Áčko čeká finálový víkend Letního poháru! Kvalifikovalo se z druhého místa!

Šanci užít si před letní pauzou hokejbalových radovánek využil i berounský “A” tým, jenž svou účast potvrdil organizátorům Letního poháru 2. ligy. V silné konkurenci dalších pěti týmů museli Kelti o postup do semifinálového klání bojovat ve vyrovnaných střetnutích. Kompletní výsledkový servis Vám nyní přinášíme společně s pozvánkou na sobotní střetnutí s Novým Strašecím.

Přestřelka v Novém Strašecí bodovým ziskem neskončila

Když se Keltí družina vypravovala na první turnajovou konfrontaci s omlazeným týmem Nového Strašecí, zřejmě málokdo očekával gólové hody, při kterých musel brankář Günther ochutnat hořkost inkasované branky hned osmkrát. Hosté z Berouna sice ve třetí třetině představili také zajímavý střelecký repertoár, ovšem na vyrovnání nakonec nedosáhli a odvezli si porážku 7:8.

Proti Kovu se „Áčku“ letos daří

Nervozita po první porážce byla v Hlinkách znát jen prvních pár minut. Vždyť Keltům se letos proti pražskému Kovu daří. A tak i přes absenci několika klíčových hráčů domácí předvedli líbivý hokejbal s čistým obranným štítem a po závěrečném hvizdu se mohli radovat z vítězství 3:0.

Důležitý bodový zisk v Čimicích

Středeční podvečer patřil tradičně zápasu proti pražským Rafanům. Už na podzim si Kelti odvezli z Čimic bod za remízu po základní hrací době a tak nebylo divu, že na zkušené hráče z domácích řad nastoupili s chutí a bez většího respektu. Svou ofenzivní sílu nezapřeli ani Rafani, kteří svůj útočný nátlak přetavili ve čtyři branky. Na druhé straně ale úřadovalo trio Krbec – Beneš – Taufer, které bylo ještě o jeden gól úspěšnější. Po bojovném výkonu tak Kelti získali další cenné tři body za vítězství 5:4.

Souboj gólmanů v Mladé Boleslavi

Posilnění o dvě vítězství v řadě vyrazili Kelti v tropickém sobotním dopoledni k zápasu do Mladé Boleslavi. A motivace prolomit zdejší nepříznivou vzájemnou bilanci byla vidět na každém centimetru plastového povrchu. Na 1:1 střelou od modré čáry srovnával nováček v sestavě Keltů Jakub Uhřík. Rozhodčí byli navíc během utkání štědří v udělování trestných minut, ale ani přesilové hry pět na tři na obou stranách nevedly k rozhodující brance zápasu. Když v závěru třetí periody udeřili mladoboleslavští, bylo jasné, že z vyrovnaného souboje gólmanů, kteří v průběhu utkání čelili řadám šancí soupeře, odejde spokojenější domácí veterán Fukárek.

Zápas o postup s kladenským Junglem

Jednoznačný postup do finálové čtyřky mohlo Keltům zařídit pouze tříbodové vítězství a v domácím prostředí tak Kelti nechtěli ponechat nic náhodě. Od začátku byli lepším týmem na hřišti a již z kraje zápasu se mohli diváci radovat z třígólového vedení. Hattrickem se blýskl junior Matěj Taufer a konečné skóre 7:1 zajistilo Keltům postup do semifinále z druhého místa.

Pozvánka na semifinále s Novým Strašecí

Druhé místo v tabulce znamená pro Kelty také výhodu domácího prostředí v semifinálovém střetnutí proti Novému Strašecí. Podpořit berounský A tým můžete dorazit do Hlinek již tuto sobotu 27. 6. od 15 hodin!

autor: Jakub Günther