Mladší žáci 2009 - zápasy 22. 3. 2022

Devítkám to doma lepilo! Fretkám a Rakovníku nasypaly dohromady 27 gólů

Mladším žákům ročníku 2009 se na domácím hřišti zadařilo. V prvním zápase nejdříve přejeli své klubové kolegyně 13:1, přičemž i střelecká aktivita byla jasně na jejich straně - na brankářku Koudelovou vyslali 61 střel. V druhém zápase si podobným stylem poradili s týmem z Rakovníka, který počastovali 14 brankami. Na obou výhrách se výrazně podílel střelec Martin Hasal, který dohromady zapsal neuvěřitelných 17 kanadských bodů (13+4) a nahrávač František Koller s 16 body (3+13).

Zápasy očima trenéra Václava Patzenhauera:

První utkání jsme sehráli s Fretkami. Do utkání kluci vstoupili velmi ospale, což přineslo hned několik šancí soupeřkám. Naštěstí jsme to ustáli a kluci se herně zvedli a už se hrálo více méně jen na branku Fretek.

Druhé utkání, které jsme sehráli s Rakovníkem, jsme odstartovali opět laxně. Kluci tam nechávali hodně prostoru šikovným soupeřům. Nechali jsme protihráče dvakrát vystřelit od modré a z toho nám dali dva góly, takže jsme po první třetině prohrávali 0:2. O pauze jsme kluky museli zase probrat a trochu povzbudit. Roman Kajer namotivoval kluky malinovkou, kterou slíbil každému, kdo se bude podílet na desáté brance, a i díky tomu se nám nakonec povedlo otočit nepříznivý stav na 14:2.


Komentář trenéra Václava Patzenhauera: "Myslím, že oba zápasy můžeme hodnotit pozitivně, až na ty ospalé začátky. Dvě výhry, krása. U všech kluků je vidět zlepšení, což je pozitivní. Bylo super, že hráči ve druhém zápase za nepříznivého stavu nesklopili hlavy a otočili zápas. Pak už Rakovník, s méně početnou sestavou, k ničemu nepustili. Chtělo by to zlepšit pár věcí, to se najde vždycky."