“07ky” opět vítězně. S prázdnou odjelo z Berouna i Ústí nad Labem

O víkendu v kategorii mladších žáků z Keltů opět bojovaly pouze ročníky 2007 a to s výkonnostně srovnatelným soupeřem z Ústí nad Labem. Pokud tým chce pomýšlet na umístění v první polovině tabulky, musí se soupeři ze spodu tabulky vyhrávat. Což se nakonec podařilo, i když cesta přes houževnatého soupeře byla složitější.

SK Kelti – ročníky 2007 vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Kelti od začátku nutili soupeře tahat za kratší konec, ale problém v dodržování postavení hráčů jim značně komplikoval rozehrávku. Střely na branku měli Kelti výrazně lepší, ale v součtu s předržováním míčku to znamenalo malou efektivitu zakončení a stav po první periodě 0:0. Herně se toho ani ve druhé třetině moc nezměnilo. Naštěstí se změnil stav, když po obléhání soupeřovi branky zachytil vyhazovaný míček Ondra Tkadlec a z kruhu prostřelil brankáře hostů.

A rovněž ve třetí třetině kouč Jirka Černý nenašel tu správnou řeč, aby všichni hráči pochopili co po nich chce. Naštěstí však Kelti bojovali a právě díky bojovnosti se podařilo navýšit skore na konečných 2:0. To když Ondra Černý vybojoval míček ve třetině soupeře a střelou z mezikruží překonal brankáře Ústí. Celé utkání odchytal přípravkář Dominik Mašek, nebyl moc vytížen, ale čisté konto udržel a tím pomohl týmu k vítězství.

Komentář trenéra J. Tkadlece: “Další soupeř, který dává hodně prostoru přípravkářům, přijel se třemi celkem vyrovnanými řadami a bojoval houževnatě po celé utkání. Z pohledu trenérů se Kelti herně dost trápili, a trápili tím i trenéry. Nechci, aby to vypadalo, že si trenéři myslí, že hráči v tomto věku musí a dokáží plnit vše co se po nich chce. Na druhou stranu je v některých případech asi lepší nevědět, co si hráč myslí, když mu trenér něco vysvětluje. Za vybojované utkání však Kelti pochvalu zaslouží, už proto, že ne vše se dařilo jak by mělo.”

Komentář trenéra J. Černého: “Dnes to zejména v přechodové a útočné fázi opravdu nebývale “drhlo”. Částečně to lze přičíst houževnaté obraně soupeře, majoritně jsme si ale život komplikovali sami. Jsem ale rád, že jsme přesto utkání zvládli dovést do vítězného konce a těším se, že tenhle tým ještě v průběhu jara ukáže významně hokejbalovější projev.”

Branky Keltů: Tkadlec Ondřej, Černý Ondřej

Střely na branku: 26:11 (12:2, 9:4, 5:5), Přesilovky: 2:4, Využití 0:0

Sestava Keltů: Dominik Mašek – David Černý, Martin Hipča, Jakub Urban, Adam Dejdar – Ondřej Černý, Ondřej Tkadlec, Jaroslav Smejkal, Daniel Matějka, František Koller, Martin Hasal, Ondřej Štanc, Lukáš Maňásek

Autor: J. Tkadlec