post

Back to the future, aneb jak jsme to viděli před pěti lety!

Logo klubuJe zajímavé se občas ohlédnout do minulosti. A tentokrát to bude návrat se vším všudy. Jak viděli na přelomu let 2011 a 2012 klub a jeho další směřování členové tehdejšího předsednictva? Co se povedlo, co nikoli? Posouzení nechme na laskavém čtenáři. Odchýlil se směr tehdejších kormidelníků výrazně od nastaveného kurzu? No a otázka na závěr, která se nabízí. Co bude za dalších pět let?

 

Jiří Černý (předseda SK)

Jak vidíš rok příští (2012)? Kam by klub měl směřovat?
Už z důvodů, které jsem uvedl výše, nemůžu vidět příští rok jinak než optimisticky. Přestože do něj vstupuju s řadou větších či menších očekávání, rád bych, aby příští rok byl po sportovní stránce zejména rokem „stabilizačním“. Myslím, že bude ku prospěchu věci, pokud extenzivní růst posledních dvou let co do počtu týmů trochu „přibrzdíme“ a o to víc se zaměříme na to, aby naše výsledky měly naprosto stabilní a pevnou základnu. Nicméně, pokud „A“-tým vstupuje do jarní části z prvního místa, je naší povinností se pokusit zaútočit v této soutěži na mety nejvyšší a to i přesto, že i zde bezvýhradně platí, že play-off je jiná soutěž. U našich žáků a přípravky se pak těším na podzim, na zásadní výsledkový posun směrem vpřed, který zejména trenérům a hráčům přinese spoustu zasloužené radosti. V nesportovní části se pak budeme snažit vyvinout maximální úsilí k tomu, aby Kelti v Králově Dvoře již na podzim nalezli své domácí hřiště.

Máš ty sám nějakou představu nebo nápady na další možné projekty či akce Keltů do budoucna?
Osobně bych se rád v dohledné době věnoval zejména čtyřem věcem. Jako prioritu číslo jedna vnímám jmenovanou výstavbu hokejbalového hřiště v Králově Dvoře. Vedle toho bych rád pomohl najít pro Kelty hlavního sponzora, se kterým bychom navázali dlouhodobou spolupráci tak, abychom se více než záležitostem financování mohli věnovat rozvoji členské základny a sportovním výsledkům jednotlivých týmů. Třetí záležitostí je pak projekt rekonstrukce hokejbalového hřiště v Nižboru. Přiznám se, že to je věc, která je pro mě osobně srdcovou záležitostí a opravdu se těším na moment až se nám tu naši „hokejbalovou babičku“ podaří obléci do trochu modernějšího hávu. Kromě toho bych rád přispěl k dalšímu rozvoji hokejbalu na Berounsku a to jak podporou či dalším rozvojem Nižborské hokejbalové ligy či turnajů, které pravidelně na území okresu pořádáme, tak například vytvořením předpokladů pro založení „B“ týmu mužů.

Kde bys klub chtěl vidět za pět let?
Pochopitelně co nejvýše :-). Podívám-li se do takto vzdálené budoucnosti, bylo by velmi příjemné dosáhnout stavu, kdy Kelti budou zastoupeni ve všech kategoriích napříč (tzn. měli by „A“ i „B“ tým mužů, tým žen a alespoň jeden tým dorostenců, žáků i přípravky). To vše samozřejmě dosáhnout se svým vlastním zázemím.
Výkonnostně jsem toho názoru, že hrát dlouhodobě druhou nejvyšší soutěž v našem regionu by nám velmi slušelo. Nutnou podmínkou tu ale zůstává, že se Keltům podaří úspěšně zvládnout generační výměnu, která nás zhruba na tomto horizontu v kategorii mužů čeká. Zahrát si extraligu by bylo samozřejmě úžasné, nicméně, myslím si, že bychom se měli poučit z některých příkladů z minulosti, kdy některé regionální týmy jeden ročník v extralize vyčerpal natolik, že se zastavili až o dvě či tři patra níže. Neboli, vytvořme si kvalitní základ, cilme na druhou nejvyšší soutěž a pracujme s mládeží tak dobře, aby to jednou mohli být právě „naši mladí“, kteří na onu extraligu budou třeba i schopni zaútočit. Jestli v tom budeme úspěšní nebo ne, záleží jenom na nás….

