Starší žáci shodně s Hostivaří. A úspěšně…

Před vynucenou zápasovou pauzou absolvovali starší žáci utkání proti Hostivaři. Díky ochotě soupeře si zahráli své plánované utkání nejen starší žáci “B”, ale předehrávku absolvovali i “áčkaři”, kterým prozatím konfrontace se soupeři příliš nevycházela. V konečném účtování prazvláštního rozjezdu sezony končí oba týmy Keltů s bilancí osmi tříbodových výher.

SK Kelti 2008 “B” – HBC Hostivař 10:1 (4:0, 5:1,1:0)

Víkendový dvojzápas s HBC Hostivař zahájil tým starších žáků s označením B. Očekávalo se, že půjde o první z těžších prověrek, které dle rozpisu na starší žáky čekaly. Zápas sám ale ukázal, že Kelti byli na utkání dobře připraveni. Hned ve druhém střídání se ujali vedení a svou převahu zúročili v poslední pětiminutovce první třetiny dalšími třemi brankami. Když si potom střeleckou efektivitu a důraz v předbrankovém prostoru přenesli i do prostřední části, bylo po třiceti minutách prakticky rozhodnuto. Soupeř nebyl bez šancí a v poslední části částečně vyrovnal hru, ale Kelti si i tak v posledním zápase před vynucenou pauzou nadělili příjemný hokejbalový zážitek. A jak se o den později ukázalo, nikoli poslední…

Komentář trenéra J.Černého: Dnes jsme zejména v prvních dvou třetinách předvedli směrem dopředu velmi dobrý výkon a jsem rád, že jsme tak částečně zúročili to, na čem jsme v předchozích utkání pracovali. Nebyla to jen záležitost útočníků. I obránci odehráli podařenou partii a dobře naše ofenzivní snažení podporovali. Pokud se soupeř dostal do šance, měli jsme v bráně Dominka Maška. Zkrátka bylo proč pochválit a rádi jsme to udělali.”

Branky a nahrávky Keltů: 01:09 Kurhajec (Černý O.), 12:21 Kolman (Havel, Faitová), 13:17 Tvaroch (Hipča), 14:10 Kolman (Černý D.), 16:14 Černý O. (Hipča), 21:20 Babka (Hrubý), 24:19 Kolman (Černý O., Černý D.), 25:20 Černý D. (Kolman), 27:22 Babka (Šlechta), 42:51 Šlechta (Havel, Babka)

Střely: 36:24 (12:6, 13:8, 11:10), Vyloučení: 1:4, Využití: 1:0

Sestava: Dominik Mašek – Rostislav Tvaroch, Martin Hipča, Roman Kurhajec, Jan Hrubý, Natálie Faitová, Vojtěch Šlechta, Jakub Havel, Štěpán Babka, Matěj Kolman, Ondřej Černý, David Černý

SK Kelti 2008 “A” vs. HBC Hostivař  7:1 (3:0, 0:0, 4:1)

V náhradním termínu, s náhradním trenérem, proti tradičnímu rivalovi HBC Hostivař doháněli starší žáci “A” zápasové manko, způsobené odloženými zápasy uplynulých týdnů. Sobotní zápas s Libercem byl na žádost soupeře odložen a díky dohodě s HBC Hostivař mohli Kelti sehrát  předehrávku soutěžního utkání.

Hostivař je dlouhodobě asi nejčastější soupeř Keltů a většinou se jednalo o vyrovnané zápasy. To potvrdil i vývoj  zápasu v první třetině. Kelti soupeře sice nepatrně přehrávali, ale vedení na svoji stranu strhli především lepší  orientací v předbrankovém prostoru.

Ve druhé třetině soupeř zvýšil svoji aktivitu , ale Kelti v bránění moc chyb nenadělali. Pokud ano, za zády měli Ondru Koudelu, který chyby nedělal. Tato třetina byla hodně bojovná a účet třetiny 0:0 v konečném součtu odpovídal.

Začátek třetí třetiny se hodně podobal průběhu té druhé. V její polovině po samostatné akci soupeř snížil Stoulilem na 1:4. Nutno podotknout, že mu k tomu Kelti dali příležitost špatným obsazením hráčů po vhazování ve vlastní třetině. Paradoxně to byl signál pro domácí hráče, kteří jako odpověď přidali během minuty dva góly. Takový vývoj soupeře definitivně zlomil a ač utkání vyloženě “nezabalil”, Kelti už byli lepším týmem. Přidali ještě další branku navrch a k tomu několik neproměněných šancí.

Vyjádření trenéra J.Tkadlece: Výhodou bylo, že jsme si mohli soupeře “přečíst” den před zápasem a poznatky aplikovat. Výkon brankáře opět na vysoké úrovni. Obrana většinou soupeře přehrávala. Zlepšit a zrychlit by však bylo potřeba zakládání útoku po zisku míčku. K získání pásma soupeře tým až příliš spoléhal na šikovnost  centrů. V pásmu samotném se však zapojení křídel zlepšovalo jak pohybem bez míčku tak pohybem před brankou, což se promítlo i do počtu vstřelených gólů.”

Branky Keltů :  5:49 Žežulka M. (Staněk J., Muhlfeld A.) – 1:0,  9:32 Vaculíková T. (Janda O.) – 2:0, 11:34 Staněk J. (Hubinger V.)  – 3:0, 34:17 Muhlfeld A. (Krbec D.) – 4:0,  38:02 Žežulka M. (Smejkal J.) – 5:1, 38:22 Staněk J. (Urban J., Krbec D.)-  6:1, 40:27 Muhlfeld A. (Staněk J.) – 7:1

Střely na branku: 31:23 ( 8:8, 9:10, 14:3 ),  Vyloučení: 2:3, Přesilovky:  2:1, Využití 1:0

Sestava Keltů: Ondřej Koudela – Eliáš Betlach, Jakub Urban, Jaroslav Smejkal, Ondřej Janda, Ondřej Tkadlec – Albert Mühlfeld, Denis Krbec, Matěj Žežulka, Richard Mathauser, Jiří Staněk, Vojtěch Hubinger, Terezie Vaculíková