Zápas s Plzní v režii Laška!

Klíčové utkání podzimu? Po nepovedeném úvodu sezony, kdy se Kelti protrápili výsledkovou krizí, se do plzeňských Štruncových sadů vydal „A“ tým s jasným cílem – získat tři body s týmem Plzeň – Litice, „utrhnout“ se posledním dvěma celkům tabulky a udržet se ve hře pro jarní boje o play-off. Cíl se podařilo naplnit beze zbytku. Soupeř byl sice herně na koni, Kelti mu pomáhali seč mohli, brankář Lašek byl ale naprosto bezchybný. Právě jeho výkon byl základem úspěchu. Kelti si připsali veledůležité tři body a okupují průběžné dvanácté místo tabulky. Tedy to poslední postupové…

Úvod vyrovnaný, branku vstřelili jen Kelti.

Nemastné – neslané utkání probíhalo v nedělním odpoledni v Plzni. Kelti sice přijeli pro body, mdlým výkonem ale nedávali svůj zájem příliš najevo. První třetina ale patřila ze strany týmu z Berouna k tomu povedenějšímu. Litice byly lepší ve standartních situacích, Kelti měli ale o něco více ze hry a jedna z šancí skončila brankou. Hrabar našel z rohu benjamínka Krásla a šestnáctiletý dorostenec mohl slavit střelou mezi betony domácího brankáře svoji první prvoligovou branku! O tři minuty později šel za katr Vlasák, jehož hůl zasáhla Bešťáka tak nešťastně, že musel být odvezen do nemocnice. Jenže čtyřminutovou přesilovku si Kelti po necelé minutě nechali přerušit útočným faulem a hrálo se především na polovině hostí. Lašek však začal čarovat a pokračoval ve svém umění i po celou druhou část.

Litice přidaly, branky ale padly opět do jejich klece.

To už byly plzenští na koni a dlouhou pasáž, kdy měli souvislý tlak, dokázali Kelti přečkat. Keltům dělal problémy i kluzký povrch, kdy hřiště skrápěl lehký podzimní déšť. Hosté kupili chybu za chybou, domácí střelci ale na Laška vyzrát prostě nedokázali. A tak jim ukázal až Gotthard v poslední minutě druhé části, že míček za brankovou čáru dostat lze, když si mezi kruhy mazácky počkal až mu brankář Tříska po předchozím zákroku odklouže mimo brankoviště.

A Keltům se vydařil i vstup do třetí periody. Milimetrovou přihrávku Gottharda stačilo v čase 30:27 Benešovi pouze usměrnit do branky.

Náskok hosté nepromrhali. Lašek branku zavřel!

Kelti tak měli k dispozici parádní tříbrankový náskok, a byli na cestě ke třem bodům. Jenže neustále pokoušeli osud. Dílem kvůli kluzkému povrchu, dílem vlastními minelami, kterými neustále vybízeli domácí hráče ke skórování. Lašek tahal gymnastické zákroky jako králíky z klobouku a odmítal míček za svá záda propustit.  Čas domácím utíkal rychle, Keltům pomalu. Změnu skóre nepřinesly ani dvě přesilovky Plzně a v závěrečné pětiminutovce se už ke střelcům Plzně štěstí čelem neobrátilo.

Kelti tříbodovým ziskem potvrdili listopadový vzestup, upevnili si průběžnou 12. pozici v soutěži a především se, snad definitivně, odpoutali o posledních dvou míst v tabulce, která znamenají přímý sestup ze soutěže.

Komentář trenéra M. Davídka:V důležitém utkání s Liticemi jsme udíleli lekci z produktivity. Poprvé v sezoně. Po vyrovnaném začátku jsme se ujali vedení první brankou Jana Krásla mezi muži. Poté převzali iniciativu domácí. Ve druhé třetině jsme čelili velkému tlaku, díky skvělému výkonu Laška v brance zůstal stav nezměněný. Na přelomu druhé a třetí části jsme přidali dvě pěkné branky a odskočili. Bohužel začalo poprchávat a bylo po hokejbalu. Doklouzali jsme se přes to k cennému vítězství.“

HBC Plzeň – Litice vs. SK Kelti  0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 9:02  Krásl (Hrabar),  29:24  Gotthard (Beneš),  30:27  Beneš (Gotthard, Bartolen)

Vyloučení: 3:4, Přesilovky: 4:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 38:29 (10:10, 13:9, 15:10)

Sestava HBC Plzeň – Litice: Josef Tříska – Stanislav Rybář, Martin Böhm, František Rotta, Marek Rak, Jakub Šiman, Stanislav Kastner, Jaku Voves, Jakub Juroško, bJakub Kamien, Jakub Vlasák, Richard Hurt

Sestava SK Kelti: Petr Lašek – David Kubr, David Volf, Ondřej Bešťák, Martin Davídek, Roman Šmatlák – Ondřej Beneš, Bohumil Gotthard, Tomáš Bartolen, Václav Urban, Marek Kohout, Jakub Bureš, Jan Krásl, Jiří Hrabar, Roman Novák