Áčko opět bez bodu. Prohra s Defektem Třebíz bolí dvojnásob.

Hořkou pilulku muselo zkousnout “áčko” u kladenského zimního stadionu. Velmi dobře rozehrané utkání ztratilo v posledním dějství, když zkušený celek Defektu Třebíz provedl nevídaný obrat a pěti brankami Keltům doslova vyrval tři body směřující k Berounu. Prohra 5:4 znamená další bodové “paběrkování”, nicméně zároveň i cenné zkušenosti!

Defekt Třebíz vs. SK Kelti “A”  5:4 (0:2, 0:2, 5:0)

Třetí zápas  “A” týmu týmu čekal Kelty na Kladně proti Defektu Třebíz, který stejně jako oni čekal na první body. Od začátku zápasu se hrál velmi svižný hokejbal, ale domácí hráli hodně “od podlahy”. Rozhodčí zákroky Třebíze po zásluze trestali a Kelti byli díky tomu v tlaku a v první třetině z přesilovek vytěžili dvě branky 0:2.

Ve druhé třetině se hra nezměnila. Domácí byli vylučováni a Kelti trestali. Přidali další dvě branky a zdálo se, že si v klidu dokráčí pro první tři body v sezóně, jelikož po dvou odehraných třetinách byl stav 0:4. Nutno podotknout, že Defekt měl šance i v prvních dvou třetinách, ale vše pochytal pozorný Kupec, pro kterého to byla premiéra v dresu “áčka”.

V poslední třetině domácí pokračovali ve své nepříjemné hře a dvěma slepenými góly se dostali zpět do zápasu. Kelty neuklidnil ani time-out a nedokázali zastavit rozjeté hráče Defektu, kterým pomáhali zbytečnými ztrátami míčku. Během chvíle bylo zkušeným týmem od Slaného vyrovnáno na 4:4 a bohužel to nebylo vše. Třetinu hrůzy dovršili domácí pátou brankou a Kelti z výborně rozehraného zápasu odjeli bez bodu.

Komentář trenéra O. Baleky: “Dvě třetiny jsme hráli dobrý zápas a v té poslední jsme si mysleli, že je hotovo. Útočné akce jsme přehrávali a ani dvě obdržené branky nás nedokázali probudit. Přestali jsme hrát aktivně, nenapadali rozehrávku a nechali hrát domácí, kteří toho využili. Kupcovi jsme v poslední třetině vůbec nepomohli a doslova ho nechali na holičkách. Přebírání hráčů v obranné třetině musíme razantně zlepšit. Na druhou stranu pro mladé hráče, ač to teď nevidí, jsou to velmi cenné zkušenosti a věřím, že se z toho poučíme.”

Sestava Keltů: Kupec (Titel) – Bartolen, Nájemník, Hrabár, Kolovrat – Patzenhauer, Beneš, Urban, Krásl, Baleka, Maršoun, Patera, Krbec, Taufer

Autor: O. Baleka