post

Tři přípravkové party na turnajích dělaly Keltům čest!

Přípravka Keltů se tentokrát rozjela na turnaje do Čimic, kde pod vedením Radka Lhotky bojoval jeden tým, a dva týmy zavítaly na Palmovku, kde se o svěřence starali Tomáš Mathauser a Roman Kajer. A byla to poměrně hezká podívaná…

 Radek Lhotka hodnotil výkon Keltů v Čimicích:

“Turnaj v Čimicích byl po všech stránkách povedený a přínosný. Prvním úspěchem bylo, na naši žádost, umístění přímotopu od pořadatelů do vymrzlé šatny a dál už jsme se věnovali hře. První zápas s Ústím byl plně v naší režii. Rychlé vedení a celkové vysoké vítězství 17:0. Přínosem bylo, že kluci zápas odehráli v tempu, přesně podle pokynů, perfektně kombinovali, přihrávali si a byli v pohybu.

Do druhého zápasu s Hostivaří jsme šli z respektem a plným nasazením. Z toho vyplynulo rychlé vedení 4:0 a konečných 14:1 bylo opakováním prvního zápasu. Opět dobrá a rychlá hra celého týmu. Pochvalu zaslouží i Petr v brance, který zneškodnil za oba zápasy čtyři nájezdy.

Třetím soupeřem byl, po krátké přestávce, domácí výběr Rebelů. Od začátku z obou stran krásný zápas. Obě mužstva hrála v obrovském nasazení, mnohdy na samé hranici tvrdosti v osobních soubojích, nikdy však ne za ní. Rychlé kombinace, přesné přihrávky a tvrdé střely byly ozdobou turnaje. Celý zápas jsme měli více ze hry, ale Rebel zužitkoval tři nájezdy a stále průběžně vedl. Dvě a půl minuty před koncem zápasu, kdy jsme prohrávali 4:6, jsme si vzali si oddechový čas. Kluci do zbytku dali vše a otočili na konečných 8:6 pro nás. Zasloužené vítězství a vzájemná úcta a respekt při podávání rukou s hráči soupeře po zápase byly pro nás přínosem – bez dobrých a silných soupeřů nejsou dobré a krásné zápasy a ani radost z vítězství. P

oslední zápas s druhým týmem Rebelů už byl z obou stran pomalejší a projevila se únava z předešlých bojů. Vítězství našich hochů 8:2 v poklidném zápase bylo tečkou za povedeným vystoupením Keltů v Čimicích.”

 

Sestava Keltů: Petr Kufa – Šimon Kravec, Marcel Hubený, Šimon Lhotka, Martin Hasal, Matouš Rosenbaum, František Koller, Štěpán Mareš

 

 

Na Palmovce viděl výkon bílého týmu Tomáš Mathauser takto:

“Opět se podařilo zařadit do týmů tři nováčky, což považuji za úspěch. Nemluvě o tom, že naši zkušenější borci se s touto skutečností popasovali se ctí a byli jim vzorným příkladem a oporou. Díky této symbióze tým fungoval jako celek a tudíž se dostavily i výsledky. V prvním klání jsme se setkali s domácím Kovem, které jsme v “oťukávacím” zápase porazili nejtěsnějším výsledkem.

Následoval zápas s libereckými Liškami, kde nám střelecky soupeř trochu poodskočil. Nicméně kluci bojovali a herní výraz rozhodně nekoresponduje s konečným výsledkem. Skóre rozhodl jediný střelec, který dokázal dát gól z jakékoliv pozice na hřišti.

Následoval “bratrovražedný” souboj, kterého se všichni Kelti zhostili tak, že smekám. Společný pokřik ve středu hřiště na úvod, spousta osobních soubojů a to vše s úctou a respektem k soupeři. Na závěr snad nejhezčí zápas s Krtky z Proseka, který skončil nerozhodným výsledkem.

Na závěr bych rád vyjádřil uznání všem hráčům a i rodičům, kteří i v tak nevlídném počasí obětovali svůj čas a strávili jsme ho společně na hřišti.”

 

Sestava bílého týmu: Arabadzis Christos, Buroň Jakub, Fortuník Matyáš, Fučík Štěpán, Hatlapatka Ondra, Janda Vojtěch, Kreisinger Matěj, Pachner Jiří, Šmíd Filip, Vondrák Matouš

 

 

Modrý tým z Palmovky okomentoval Roman Kajer:

“I přes nepřízeň počasí bylo vidět, že po celý turnaj si kluci a Eliška hokejbal užívali, zároveň ale měli chuť vyhrát a tomu odpovídalo i nasazení. A to i přesto, že sestava byl celkem namixovamá z nováčků a těch zkušenějších hráčů.

První zápas proti Prosek Moles byl pro nás možná až příliš snadný a výhra nebyla tak jednoznačná, jak by se dle výsledku zdálo. Ve druhém utkání proti domácímu Kovu to bylo naopak jako na houpačce a i díky dvěma nešťastným gólům jsme nakonec odešli s prázdnou. Tradičně velmi vyrované pak bylo keltí derby, které nakonec vyznělo tím nejtěsnějším rozdílem pro náš tým.

Velkým překvapením, jednak výsledkově ale i herně, ale bylo poslední utkání s dosud neporaženým HBC Liberec. Díky bojovnosti a větší chuti po vítězství jsme se, za hlasité podpory rodičů, mohli nakonec radovat z výhry i na závěr turnaje.

Celkově výsledek turnaje hodnotím jako velmi dobrý, zejména proto, že tým držel celou dobu spolu a i přes malé škobrtnutí s Kovem, zvládl všechny zápasy perfektně.”

 

Sestava modrého týmu: Adam Leipert, Max Urban, Adam Gyoroldi, Matyáš Kajer, Jirka Šlechta, Robert Mathauser, Eliška Vondráková, Filip Štolz, Tomáš Svoboda, Tobiáš Krymlák