Béčko starších žáků importovalo další tříbodovou výhru

V sobotu brzy ráno se vydala nepočetná skupinka starších žáků Keltů do Mladé Boleslavi změřit síly s nováčkem z Liberce. Ten měl na úvod opravdu těžký los a z utkání s favority Kladnem a Kert Parkem odešel vysoko poražen.A pozadu nezůstali ani Kelti, kteří si zpět k Berounu odvezli vysokou výhru.

HBC Liberec – SK Kelti 2008 “B” 1:12 (0:3,1:7,0:2)

Po příjezdu do Boleslavi bylo zřejmé, že se Keltům postaví zajímavý mix hráčů z Boleslavi, Liberce i Jablonce, i když s nižším věkovým průměrem i proto, že zástupce mladších žáků nechali Kelti tentokrát doma. V zápase samotném měli Kelti trvalou převahu a bylo otázkou času, kdy ji dokáží vyjádřit i gólově. Domácí srdnatě bránili, byli disciplinovaní a jejich snažení bylo podpořeno výborným výkonem brankáře Fukárka. A tak skóre se zejména v první a třetí třetině měnilo pomalu. I tak ale Kelti podobně jako na Palmovce stihli soupeři “načepovat” populární dvanáctku.

Vyjádření trenéra J.Černého: V utkání jsme byli favoritem a pokud jde o import bodů do Berouna, jsme roli splnili. Ve srovnání s utkáním s Mostem jsme ale hráli místy zbytečně komplikovaně a situace jsme zejména ve třetí třetině “přehrávali”. Trochu jsme i točili sestavou a kromě výhry jsme si odnesli i několik poznatků o tom, které dvojice či trojice spolu jak (ne)fungují. Snad dostaneme možnost tyto poznatky v následujících těžších zápasech zúročit…”

Branky a nahrávky Keltů: 02:56 Havel (Šlechta), 09:58 Šlechta (Havel), 14:59 Kurhajec (Černý),15:14 Hrubý (Kolman, Černý), 19:31 Šlechta, 20:05 Havel (Macák), 21:44 Šlechta (Havel), 22:32 Havel (Šlechta), 24:14 Macák, 29:04 Kolman (Černý), 40:47 Šlechta (Havel, Macák), 43:15 Havel (Hrubý)

Střely: 14:64 (5:23,6:22,3:19), Vyloučení 2:0, Využití 0:1

Sestava Keltů: Matěj Hrachovina – Rostislav Tvaroch, Adam Dejdar, Martin Hipča, Roman Kurhajec, Vojtěch Šlechta, Matěj Kolman, Ondřej Černý, Vojtěch Macák, Jakub Havel, Jan Hrubý

Autor: Jiří Černý