post

“A” tým čekají změny! Podaří se elitní tým znovu nastartovat?

“A” tým čekají od nové sezony razantní změny. Nové trenérské duo Ondřeje Baleku a Daniela Matyse doplní jako vedoucí týmu Zdeněk Günther. Výraznou obměnou prochází i samotný kádr, který do následujícího období počítá především s odchovanci a hráči z Berouna a jeho nejbližšího okolí. Nelehká úloha padá právě na bedra dlouholetého mládežnického trenéra a hráče Keltů Ondry Baleky. A toho se povedlo hned zkraje srpna vyzpovídat. Držme palce ať se smělé rozhodnutí nových trenérů daří naplňovat!

 

 

Od nové sezony přebíráš otěže “A” týmu, společně s Danem Matysem. Jak k tomu došlo?

V průběhu jarní části mě oslovil Dan Matys, jelikož se mu nelíbila současná situace okolo “A” týmu a mě by přišla škoda, aby mladí kluci které vychováváme neměli možnost se posunout a pokračovat na vyšší úrovni v mužské kategorii.

 

“A” tým v minulé a předminulé sezóně nezažíval zrovna úspěšné období. V čem vidíš příčiny?

Těch faktorů bylo víc. Nerad bych se k tomu vracel. Všichni jsme viděli jak se “trénovalo” a nebyla ideální komunikace mezi áčkem a vedením klubu.

 

Myslíš, že dokážeš tyto věci změnit?

Věřím tomu, jinak bych tomu neobětoval svůj čas a energii. Kelti jsou pro mě srdeční záležitost. Díky tomu jak se pracuje ve všech kategoriích a kolik času tomu všichni trenéři dávají, tak myslím, že je společným cílem, aby “A” tým byl opět na výsluní. Mladí hráči potřebuji vidět motivaci a áčko by to mělo splňovat.

 

Jaká je tvoje vidina budoucnosti “A” týmu? Představil si vedení klubu nějakou koncepci?

Máme hodně mladých hráčů, které můžeme a budeme zabudovávat do kádru. Dále by měla lépe fungovat součinnost “A” a “B” týmů, kde si můžeme vypomoci. Roční plán budu tvořit, je to stejně můj domácí úkol pro zisk licence B… 🙂

Určitě bychom rádi tým zdravě “okysličili” a věřím, že 1. liga se určitě dá s našimi odchovanci v budoucnu hrát.

 

Jak se bude “A” tým na sezónu připravovat? Máš v plánu dát šanci všem, nebo budeš vybírat dle výkonnosti?

Kdo mě zná ví, že jsem férový člověk, měřím všem stejně a tak k tomu budu od začátku přistupovat. Včetně mě, samozřejmě. Příprava začala 30.7 v Hlinkách klasickou “oblíbenou” suchou částí, kterou mám na starost já a pomoc přislíbila i specialistka na obratnost a atletiku Iva Sevaldová. Chci aby to bylo účelné, ale zároveň pestré. Potřebujeme hlavně vytvořit dobrou partu, pak se dá dojít daleko. Důležitější než výkonnost je pro mě přístup hráče k tréninkům a klubu celkově. Mám raději hráče co na hřišti za klub “padne na hubu”, než individualisty kteří honí jen statistiky.

 

Plánují se nějaká zajímavá přípravná utkání? Která v Berouně? Na co se může fanoušek těšit?

Jsem rád, že na tuto otázku mohu odpovědět kladně. Roman Novák nám na MS Slovensku domluvil velmi zajímavého soupeře. Juniory Vranova nad Toplou. Přátelský zápas který se uskuteční 20.8 od 18:30 v Hlinkách. Dále bychom měli absolvovat přípravné utkání s juniorkou Kert Parku, o týden později, tj. 27.8. opět od 18:30.

 

Poslední ročník Kelti nehráli vůbec dobře a skončili už v čtvrtfinále soutěže, kde byla Mladá Boleslav nepřekonatelným soupeřem. V létě odešlo mnoho opor včetně ikony Bohumila Gottharda. Jak tyto hráče a jejich bodový příspěvek nahradit?

Jak jsem zmínil na začátku, máme opravdu hodně talentovaných mladých kluků a díky široké členské základně (jedné z největších v ČR) je nynějším cílem hrát s odchovanci klubu. Jeden z důvodů proč jsem do toho šel je, že nechci, abych jako trenér od malička vychovával hráče, kteří nám pak budou po 8 – 10 letech odcházet do jiných klubů. Proto  “A” tým musí fungovat a já se nebojím toho, že do 5 let nebude pro nás Extraliga v chlapské kategorii “sprosté” slovo.

Co se týče “Bóďi” konkrétně. Pro tento klub udělal hodně a určitě si zaslouží poděkování. Těžko nahradíte někoho, kdo se jako střelec narodí. Každopádně už se těším na zápasy s Junglem, kde to bude mít pro nás o to větší náboj… 🙂

 

Jaké jsou cíle pro příští sezónu? Co budeš považovat za úspěch a co za neúspěch?

Cíl pro letošní sezonu je stabilizace kádru. Potřebujeme vědět, kdo z těch mladších hráčů má opravdový zájem a chuť. Hokejbal je týmový sport, ve chvíli kdy budeme držet všichni za jeden provaz, pomůžeme i těm nejmladším kteří mohou naskočit (tj. ročník 2004), tak tým může dojít daleko. Za neúspěch budu považovat tristní tréninkovou docházku, od které se vše odvíjí.

 

V týmu zůstává jako jeden z posledních mohykánů staré doby Ondřej Beneš. Jaká bude jeho úloha v týmu?

Cílem mým a Dana je to, aby Ondra byl po dlouhé době opět jen hráč a nemusel se starat o chod týmu. Už teď je na něm vidět, že do hokejbalu má stále chuť a my všichni se chceme hrou hlavně bavit. Bude to určitě jeden z lídrů týmu a věřím, že mladí hráči se od něj mají co učit.

 

Přikloníš s k volbě kapitána kabinou, nebo máš již v hlavě jasně dané jméno?

Tuhle otázku jsem ještě detailně neřešil, uvidíme v průběhu letní přípravy.

 

Jak to bude s hráči, kteří mají střídavé starty, nebo po nich pokukují? (Urban, Hrabár, Bureš)

Vše je o domluvě. S Kolouchem (Urban) jsme domluveni, že priorita jsou Kelti. Hrabár, jestliže to nebude kolidovat s extraligou, tak určitě rád pomůže. S Burym to bude snad stejné. Já zatím nemám informace o jeho střídavém startu v jiném týmu.

 

Do branky by se měl po půlroční pauze vrátit Lašek. Kdo mu bude krýt záda?

Jelikož chceme hrát s odchovanci, tak primárně by měl branku obsadit Kuba Günther. Ale samozřejmě nikdo nic nemá zadarmo. Petr Lašek bude působit jako asistent u dorostu a k tomu dělá skvělé brankářské tréninky, takže časově na tom nebude nejlépe. Ale mluvili jsme spolu a rád by se do přípravy zapojil. A já budu jen rád za konkurenční prostředí, obzvlášt když mladých golmanů ročníku 2003 a 2004, kteří by mohli o pozici jedničky usilovat, máme v záloze více.