Áčko starších žáků porazilo Most, béčko padlo těsně s Kovem.

Zatímco výjezd starších žáků “A” do Mostu byl výsledkově úspěšný a Kelti výrazně mladšího soupeře porazili 15:1, druhý celek s označením “B” vyrazil na pražskou Palmovku. Zde neudržel těsné vedení z první části a v závěru inkasoval rozhodující branku a zpět do Berouna přijel s prázdnou.

HBC Most vs. SK Kelti “B” 1:14 (0:3, 0:6, 1:5)

Nástup soupeře dával tušit, že to nebude úplně běžné utkání. A když se sestava domácích ustálila na osmi hráčích v poli s jedním brankářem, věkově převážně tým přípravky, bylo jasno o dělbě bodů. Kelti nic nepodcenili a soupeře po celé utkání přehrávali. Na první branku čekali až do šesté minuty, ale poté se příděl do branky soupeře ustálil a nakonec z toho bylo 15 gólů. Často od netradičních střelců. Soupeř se díky občasným brejkům podíval i na polovinu Keltů a jeden z nich v poslední minutě využil ke vstřelení čestné branky.

Komentář trenéra R. Nováka: “Soupeř neměl věkově odpovídající hokejisty, což dva dny před utkáním avizoval. S ohledem na sílu soupeře se jednalo o tréninkové utkání, na které je třeba opět rychle zapomenout. Udělali jsme si jenom výlet autobusem na hezké hřiště v Malém Březně a to včetně Nikčy Šlemarové, která si díky tomu že se v sobotu dopoledne potulovala okolo hřiště při turnaji přípravek nakonec vysloužila pozvánku do starších žáků. 🙂 “

Branky Keltů: 3x Horel, 2x Dyk, 2x Pangerlová, 2x Rosický, Šmatláková, Kadeřábek, Hájek,  Havel Jan, Němčík,

Vyloučení: 2:0, Využití: 0:1, Střely na branku: 6:30 (2:14, 2:8, 2:8)
Sestava Keltů “A”: Jiří Titel – Jan Havel, Filip Rosický, Matěj Kolman, Richard Mathauser, Lukáš Horel, Matyáš Dyk, Natálie Pangerlová,  Matyáš Stolejda, Jakub Kadeřábek, Jakub Němčík, Michal Hájek, Michaela Šmatláková, Nikola Šlemarová

TJ KOVO Praha vs. SK Kelti “B” 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Po čtrnáctidenní zápasové pauze nás čekal další venkovní výjezd. Soupeřem bylo pražské Kovo a my tak měli možnost okusit nový plast na Palmovce. Už během tréninku v Hlinkách v týdnu  byli Kelti upozorňování, že v této kategorii není Kovo jen otloukánek, proti kterému si každé mužstvo s chutí zastřílí. Slova trenéra Baleky bohužel na úrodnou půdu nepadla. I když po první třetině Kelti vedli 2:0, tak Kovo bylo mužstvem, které tlačilo a hlavně vysoký a technický hráč domácích Ondřej Fluxa o sobě dával hodně vědět. Skvěle ho ale vždy vychytal při své premiéře za Kelty Michal Kupec. Kelti dokázali využít dvě brejkové situace, kdy se prosadil před brankou Netuka, který vymetl pavučiny v růžku branky a po hezké akci se prosadil druhý novic Martin Kupec.

Do druhé třetiny Kelti matný výkon zlepšili, ale paradoxně inkasovali, když už se Fluxa prosadil a snížil na 1:2. Kelti konečně začali hrát víc v pohybu a vytěžili z toho řadu střel. Vždy jim ale chyběl hráč před brankou, který by zametl odražený míček. Do poslední třetiny vstoupili hosté aktivně, ale neproměnování šancí je veký neduh a tak opět trestal Fluxa, který vyrovnal na 2:2. Zápas vypadal že skončí nájezdy, ale opět si vzal slovo se 17kou skvěle hrající plejer domácích. Akcí přes celé hřiště nejprve nechal vyniknout brankáře Kupce aby ale situaci dohrál a našel před brankou úplně volného spoluhráče a Kovo dokonalo obrat na 3:2. V power-play si Kelti už tlak nevytvořili, Kovo se ubránilo a slavilo vítězství.

Komentář trenéra O. Baleky: “Nebudu se stále opakovat se slovy o koncentraci nebo motivaci, které pokládám za samozřejmost, že do každého zápasu jdu naplno a s touho vyhrát. Přesně to chybělo některým starším žákům. Dnes to plně nahrazovali mladší žáci, jelikož “drive” Hrubého a Krbce byl více než ukázkový. Je ale smutné, aby tým starších žáků táhli o dva roky mladší kluci.
Pozitivně hodnotím oba nováčky – dvojčata Michala a Martina Kupcovi – dnes ukázali, že můžou být pro tým vítanou posilou. Naše produktivita se odráží na výsledcích, potřebujeme na jednu branku 15-20 střel. Kluci musí konečně pochopit, že chodit do předbrankového prostoru, kde to bolí, musí. A asi proto tam nikoho nemáme.”
Branky a nahrávky: 2:36 Netuka (Krbec) – 0:1, 5:92 Martin Kupec (Chromek) – 0:2
Vyloučení: 0:1, Využití: 0:0, Střely na branku: 17:31
Sestava Keltů “B”: Michal Kupec – Martin Frolík, Matyáš Dobřemysl – Matej Bertoš, Adam Janošek – Ondřej Tkadlec, Adam Krutina – Ondřej Černý, Adam Váca, Jan Chromek – Martin Kupec, Denis Krbec, Patrik Netuka – Pavel Darebný, Jan Hrubý