post

“A” tým odstartoval vítězstvím v Praze.

Zúročit svou tvrdou a poctivou zimní přípravu vyrazil mužský “A” tým na pražskou Palmovku. Domácí Kovo Praha naposledy berounským uštědřilo těsnou, přesto potupnou porážku na hřišti v Hlinkách, a tak se nedělní podvečer proměnil v odvetnou bitvu o čest. Souboj o první jarní body měla po celé utkání v režii družina z Berouna, která si také nakonec připsala důležité vítězství.

TJ KOVO Praha “B” vs. SK Kelti 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Hned od úvodu byla známa fyzická pokročilost napříč hostujícími formacemi. Několik dobrých šancí si v úvodu vytvořila také berounská omladina, když se před brankou ocitl volný Krbec a o chvíli později pálil dorostenec Maršoun. Ovšem gólovou radost přinesla až kombinace dvou zkušených „mazáků“ Ondřeje Beneše a zakončujícího Václava Urbana. V závěru první pátnáctiminutovky zahrozili také Pražané. Situaci dva na jednoho ale rychlým přesunem vyřešil brankář Günther.

 

V dobrém ofenzivním výkonu pokračovali Kelti také na začátku druhé periody, domácí si šance vytvářili jen z občasných protiútoků. Když byla vyloučena domácí „jednadvacítka“ za tvrdý faul u mantinelu, vypadalo to, že se Kelti konečně dostanou do dvoubrankového vedení. Ani několik dobrých střel Hrabára však ke gólu nevedlo. Radost trenérské dvojici hostů udělal až Marek Kohout, který z druhé dorážky využil nabídky dobře napadajících Marka Krbce a Romana Nováka.

 

Bylo vidět, že domácím už trochu začínají docházet síly a tak se polovina třetí třetiny nesla v poklidném duchu a Kelti kontrolovali své vedení. Deset minut před koncem poslal trenér Matys na hřiště dosud nehrajícího Václava Patzenhauera. To se ukázalo jako výborný tah, když útočník Keltů dokázal šikovně tečovat střelu do sítě soupeře. Vítězství pojistil o půl minuty později Tomáš Bartolen, jehož přesně umístěná střela bezprostředně po vhazování byla jednoduše nechytatelná.

 

Zdálo se také, že Kelti poprvé v sezoně udrží čisté konto a odejdou z utkání bez inkasované branky. Závěrečná laciná chyba obrany už sice na finálním bodovém dělení nic nezměnila, určitě však zamrzela pokladníka, který se bude muset obejít bez drobného příspěvku berounského brankáře.

 

Komentář trenéra D. Matyse:První jarní zápas se nám vyvedl, byl to nádherný týmový výkon, kdy kluci makali jeden za druhého. Projevila se také kvalitní zimní příprava, tudíž jsem byl opravdu nadmíru spokojen. Důležité bude vše přenést i do dalších jarních utkání.”

 

Sestava Keltů: Jakub Günther – Jiří Hrabar, Jakub Bureš, Martin Maršoun, Tomáš Bartolen, Ondřej Beneš, Václav Urban, Jiří Dvořák, Roman Novák, Marek Kohout, Marek Krbec, Václav Patzenhauer

 

 

 

Autor: Jakub Günther