Áčko nestačilo na Rafany Praha

Ani napodruhé, tentokrát v domácím prostředí, se A” tým Keltů nemohl radovat z bodového zisku. Sice se silnými Rafany držel dlouho krok, nezvládl však koncovku utkání a odešel těsně poražen. Mladý tým trenéra Baleky a Matyse si musí na první body minimálně týden počkat!

SK Kelti 2008 vs. Rafani Praha 2:3 (1:1; 1:1; 0:1)

Uplynulou  neděli  “A” tým Keltů změřil své síly ve vyrovnaném zápase s dvojnásobným mistrem druhé ligy z Prahy. Kelti sahali po bodech, ale opět doplatili na nedisciplinovanost, když všechny branky inkasovali v početní nevýhodě. Po odehrané minutě a dvanácti sekundách zvedl svoji pravici rozhodčí Tomáš Chmel a vyloučil Ondru Baleku za sporné podražení. V čase 1:32, tedy po dvaceti sekundách, dokázali Rafani přesilovou hru využít a Michal Průcha dostal hosty do vedení.

Od druhé poloviny první třetiny byli domácí lepší při hře pět na pět a v deváté minutě to potvrdil obránce Keltů Jiří Hrabár vyrovnávací trefou. Půl minuty před koncem první periody si přisedl k Danovi Matysovi na trestnou lavici i Tomáš Bartolen, když v souboji omylem vyhodil míček mimo hrací plochu a Kelti museli bránit tři na pět. Ve třech domácí bránili i půl minuty na začátku druhé třetiny. Nepříjemnou situaci Kelti zvládli, ale museli bránit další minutu v oslabení. Bohužel se jim tentokrát nevedlo, hostující Michal Vosmik využil přesilovou hru pouhých 7 sekund před koncem trestu. Naštěstí se domácím podařilo znovu vyrovnat, když i hosté nabídli přesilovku, kterou využil Marek Krbec. Ondřej Beneš vyslal střílenou nahrávku a Krbcovi stačilo vložit hůl míčku do cesty a nasměrovat jej do branky.

Průběh zápasu přinesl další zajímavé momenty. Třeba přesilovku Keltů čtyři na tři, ale kterou se berounským využít nepovedlo. Rozhodující gól zápasu přišel v závěru. Ve čtyřicáté druhé minutě hosté znovu využili přesilovku. Keltský tým to však nevzdal a snažil se utkání opět vyrovnat. Minutu před koncem přišel trest pro Rafany a domácí zkusili i hru bez brankáře šest na čtyři, avšak marně. Na první bodový zisk tak Kelti stále čekají.

Komentář trenéra O. Baleky: První domácí zápas byl o poznání lepší než premiéra v Novém Strašecí. Na hráčích byla vidět chuť a při hře 5 na 5 jsme byli Rafanům více než rovnocenným soupeřem. Rozhodla zbytečná oslabení, která nás stála bodový zisk.”

Sestava Keltů: Petr Lašek (Jiří Titel) – Jiří Hrabar, Vít Kolovrat, Václav Urban, Ondřej Beneš, Jakub Kříž, Ondřej Baleka, Tomáš Bartolen, Václav Patzenhauer, Antonín Patera, Marek Kohout, Daniel Matys, Martin Maršoun, Jan Krásl, Marek Krbec, Matěj Taufer

Autor: Václav Patzenhauer