Mladší žáci úřadovali na hřištích soupeřů

Mladší žáci plnili o víkendu roli favorita. Zatímco u starších ročníků byly karty jasně rozdány a očekávala se jasná výhra, mladší tým složený okolo ročníku 2008 se s touto rolí pral teprve podruhé v sezoně. V obou případech se vyhrát podařilo, nicméně především v Rakovníku to díky bojovným domácím hráčům zas tak jednoznačné nebylo…

HBC Rakovník  vs. SK Kelti – ročníky 07   1:6 (1:3, 0:1, 0:2)

V chladném nedělním odpoledni Kelti zajížděli k utkání do Rakovníka. Pozice favorita utkání dávala prostor pro vyzkoušení širšího kádru, příležitost dostalo 12 hráčů a 5 hráček do pole.

V samém začátku Kelti začali hodně vlažně. Sice se podařilo třikrát skórovat,  ale herně Kelti početnou skupinu diváků moc nezahřáli. Což také vedlo  k tomu, že hosté soupeři umožnili několik sólových výpadů a z jednoho se domácím podařilo překonat prokřehlého Hrachovinu. Kelti jakoby nepočítali s možností, že soupeř taky bude chtít dát gól!

A právě na  obraz hry trenér Novák zaměřil svůj mezizápasový pohovor s hráči. Jen škoda, že si to hráči nevzali moc k srdci. Kelti sice využívali své fyzické převahy, většinu času trávili před brankou soupeře, ale protože tam bylo moc individualismu, skóre navýšili pouze jednou.

Poslední třetina se hodně podobala těm předchozím. Kelti byli většinou na míčku před brankou soupeře, ale  dále ji dobývali jednotlivě přes zahuštěný prostor před brankou. Ač byla územní převaha očividná, góly už Kelti přidali pouze dva a upravili výsledek na 6:1 ve svůj prospěch.

Komentář trenéra J. Tkadlece: “Soupeř podal sympatický výkon, doplácel spíše na svůj věk a z toho plynoucí fyzický handicap, bojovnost mu nechyběla. Kelti se stále učí prodat úlohu favorita správným způsobem. Před utkáním jsem se úplně neztotožnil s myšlenkou širšího kádru. Po utkání snad, ale vyplynula z něj otázka jiná. Jsou všichni připraveni na potřebné nasazení a bojovnost?”

Branky Keltů:1:15 Ondřej Tkadlec (Bára Hájková, Adam Dejdar) – 0:1, 3:46 Tereza Vaculíková (Richard Mathauser, Jiří Šlechta) – 0:2, 11:00 Daniel Matějka (Ondřej Tkadlec) – 1:3, 20:00 Vojtěch Macák (Vojtěch Hubinger) – 1:4, 27:00 Ondřej Tkadlec (Daniel Matějka) – 1:5 34:58 Ondřej Tkadlec – 1:6

Střely na branku: 6:24 (3:6, 2:11, 1:7) Vyloučení: 0:0, Přesilovky: 0:0, Využití 0:0, Branky v oslabení 0:0

Sestava Keltů: Matěj Hrachovina –  Jiří Staněk, Martin Hipča, Bára Hájková, Richard Mathauser, Josefa Bilasová, Jakub Urban – Jiří Šlechta, Ondřej Černý,  Daniel Matějka, Vojtěch Macák, Adam Dejdar, Bára Hájková, Eliška Hloušková, Jan Zaspal, Terezie Vaculíková, Sára Makovská, Ondřej Tkadlec

HBC Liberec vs. SK Kelti – ročníky 08  1:7 (1:4, 0:3, 0:0)

Mladší žáci ročníku 2008 vycestovali v neděli do Mladé Boleslavi k dalšímu zápasu dlouhodobé soutěže. Soupeřem jim tentokráte byl domácí tým HBC Lišky Liberec. Zápas byl ze začátku poměrně vyrovnaný, a byl ovlivněn především mnoha nepřesnými přihrávkami na obou stranách. Hostující Kelti se ujali vedení ve čtvrté minutě náhodným nahozením od modré čáry, které tečoval domácí obránce mimo dosah domácího brankáře. Kelti se bohužel z vedení neradovali dlouho a po prohraném souboji za bránou přišlo velmi rychlé vyrovnání. Naštěstí hostující tým tato nepříjemnost nijak významně nepoznamenala a dalšími třemi góly v rozmezí čtyř minut si Kelti vytvořili slibný náskok do druhé třetiny.

Ve druhé části se obraz hry nezměnil a ani druhý domácí brankář nezastavil některé pohledné kombinace hostujících Keltů. Do konce druhé třetiny musel ještě třikrát lovit míček ve své bráně. Poslední třetina už žádný gól nepřinesla, i když šancí bylo na obou stranách poměrně dost. Kelti se dopouštěli zbytečných faulů, nebo technických přestupků a umožňovali tak domácím hokejbalistům vrátit se do zápasu. Když se ale domácím nepodařilo vstřelit branku ani v přesilovce pět na tři, bylo jasné, že tři body si odveze hostující tým z Berouna a oslaví svou druhou letošní výhru.

Komentář trenéra Romana Nováka: “Přijeli jsme si pro výhru a tu si i odvezli. Od poloviny první třetiny se jednalo o sebevědomý výkon, dnes podpořeným i trochou střeleckého štěstí. Začátek utkání byl trošku v útlumu, ve třetí třetině jsme pak soupeře nechali srovnat krok. Těší mě, že některé naše akce měli opravdu náznak hry kolektivního sportu.”

Branky Keltů: 3:43 Jaroslav Smejkal, 5:31 Šimon Kravec (Marek Rýdl), 8:06 Šimon Kravec (Martin Hasal), 9:15 Martin Hasal (Jaroslav Smejkal), 13:26 Patrik Jílek (Ondřej Štanc), 15:46 Lukáš Šafra (David Černý), 22:06 František Koller (Lukáš Maňásek, Šimon Kravec)

Střely na branku: 36:18 (14:4, 13:6, 9:8), Vyloučení: 5:1, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0