Áčko odstartovalo porážkou v Novém Strašecí

Další korálek do pomyslné šňůrky restartu “A” týmu zaznamenal berounský klub uplynulou neděli v Novém Strašecí. Zkušený soupeř hodně omlazený kádr Keltů nakonec vyučil ve využívání nestandartních situací a potrestal nedisciplinované hráče hostujícího celku, kteří dvě třetiny sahali po bodovém zisku.

HBC Nové Strašecí vs. SK Kelti “A” 6:3 (0:1, 4:2, 2:0)

Druhá zářijová sobota přinesla s netrpělivostí očekávaný zápas nově se budujícího “A” týmu Keltů. Soupeřem bylo nedaleké Nové Strašecí. Kelti vstoupili do zápasu s velkým nasazením, stejně jako domácí. Hra se otáčela nahoru a dolů. Hodně omlazený “A” tým se však nezalekl a ujal se v první třetině vedení 0:1 po gólu Václava Patzenhauera.

Do druhého dějství  Kelti ale nevstoupili dobře. Dva slepené góly soupeře Kelty zaskočili a když Strašecí přidalo třetí gól zdálo se, že branka družinu O. Baleky a D. Matyse dostane na kolena. Nestalo se tak. Po nádherných akcích dua Taufer – Krbec bylo srovnáno. To však bylo gólově ze strany Keltů vše. Druhá třetina skončila nakonec 4:3 pro domácí, kteří zužitkovali další možnost ke skórování a definitivně zlomili utkání ve svůj prospěch.

Nádherné sobotní odpoledne zakončila závěrečná patnáctiminutovka, která byla pro Kelty především ve znamení oslabení a to se nakonec podepsalo i na výsledku, který byl na konci zápasu 6:3.

Komentář trenéra O. Baleky: První zápas sezóny znamenal hodně nepřesností. Nevytvořili jsme si, oproti soupeři, stálý tlak v útočném pásmu, řešili jsme věci komplikovaně. Domácí jednoduše nastřelovali míčky a tato taktika fungovala. Pozitivně hodnotím za stavu 3:1 vyrovnání a chuť neustále s výsledkem něco udělat.”

Sestava SK Kelti: Jakub Günther – Tomáš Bartolen, Ondřej Baleka, Ondřej Knotek, Marcel Nájemník, Daniel Matys, Vít Kolovrat, Jaroslav Ficnar – Ondřej Beneš, Antonín Patera, Marek Krbec, Matěj Taufer, Václav Patzenhauer, Jakub Kříž, Jan Krásl, Marek Kohout, Václav Urban

Autor: Daniel Matys