 

 

Ondřej Beneš

Jak vidíš rok příští (2012)? Kam by klub měl směřovat?
Jak jsem již zmínil, máme rozpracovaných několik projektů. Většina z nich se týká dalšího rozvoje klubu. Neusínáme tedy na vavřínech a i v následujícím roce budeme dělat vše pro to, aby byly úspěšně dokončeny. Pokoušíme se opět získat z Investičního programu ČSTV a MŠMT finanční prostředky na výstavbu nového hřiště. Pokud se nám to podaří, budeme mít šanci na reparát při realizaci výstavby. Nové hřiště by otevřelo i nové možnosti rozvoje klubu. Včetně případného postupu mužského klubu do vyšší soutěže nebo přilákání dalších hokejbalových zájemců z řad mládeže. A pokud se to nepovede, svět se nezboří. Budování úspěšného klubu je běh na dlouhou trať, ne sprint na 60 metrů.
Směřování klubu bych viděl ale zejména v další podpoře mládeže. Kluci, kteří trénují žáky, to dělají dle mého velmi dobře a na dětech je vidět, že je to baví a na tréninky chodí rádi a s nadšením. Doufám, že se najdou i další, kteří obětují svůj volný čas a klukům pomůžou, mně to bohužel nevychází časově kvůli práci. Ale slibuju, že až budeme mít hřiště s umělým osvětlením, tak se také rád stanu koučem keltí omladiny 🙂

Máš ty sám nějakou představu nebo nápady na další možné projekty či akce Keltů do budoucna?
Není obtížné mít nějakou představu, těžší je ji zrealizovat. Jak se prohlubuje spolupráce mezi klubem a městem Beroun, tak jsme začali s místostarostou Patrikem Brodanem uvažovat nad akcemi, které by zvýšily povědomí o hokejbalu mezi širokou veřejností. S tím je spojená akce, kterou mám zatím jen v hlavě a která musí nejdříve dostat nějaké reálné rozměry. Takže o tom zatím nic bližšího povědět nemůžu, a ani nechci. Další představa se týká náborových akcí na základních školách. Myslím, že je na čase ji trochu oprášit. Tomu by měl pomoci i projekt s pracovním názvem „Najdi si svůj sport“, který připravujeme v rámci Komise pro sport a sportovní dotace města Beroun, ale který je zatím ještě v plenkách. Pak namátkou zmíním třeba Memoriál Tomáše Hoskovského. Letos jsem se zúčastnil pouze jako divák a celková atmosféra turnaje mě trochu zklamala. Myslím, že do příštího roku by se dala prestiž turnaje pozvednout, nápady na to mám.

Kde bys klub chtěl vidět za pět let?
Pět let je dlouhá doba, vždyť tak dlouho ani náš klub nefunguje. Ale pokud bych si měl zahrát na vědmu, tak vidím klub veliký, jehož sláva hvězd se dotýká, má vlastní hřiště, čtyři mládežnické týmy a spoustu elánu k dalšímu pěstování hokejbalového semínka, které bylo před necelými čtyřmi lety zasazeno 🙂

 

 

Roman Novák

Jak vidíš rok příští (2012)? Kam by klub měl směřovat?
Byl bych velmi rád, kdybychom příští rok řešili jednu velkou věc – stavbu hřiště v Králováku. Pokud se to nepodaří, budu hodně zklamaný. Momentálně to však není v našich rukách a v dubnu uvidíme, co a jak.
Jinak bych byl rád, kdyby klub pokračoval ve vytyčené cestě. S velkým důrazem na rozvoj mládeže. Do sezony 2012/13 by Kelti určitě měli vstoupit s týmy starších žáků, mladších žáků, přípravky, minipřípravky, žen, áčka a veteránů. Možná se dá pouvažovat o mladším dorostu nebo béčku, za předpokladu, že budou mít někoho, kdo tyto týmy zaštítí. Samozřejmě domácí hřiště by všemu pomohlo a rozvoj výše uvedeným směrem by se stal reálnějším.
Přivítal bych rovněž ještě větší zapojení rodičů hráčů do akcí klubu, nebo vyvíjení vlastních aktivit žáků a jejich rodičů. Líbí se mi třeba přístup Hostivaře. Budu se opakovat, ale oni jsou, co se týká např. sebepropagace a merchandisingu na špici, i když jen v zatuchlém hokejbalovém rybníčku. A bohatě se jim různé pořádané akce vrací.

Máš ty sám nějakou představu nebo nápady na další možné projekty či akce Keltů do budoucna?
Aktuálně se vše bude odvíjet od dotace na královédvorské hřiště. Pokud vyjde, nebude asi moc prostoru na další akce a všechno úsilí bude směřovat k výstavbě. Co máme rozpracováno je zakoupení umělého povrchu na ZŠ v Berouně. Během jara díky tomu Kelti budou mít snad pořádný plac pro tréninky dětí, mužů i turnaje. No a pokud by se podařil i nějaký zájmový kroužek na ZŠ zaměřený na hokejbal či dlouhodobá soutěž neregistrované mládeže, určitě nám to dále pomůže.

Kde bys klub chtěl vidět za pět let?
V Králováku, na vlastním hřišti vedle florbalové haly, s umělým povrchem, a minimálně jedním týmem v každé kategorii! A samozřejmě konkurenceschopný v nabídce sportovního vyžítí, na úrovni fotbalu, hokeje a florbalu, tak aby Kelti patřili mezi top pět sportovních klubů v aglomeraci Beroun – Králův Dvůr. A když bude mužské áčko v první lize či extralize a bude na něj chodit minimálně tři sta lidí, budu snad konečně alespoň na čas spokojen! 🙂