Na úvod výhra. Prachatičtí odjeli s prázdnou

Kelti vstoupili do podzimních bojů výhrou. Nováček z Prachatic se v Berouně prezentoval sympatickým výkonem, který však na body z berounského hřiště nestačil. Kelti po delší době mohli slavit výhru těsným poměrem 3:2, avšak jak napovídá i výsledek, výkon nijak oslnivý nebyl. Spousta chyb zejména v obranné fázi by mohla tým trenéra Davídka hned v dalším utkání s Dobřany stát dobrý výsledek. Tradiční soupeř Keltů zajíždí do Berouna už tuto neděli a úvodní vhazování je naplánováno na 15:00.

Keltí „sedmnáctka vs. Prachatická „jedenáctka“

Prachatice dlouho usilovaly o vstup do 1. ligy. O to větší překvapení pro domácí bylo, když se na protější straně hřiště rozcvičovala pouze jedenáctka hráčů a jeden brankář. Soupiska Keltů naopak čítala 17 hráčů v poli včetně posil Martina Davídka juniora, Ladislava Tymra, ale i talentovaného dorostence Marka Krbce, který zažil premiéru v „A“ týmu. Cílem bylo soupeře utahat a rychle vstřelit branky, které by Keltům pomohly držet zápas pod kontrolou.

Premiérová trefa z hole obránce Volfa

To se ale snáze řekne než udělá, a i když v první části měli Kelti mírně více ze hry a především v prvních minutách byli aktivnější, Čapek držel čisté konto. Ani dvě přesilové hry na obou stranách nepomohly  týmům zlomit stav na svoji stranu. Je pravdou, že početní výhoda Keltů v desáté minutě byla ke vstřelení branky blízko. Stav se na světelné tabuli změnil až v čase 13:27, kdy první pětka vytvořila v hostující obraně chaos, před modrou si našel míček obránce Volf a jeho přesná rána rozjásala přihlížející. Těsné vedení 1:0 ještě do konce periody ohrozil hostující Markytán, který orazítkoval tyč Laškovy branky. Do šaten odcházely celky za těsného vedení domácích.

Druhá třetina vyrovnaná

Start druhého dějství nezastihl Kelty v dobrém rozpoložení. Řada minel v obranné fázi nahrávala Prachaticím a Lašek musel často zasahovat. Kelti postupně opětovně převzali otěže utkání a objevovali se před Čapkem stále častěji. Jenže střelba vázla. Hostující brankář byl vždy na svém místě a dokázal 10 z 11 pokusů ve druhé části krýt. Nestačil na jedinou střelu v přesilové hře, kdy se z modré prosadil střelou zápěstím novic Davídek junior a Čapek měl při tomto pokusu zakrytý výhled. Keltům měla branka vstřelená ve 28. minutě pomoci se uklidnit, jenže další šňůra chyb v obraně vyústila v dorážku Korouse a snížení hostí na 1:2.

Ani dvě dvojnásobné přesilovky hostům nepomohly

V samém závěru druhé periody se několik sporných situací rozhodlo v neprospěch Keltů a domácí střídačka si výbuchy hněvu přivodila pouze dvojnásobné oslabení, které si domácí přenesli do třetí části. Prachatická přesilovka byla naštěstí téměř bezzubá a hosté se výhodou spíše protrápili a na Laška mířily jen propagační střely, se kterými si maskovaný Kelt poradil. Korunu snažení hostí nasadil Dvořák, kterého po skončení oslabení nastartoval na modré kapitán Gotthard a kulečníkovým šťouchem na hranici brankoviště překvapil mladičkého Čapka.

Prachatičtí měli v polovině třetí třetiny ještě jednu možnost utkání zvrátit, když krátce za sebou faulovali Hrabar a Urban. Domácí bránící hráči ale s podporou Laška odrazili veškeré možnosti hostí skórovat a drželi dvoubrankové vedení. Platonický tlak hostí v posledních pěti minutách Kelti s přehledem bránili a kráčeli k tříbodové výhře. Jiskřičku naděje hostům ještě vykřesal 17 vteřin před závěrečnou sirénou Hnízdil, když Kelti chybovali při vhazování v obranném pásmu, nicméně změna dělby bodů se nekonala.

Komentář trenéra Davídka k utkání: „Po nevydařené přípravě na Českém poháru se hráči těšili na první utkání sezóny.
Utkání jsme začali aktivně, svoji snahu jsme korunovali v závěru první třetiny. Začátek druhé části byl z naší strany ospalý a měli jsme spoustu vyloučených. Zbytečně jsme pustili soupeře do hry a chybovali jsme v rozehrávkách. Nicméně jsme měli utkání pod kontrolou a třetí branka do sítě soupeře nás uklidnila. I přes branku Prachatic v power-play jsme zápas dovedli do vítězného konce. Podali jsme bojovný vykon, který je příslibem do dalších klání.“

SK Kelti 2008 vs. HBC Prachatice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky:  13:27 Volf (Hrabar, Gotthard) – 1:0,  27:17  Davídek (PP)(Beneš, Novák) – 2:0,  28:19  Korous (Markytán) – 2:1,  33:13  Dvořák (Gotthard, Beneš) – 3:1,  44:43  Hnízdil (Turek) – 3:2

Vyloučení: 7:4, Přesilovky: 4:6, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 29:24 (11:7, 12:8, 6:9)

Sestava SK Kelti 2008: Petr Lašek (Antonín Oplt) – Martin Davídek, David Kubr, Jiří Hrabar, David Volf, Roman Šmatlák – Bohumil Gotthard, Ondřej Beneš, Ladislav Tymr, Roman Novák, Jakub Bureš, Václav Urban, Marek Kohout, Tomáš Bartolen, Jiří Dvořák, Marek Krbec, Jakub Kříž

Sestava HBC Prachatice: Vít Čapek – Jan Švácha, Michal Hnízdil, Roman Válek, Aleš Bárta, Martin Dojčar, Martin Zavřel, Jan Turek, Slavomír Květoň, Jaromír Markytán, Václav Korous, Michal Jiroušek