Výborný víkend mladších žáků 2006! Vyšlápli si na Kladno, s Hostivaří těsně padli.

Jarní výkonnostní vzestup se týká všech kategorií Keltů. Výsledkově nejviditelnější progres ale zaznamenávají svěřenci trojlístku Černý – Kurhajec – Tkadlec, kteří svůj celek nabudili v pátek tak dobře, že si hráči dokázali týmovým a obětavým výkonem poradit s dosavadním lídrem soutěže z Kladna 5:4. I v neděli proti favorizované Hostivaři sahali Kelti po bodech, ale nebylo jim přáno střelecky a těsná porážka 0:2, s druhou brankou inkasovanou v power-play, po dobrém výkonu rychle přebolela.

SK Kelti 2008 – ročníky 06 vs. HBC ALPIQ Kladno 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Ve druhém jarním domácím utkání přivítaly ročníky 2006 ALPIQ Kladno, tedy kvalitního soupeře z absolutního čela tabulky. A protože oba týmy měly plné sestavy, dal se očekávat zajímavý zápas. Pro trenéry to znamenalo více práce s psychologickou přípravou hráčů, což hned v první třetině Kelti předvedli. Obavy nechali domácí v šatně a zdobila je předevím bojovnost. Šance se střídaly na obou stranách, ALPIQ měl více střel a již ve třetí minutě se ujal vedení po akci Daníčka s Velou. V 8. minutě Kelti srovnali Betlachem a po minutě šli do vedení po akci trojice Havel – Mišina – Krbec. Nicméně soupeř hned z rozehrávky vyrovnal po sólové akci Daníčka.

Ve druhé třetině Kelti zvýšili tempo a hosté trochu znervózněli. Ve 13. minutě se Tkadlec z rohu prokličkoval před brankáře a Kelti opět vedli. Přetahovaná však pokračovala a ALPIQ po akci Vely s Daníčkem srovnal skóre na 3:3. Pár vteřin poté aktivní Šlechta vyvezl míček před bránu soupeře, nahrál volnému Kolmanovi a ten se nemýlil. Po druhé třetině byli spokojenější příznivci domácích zásluhou vedení Keltů 4:3!

Třetí třetinu začali lépe Kelti, když ve třetí minutě po akci Krbec – Šlechta zvýšili vedení na 5:3. Od této chvíle soupeř již prakticky nestřídal snajpry z první pětky a stále stupňoval tlak. Kelti reagovali stažením sestavy na dvě pětky. ALPIQ střílel ze všech pozic, ale Roman Kurhajec se v brance překonával. Hostům se tři minuty před koncem po chybě obrany a špatném pokrytí předbrankového prostoru podařilo skórovat, když střelu Daníčka tečoval Vela. Poslední dvě minuty se odehrály před brankou berounských, ale Kladno se již neprosadilo a nečekané vítězství Kelti udrželi.

Trenér Jirka Tkadlec utkání shrnul: „ALPIQ je vždy kvalitní soupeř. Nedá se říci, že bychom ho nějak přehráli, ale přístupem k utkání a především bojovností se štěstěna přiklonila na naši stranu. Na dokreslení bojovnosti Keltů bych chtěl uvést málo vídaný jev v této věkové kategori a to je padání do střel. Pochvalu si zaslouží všichni Kelti bez výjimky a samozřejmě diváci, které jsme snad výkonem také potěšili. Takže kluci, díky!!!“

Branky a nahrávky: 2:27 Vela (Daníček) – 1:0, 7:19 Betlach – 1:1, 8:05 Krbec (Mišina, Havel) – 2:1, 8:11 Daníček – 2:2, 13:00 Tkadlec – 3:2, 20:18 Daníček (Vela) – 3:3, 20:30 Kolman (Šlechta) – 4:3 , 26:15 Šlechta (Krbec)-  5:3, 33:44 Vela (Daníček) – 5:4

Vyloučení: 4:5 , Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 17:24 (6:8, 7:5, 4:11)

Sestava SK Kelti: Roman Kurhajec – OndřejTkadlec, David Černý, Jan Hrubý, Rostislav Tvaroch, Jakub Urban, Jaroslav Smejkal, Vojtěch Šlechta, Patrik Mišina, Jakub Havel, Denis Krbec, Albert Mühlfeld, Matěj Žezulka, Eliáš Betlach, Ondřej Černý, Matěj Kolman

HBC Hostivař – SK Kelti 2008 – ročníky 06  2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Ke druhému utkání víkendu Kelti cestovali do Čimic, kde na ně čekal také těžký soupeř z čela tabulky – HBC Hostivař. V mírně pozměněné sestavě, ale se všemi hráči, Kelti nezačali první třetinu špatně. Týmy se střídaly v útočení, hrálo se na obě brány. Hostivař byla hodně nebezpečná, ale Kelti soupeře dobře pokrývali a první třetina skončila 0:0.  Druhá třetina měla v podstatě stejný průběh, od brány k bráně, ale Kelti rozhodně nehráli druhé housle.

Ve třetí třetině se soupeř hned na začátku usadil v útočné třetině.  Po několika osobních soubojích skóroval z brankového prostoru. Nutno podotknout, že díky využití značné fyzické převahy. Od té chvíle se Kelti bez ohledu na rozdíly ve fyzických proporcích stále více dostávali do hry. Získali mírnou územní převahu, ale opravdových šancí si moc nevypracovali. Domácí znervózněli a výsledkem byla přesilovka Keltů. Oslabení si však Hostivař pohlídala a k ničemu hosty nepustila.

Necelé dvě minuty před koncem si Kelti vzali oddechový čas a po něm power play. Soupeř pod tlakem po chvíli opět fauloval, Kelti se usadili ve třetině domácích, ale z tlaku dokázali pouze jednou nastřelit horní tyč a jednou brankáře. Hostíci naopak využili slabší chvilky Keltů a skórovali do prázdné branky.

Trenér Jiří Tkadlec utkání komentoval lakonicky: „Prohra není nikdy příjemná, nicméně Kelti opět zabojovali a s podporou dobrého výkonu brankáře snad chybělo jen více štěstí a přesnosti v zakončení.“

Branky a nahrávky: 24:40 Smetana (Hradil) – 1:0 , 35:23 Prager (Houška) – 2:0

Vyloučení: 2:0 , Využití: 0:0, V oslabení: 1:0, Střely na branku:  23:24 (8:7, 7:7, 8:10)

Sestava SK Kelti: Roman Kurhajec – Ondřej Tkadlec, David Černý, Jan Hrubý, Rostislav Tvaroch, Jakub Urban, Jaroslav Smejkal, Vojtěch Šlechta, Patrik Mišina, Jakub Havel, Denis Krbec, Albert Muhlfeld, Matěj Žezulka, Eliáš Betlach, Ondřej Černý, Matěj Kolman