo všechno! 24. minuta přinesla definitivní zvrat když další střela Patery a samostatná akce Krbce poslal Kelty dovedení. Opaření domácí reagovali rovněž střídáním brankářů, ovoce to však dlouho neneslo.

Po změně stran se dokonce trefil Preisler a zdálo se, že odpor Mečounů je ta tam. Ale kdepak. Plzeň bojovala a zaslouženě snížila ve 39. minutě, když se trefil Tyrš. Nervozita se na střídačkách dala krájet, hráči na obou stranách často chybovali, zužitkovat se však podařilo jedinou šanci. V čase 41:26 dorážel Pavlík a drama vrcholilo.

Kelti ale závěr utkání udrželi, hra bez brankáře Plzně gól nepřinesla a cenné vítězství umožňuje Keltům dál bojovat o medaile!

SK Kelti vs. HBC Plzeň 6:5 (1:1, 4:2, 1:2)

Branky a nahrávky Keltů: 0:08  Preisler (Taufer) – 1:0,  21:06  Patera – 2:3,  21:48 Horel (Duda) – 3:3,  23:35 Patera (Valach) – 4:3,  23:47 Krbec – 5:3,  38:40  Preisler (Patera) – 6:3

Vyloučení: 2:3,  Přesilovky: 3:2,  Využití: 0:1,  V oslabení: 0:2

Sestava SK Kelti: Lukáš Huml (od 21. minuty Jakub Günther) – Michal Valach, Radek Suk, David Tušl,  Vojtěch Šlechta, Vítek Kolovat, Martin Špeta – Antonín Patera, Marek Krbec, Vojtěch Duda, Matěj Taufer, Lukáš Horel, Jakub Dvořák, Martin Maršoun, Václav Patzenhauer, Kryštof Preisler