Na závěr podzimu výprask ve Svítkově!

V hodně okleštěné sestavě vyrazili Kelti k poslednímu zápasu podzimní části do Pardubic s cílem pokusit se domácí potrápit a zabojovat o další důležité body. Totální kolaps v úvodu utkání však vzal hostům veškeré naděje na bodový zisk, a tak se vrací z východních Čech s prázdnou. Porážka na závěr sezony tým z Berouna posadila zpět mimo postupové příčky. Před jarní částí mají Kelti dvoubodovou ztrátu na poslední postupové místo, na druhou stranu ani přímé sestupové pozice nejsou daleko! Na jaře mají Kelti v šesti utkáních základní části rozhodně o co hrát!

Tragický úvod zápasu rozhodl o osudu utkání

Začátek zápasu byl pro hráče Berouna jak noční můra. Absence jakéhokoli pohybu, důrazu a nadšení pasovaly Kelty do role kuželů, kolem kterých se valil na gólmana Laška jeden útok za druhým. Po necelých deseti minutách vedli domácí 4:0 a bylo v podstatě po zápase. Poté se desítka hráčů do pole přeci jen trochu vzpamatovala a začala být Svítkovu alespoň trochu důstojným soupeřem. I přes mírné vzepětí v závěru třetiny se však skóre již nezměnilo.

Prostřední třetina s drobným zlepšením

Do druhé patnáctiminutovky vstoupili Kelti o dost aktivněji, několikrát nebezpečně ohrozili gólmana domácích a v nabídnuté přesilové hře zakončil přesně Urban. Snížení na 4:1 však bylo pouze labutí písní, neboť domácí hokejbalisté stříleli branky velice jednoduše a dvěma slepenými góly odskočili rychle na rozdíl pěti branek. Na druhé straně se prosadil dorážkou nepřesné střely Šmatláka kapitán Gotthard a upravil skóre na 6:2. Avšak i na tuto branku měl Svítkov odpověď, a tak se šlo do šaten za stavu 7:2.

Domácí si výhru pohlídali

Třetí třetina byla ve znamení otevřeného hokejbalu, mnoho šancí na obou stranách však likvidovali oba brankáři. Padlo tak pouze po jedné brance do obou sítí, kdy se za hosty trefil Beneš, který v oslabení zakončil pěknou akci Bureše. O minutu později se prosadil i útočník Pardubic a upravil na konečných 8:3. Kelti tak zakončili podzim vysokou porážkou a v jarní části je čeká těžký boj, aby proklouzli do vyřazovacích bojů a vyhnuli se tak nepříjemné baráži.

Komentář trenéra M. Davídka: „K poslednímu utkání nás do Pardubic odjelo jen deset do pole. Absolutně nám nevyšla první třetina, Svítkov byl rychlejší a především důraznější a šel do laciného vedeni 4:0. Druha třetina začala lépe pro nás, zvýšili jsme aktivitu, střelbu, napadání a snížili na 1:4, nicméně malá koncentrace ve hře dozadu umožnila soupeři navýšit náskok. Bohužel jsme se na víc nezmohli a podzim zakončili potupnou prohrou.“

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. SK Kelti 8:3 (4:0,3:2,1:1)

Branky a nahrávky: 3. Mitra, 5. Večerník (Mitra), 9. Mitra (Hrnčíř, Večerník), 11. Mitra (Večerník), 22. Jankura (Večerník), 23. Král (Novotný), 27. Mitra (Pelikán, Večerník), 32. Bureš (Král) – 18. Urban (Bureš, Hrabar), 28. Gotthard (Šmatlák), 31. Beneš (Bureš)

Střely na branku: 34:23, Vyloučení: 1:3, Využití: 1:1, Oslabení: 0:1

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice: Novotný L. (Černický M.) – Doležal, Adámek, Filip, Hrnčíř, Flos, Pelikán, Černický D., Král, Novotný V., Kohoutek, Bureš, Večerník, Jankura, Pitthard, Zaplatílek, Novotný P., Mitra

SK Kelti 2008: Petr Lašek – David Kubr, Roman Šmatlák, David Volf, Jakub Bureš, Bohumil Gotthard, Ondřej Beneš, Tomáš Bartolen, Václav Urban, Jiří Hrabar, Marek Kohout

Autor textu: Ondřej Beneš